Swiatgwiazd.pl
Kim jest brat Magdy Gessler? Piotr Ikonowicz to znany polityk, żyjący w cieniu własnej siostry

TRICOLORS/East News

Kim jest brat Magdy Gessler? Piotr Ikonowicz to znany polityk, żyjący w cieniu własnej siostry

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

O Piotrze Ikonowiczu nigdy nie było równie głośno, jak o jego siostrze, Magdzie Gessler. Słynna restauratorka przyćmiła sławą swojego brata, co nie oznacza, że siedział on z założonymi rękami i nic nie robił. To aktywny polityk, który mimo z

  • Piotr Ikonowicz jest znanym politykiem

  • W przeszłości spędził 90 dni w areszcie

  • Dziś ma szansę zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Kiedy Magda Gessler wraz z rodzicami wyjeżdżała do Madrytu, by zaczerpnąć nutkę rajskiego życia, Piotr Ikonowicz został w Polsce, by ukończyć studia. Jego życie nigdy nie należało do najprostszych, jednak przez zdecydowaną jego większość pomagał innym, nie czerpiąc z tego korzyści materialnych. 

Kim jest Piotr Ikonowicz?

Piotr Ikonowicz i Magda Gessler są dziećmi słynnego dziennikarza Polskiej Agencji Prasowej, Mirosława Ikonowicza. Gwiazda „Kuchennych rewolucji” opowiedziała w rozmowie z „Faktem”, że będąc w wieku młodzieńczym oboje mieli okazję wyjechać z tatą do Madrytu, gdzie rozpoczął swoje obowiązki zawodowe, jednak skorzystała z niej jedynie najsłynniejsza dziś restauratorka w Polsce.

Z kolei jej brat, mając wówczas 18 lat postanowił zostać w kraju i skończyć studia prawnicze, rezygnując z udogodnień studiów ekonomicznych na jednym z Madryckich uniwersytetów. Po ukończeniu nauki zajął się polityką, gdzie obecnie działa w Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Znany jest przede wszystkim z bezinteresownej pomocy innym ludziom. Co ciekawe, stając w obronie obywateli przed sądem, nie życzy sobie żadnych dodatkowych opłat za pełnione usługi. Wszystko to spowodowało, że Lewica zaproponowała jego kandydaturę na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Magda Gessler jest przekonana, że jej brat jest doskonałym kandydatem na to stanowisko. Zdradziła także, dla kogo byłby najlepszym obrońcą i zapewnia, że na każdym obywatelu zależy mu w takim samym stopniu, wszystkich traktując tak samo.

- Mój brat najlepiej broniłby zwykłych ludzi. Tych, którzy są naprawdę bezbronni, dyskryminowani, bo są biedni. Znikąd nie mają pomocy. On chce, by prawo było równe dla wszystkich, by każdy miał prawo do godnego życia. O to zawsze walczył i tak samo by robił, gdyby został RPO - mówiła Magda Gessler dla tabloidu.

Za co Piotr Ikonowicz trafił do aresztu?

Piotr Ikonowicz miał w swoim życiu kilka przygód, które nie zakończyły się dla niego najlepiej. W 2000 roku miała miejsce sytuacja, w której ówczesny poseł brał udział w blokowaniu eksmisji starszych ludzi w Warszawie. Oskarżono go wówczas o naruszanie nietykalności cielesnej i udział w pobiciu.

Osiem lat później sąd skazał Ikonowicza na pół roku ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, czego brat Magdy Gessler odmówił. Wobec tego sąd zmienił karę na 90 dni aresztu, czego również odmówi. Koniec końców policja z polecenia sądu dokonała zatrzymania i przewiezienia do więzienia.

Magda Gessler zachodzi w głowę, z czego żyje jej brat, nie czerpiąc korzyści materialnych za pełnione usługi. Sama nie wypowiadała się publicznie na temat pobytu w areszcie swojego brata, jednak zawsze podkreślała, że jest z nim w dobrych stosunkach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Dramatyczny apel Ewy Krawczyk. Błaga tylko o jedno

  • Jarosław Bieniuk pokazał najmłodszego syna. Wygląda jak kopia mamy

  • Karol Okrasa szczerze o swoim dzieciństwie. Nie było łatwe

Źródło: fakt.pl, wiadomosci.onet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Cichopek EA

Życie gwiazd

Kasia Cichopek z mężem ogłosili radosne wieści. Niezwykłe zdjęcie trafiło do sieci

Czytaj więcej >
Dorota Gardias

Życie gwiazd

Dorota Gardias szczerze o walce z rakiem. Guza wykryto u niej już dwa lata temu

Czytaj więcej >
Ala Boratyn

Życie gwiazd

Ala Boratyn z "Blog 27" szuka pracy. Wymieniła swoje doświadczenie, nie tylko muzyka

Czytaj więcej >
Junior

Życie gwiazd

Syn Krawczyka wystąpił w programie TVN. Zabrał głos nt. Ewy Krawczyk

Czytaj więcej >
Karolina Małysz

Życie gwiazd

Karolina Małysz opowiedziała o życiu po ślubie. Wiele rzeczy ją zaskoczyło

Czytaj więcej >
świeczka

Życie gwiazd

Nie żyje znany polski artysta Michał Banaszek

Czytaj więcej >