Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kate i William wydali wspólne oświadczenie. Księżna walczy z rakiem, a tu takie nieszczęście
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.04.2024 17:14

Kate i William wydali wspólne oświadczenie. Księżna walczy z rakiem, a tu takie nieszczęście

Kate / William
Fot. East News

Księżna Kate i książę William bardzo długo milczeli publicznie. Od czasu nagrania z oświadczeniem związanym z diagnozą raka w ich mediach społecznościowych zapadła cisza. Aż do dzisiaj – książęca para nie mogła nie zareagować na najnowsze, zasmucające cały świat wydarzenia.

Co dzieje się z księżną Kate, Williamem i dziećmi?

Księżna Kate poinformowała 22 marca, że lekarze zdiagnozowali u niej raka. Zmiany wykryto już po operacji brzucha, którą żona księcia Williama przeszła w styczniu tego roku. Od czasu tego łamiącego serce komunikatu w ich mediach społecznościowych zapadła cisza. Wiadomo, że książęta Sussex wraz z dziećmi postanowili spędzić przerwę wielkanocną w swojej letniej posiadłości.

Tuż przed Wielkanocą Kate, William oraz trójka ich dzieci: George, Charlotte oraz Louis wylecieli helikopterem z Windsoru do Anmer Hall, znajdującego się trzy kilometry od posiadłości królewskiej w Sandringham. Zamierzali spędzić tam nie tylko święta, ale całą przerwę wakacyjną ich pociech, która potrwa do 17 kwietnia. Zależało im na prywatności oraz możliwości spędzenia czasu tylko w gronie najbliższych.

Ostatnio książę był widziany z najstarszym synem na publicznym wydarzeniu. Wtedy dopisywał im dobry nastrój, niestety obecnie William i Kate przerwali milczenie ze smutnego powodu.

William pokazał się pierwszy raz od ujawnienia choroby Kate. Zabrał ze sobą syna. Zdjęcia mówią wszystko Pierwsza wiadomość od księżnej Kate po tygodniach milczenia! Bardziej zaskoczyć nie mogła

Książę William widziany publicznie z najstarszym synem

Zagraniczna prasa żywo interesuje się tym, co dzieje się obecnie w rodzinie królewskiej. Szczególna uwaga skupia się na dzieciach spadkobiercy tronu. Najstarszy syn Williama i Kate jest w najtrudniejszej sytuacji: jako najstarszy rozumie już bardzo wiele, w tym powagę całej sytuacji.

George przeszedł przez ostatnie kilka tygodni długą drogę, będąc na tyle dojrzałym, by zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje. Wiele przeszedł, a teraz trzyma się blisko swojego taty – donosił ostatnio magazyn „New Idea”.

Ostatnio William zadbał o to, by jego syn zaznał nieco beztroskiej rozrywki. Książę zabrał George'a na mecz Aston Villi przeciwko Lille. Teraz jednak spadkobierca tronu i jego żona musieli niespodziewanie wznowić publiczną działalność, związaną z obowiązkami królewskimi. Co ogłosili w nowym oświadczeniu?

Nowe wspólne oświadczenie Williama i Kate

W sobotę cały świat sparaliżowały doniesienia z Sydney. W jednym z centrów handlowych doszło tam do brutalnego ataku nożownika. Mężczyzna zabił aż sześć osób, a kilkanaście innych zostało rannych. Służbom udało się ująć sprawcę, a cały kraj pogrążył się w szoku i żałobie.

Na InstaStory William i Kate opublikowali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni dzisiejszymi strasznymi wydarzeniami w Sydney. Nasze myśli są ze wszystkimi osobami dotkniętymi katastrofą, w tym z bliskimi zaginionych, a także bohaterskimi ratownikami, którzy ryzykowali własne życie, aby ratować innych – brzmi treść komunikatu.

Oficjalny komunikat zamieścił też król oraz jego żona.

Moja żona i ja byliśmy całkowicie zszokowani i przerażeni, gdy usłyszeliśmy o tragicznym incydencie z nożownikiem w Bondi. Nasze serca kierują się do rodzin i bliskich tych, którzy zostali tak brutalnie zabici podczas tak bezsensownego ataku. Podczas gdy szczegóły tych szokujących okoliczności wciąż się pojawiają, nasze myśli są również z tymi, którzy byli zaangażowani w działania ratownicze i dziękujemy za odwagę osób udzielających pierwszej pomocy i służb ratowniczych – czytamy w oświadczeniu Karola III.

Australia należy do państw wspólnotowych Wielkiej Brytanii, połączonych unią personalną. Nic zatem dziwnego, że rodzina królewska postanowiła zareagować na te tragiczne wydarzenia.

William i Kate, wspólne oświadczenie, atak w Sydey
Oświadczenie Williama i Kate, fot. instagram.com/princeandprincessofwales
William i Kate, wspólne oświadczenie, atak w Sydey
William i Kate, fot. Rex Features/East News
William i Kate, wspólne oświadczenie, atak w Sydey
William i Kate, fot. Rex Features/East News