Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Glinka jak Angelina Jolie? Adoptowała dziecko z Afryki! "Porzucona przez biologiczną matkę"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 04.12.2023 12:25

Katarzyna Glinka jak Angelina Jolie? Adoptowała dziecko z Afryki! "Porzucona przez biologiczną matkę"

Katarzyna Glinka
Katarzyna Glinka zdecydowała się na adopcję, fot. KAPiF/Gage Skidmor, cropped, CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81056089

Katarzyna Glinka zaskoczyła niedawno bardzo osobistym wyznaniem. Okazuje się, że aktorka zdecydowała się na kolejne dziecko. Mimo samotnego wychowywania dwóch chłopców podjęła decyzję o adopcji. Smutna historia dziecka z Afryki poruszyła jej serce.

Katarzyna Glinka samotnie wychowuje synów. Łączy karierę z życiem prywatnym

Aktorka do tej pory doczekała się dwóch synów. Nastoletni Filip przyszedł na świat ze związku gwiazdy z Przemysławem Gołdonem, natomiast młodszy Leo to owoc miłości Katarzyny Glinki i Jarosława Bienieckiego. Choć żaden z mężczyzn nie związał się z aktorką, nadal pozostają obecni w życiu chłopców.

Gwiazda przyznała, że samotne macierzyństwo nie jest usłane różami, jednak dzięki zaangażowaniu ojców jej synów, udało się kontynuować karierę w show-biznesie.

To nie jest łatwe, ale jak się człowiek do tego dobrze przygotuje, to jest możliwe. Chłopcy mają szkołę i żłobek obok siebie, więc już jest łatwiej. Odbieram, zawożę ich razem. Chłopcy mają też swój czas z ojcami, w związku z tym ja też mam czas dla siebie, albo wykorzystuje go dla siebie, albo wykorzystuje go na pracę. Rzeczywiście jest tak, że chłopcy mają swoje zajęcia, a mój starszy syn Filip wchodzi już w taki wiek, że zaczyna się troszkę sam ogarniać. Świetnie się sobą zajmuje, sam się przygotowuje. Chłopcy są bardzo samodzielni i myślę, że to jest też taki plus tego podwójnego macierzyństwa, że mały uczy się od dużego samodzielności i ja też już nie jestem taką mamą, która chce wszystko zrobić sama i wyręczać - przyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

Okazuje się jednak, że matczyna miłość Katarzyny Glinki nie została jeszcze do końca wykorzystana. Gwiazda podjęła bardzo poważną decyzję i zaopiekowała się dzieckiem z Afryki.

TYLKO U NAS: Kasia Glinka komentuje ślub byłego męża. To dlatego nie pojawiła się na ceremonii “Zawsze marzyłam o córeczce". Katarzyna Glinka ogłosiła nowiny i nieźle namieszała w sieci

Katarzyna Glinka zdecydowała się na kolejne dziecko. Wiele gwiazd też podjęło ten krok

Aktorka niedawno otworzyła się na temat adopcji. Co więcej, zdecydowała się na opiekę nad dzieckiem z Afryki. Jak dotąd z pewnością słyszeliśmy o ogromnej odpowiedzialności Angeliny Jolie i Brada Pitta, którzy oprócz trójki biologicznych dzieci, przyjęli także trójkę adoptowanych pociech. To aktorka zajęła się ich wychowywaniem po rozwodzie z partnerem.

Na "polskim podwórku" znamy przykład Martyny Wojciechowskiej, która adoptowała córkę z Tanzanii. Obecnie Kabula wraz z matką przebywa w Polsce i pomaga jej w prowadzeniu fundacji. Oprócz tego podróżniczka wychowuje także biologiczną córkę.

Temat adopcji był od dawna bliski Katarzynie Glince. Już pod koniec września w mediach społecznościowych zamieściła krótkie nagranie, w których poinformowała o spełniającym się marzeniu.

Zawsze marzyłam o córeczce… Teraz moje marzenie się spełnia.

Teraz zdradziła więcej szczegółów dotyczących adopcji dziewczynki z Afryki.

Katarzyna Glinka o adoptowanej córce. Dziewczynka przyleci do Polski?

Okazuje się, że aktorka zdecydowała się na adopcję na odległość, dzięki czemu zapewni dziewczynce potrzebną opiekę oraz komfort życia. W rozmowie z portalem Jastrząb Post podkreślała, jak poruszająca jest historia tamtejszych dzieci.

Zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoją biologiczną mamę i trafiła do Domu Dziecka Kasisi w Zambii. Podjęłam decyzję o adopcji na odległość, dzięki czemu będę mogła zapewnić dziewczynce wszystko, czego potrzebuje. […] To jest kontynent, gdzie ta potrzeba jest ogromna. Warto to robić i dawać przykład, mówić o tym. Dla nas Europejczyków tak naprawdę nie są to duże wydatki miesięczne i nie jest to jakieś ogromne zobowiązanie. Dla tych dzieci stanowi to zapewnienie podstawowej potrzeby życiowej i nie mówię tu o miłości i sercu, bo tego nie mogą dostać. Przynajmniej zostają spełnione ich potrzeby materialne, a to już dużo.

Choć adopcja jest dopiero na początkowym etapie, Katarzyna Glinka nie ukrywa, że z radością powitałaby córkę w swoich ramionach. Nie wyklucza nawet jej przylotu do Polski, chociaż takie plany na razie zostają w sferze marzeń aktorki.

Nie mogę na razie za dużo zdradzać, ale życzyłabym sobie tego.

Katarzyna Glinka
Katarzyna Glinka zdecydowała się na adopcję, fot. KAPiF
Katarzyna Glinka
Katarzyna Glinka zdecydowała się na adopcję, fot. KAPiF
Katarzyna Glinka
Katarzyna Glinka zdecydowała się na adopcję, fot. KAPiF

Źródło: Jastrząb Post