Swiatgwiazd.pl
fot. Dan Marsh / Flickr.com, cropped, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

fot. Dan Marsh / Flickr.com, cropped, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Koronacja Karola III odbędzie się znacznie wcześniej? Pojawiły się nieoficjalne informacje

21 Września 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Dopiero co świat żegnał Elżbietę II, a media już dyskutują o koronacji króla Karola III. Według najnowszych informacji uroczystość będzie podlegała nowoczesnej modyfikacji. To odpowiedź nowego monarchy na obecne czasy.

Najstarszy syn monarchini objął po niej tron wraz z momentem odejścia 96-latki. W mediach od 8 września nazywany jest królem Karolem III, jednak do uroczystej koronacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Jak ma wyglądać ceremonia opisana protokołem "Operation Golden Orb"?

Szczegóły koronacji króla Karola III

Choć publicznie nie zostały potwierdzone jeszcze żadne informacje, eksperci spekulują na temat wyglądu uroczystości. To pierwszy raz od siedemdziesięciu lat, gdy Wielka Brytania po raz kolejny złoży koronę na głowie nowego władcy.

Mówi się o modyfikacji ceremonii przez króla Karola III z powodu obecnych czasów. Monarcha chce, aby wydarzenie było skromniejsze i odbyło się znacznie szybciej. Według założeń udział w koronacji ma być zapewniony tylko 2. tysiącom gości. To aż połowa mniej niż w przypadku uroczystości Elżbiety II.

Nowy władca chce w ten sposób zareagować na wzrost cen organizacji tak dostojnej uroczystości. Zaskoczeniem ma być również data wydarzenia. Szacuje się, że król Karol III będzie chciał dopełnić formalności już wiosną przyszłego roku.

Informacje odnośnie operacji "Operation Golden Orb" nie zostały jeszcze potwierdzone przez oficjalne źródła rodziny królewskiej. Poddani mają jednak nadzieję, że będą mogli celebrować wraz z monarchami tak szczególne wydarzenie.

Królowa małżonka Kamila i królowa Elżbieta II

Żona Karola III wspomina Elżbietę II. Opowiedziała, co usłyszała od niej na ślubie

CZYTAJ DALEJ

Król Karol III dał sobie czas na przeżycie żałoby

Przed monarchą wiele nowych obowiązków, a także oczekiwań ze strony poddanych, którzy wciąż przeżywają stratę Elżbiety II. W uroczystym pogrzebie brali udział przedstawiciele wielu państw, a także najbliżsi monarchini.

Emocje były widoczne na twarzach żałobników. Po ceremonii król Karol III wraz z małżonką postanowił wrócić do szkockiej posiadłości, by przeżyć kilka dni z dala od publicznych wystąpień.

Królewska para pozostanie w Birkhall przez tydzień i nie będzie pokazywała się reporterom. W ten sposób monarcha będzie miał szansę na spokojne przygotowanie się do nowej roli. Korona, która była pisana mu od dnia narodzin, już niedługo spocznie na głowie władcy Wielkiej Brytanii.

Zobacz zdjęcia:

Karol III

Karol III, fot. Carl Graph, flickr.com, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Karol III

Karol III, fot. Carl Graph, flickr.com, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Karol III

Karol III i księżna Kamila w 2009 roku, fot. Andy Gott, flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Królowa Kamila i księżna Kate

fot. Carfax2, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19995265

Elżbieta II

fot. UK Home Office - https://www.flickr.com/photos/ukhomeoffice/23181108351/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50133563

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Cięcie na Monikę z "Przyjaciół". Internet oszalał na punkcie kultowej fryzury z lat 90.

  2. Dziwactwa króla Karola III. Przed myciem zębów do jego łazienki wchodzi lokaj i wykonuje nakazaną czynność

  3. Wielka wpadka rodziny królewskiej. Na pogrzebie królowej zabrakło bardzo ważnej postaci, wysłano przeprosiny

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. John Pannell from Watford, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15067247/John Pannell from Watford, UK - Queen's Platinum Jubilee 2022-0695, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=118645342

Księżniczka Charlotte bogatsza od ojca? Wyszła prawda o jej majątku, zostawiła rodzeństwo daleko w tyle

Brytyjska rodzina królewska od lat stanowi najpopularniejszych członków Wielkiej Brytanii. Cały świat przeżywa wraz z nimi wzloty i upadki, analizując każdy szczegół. Pałacowe życie opiewa w mnóstwo luksusów, które mają swoją cenę. Jaki majątek tak naprawdę posiadają członkowie brytyjskiej korony?

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Pomponik.pl, Plejada.pl

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >
TVN, Tomasz Lis, Piotr Kraśko, Anna Wendzikowska

Życie Gwiazd

Kolejna osoba zabiera głos ws. afery w TVN. Tomasz Lis: "Czekam na Piotra Kraśko"

Czytaj więcej >
Kadr z: "Świat według Bundych", FOX TV (1987–1997); VALERIE MACON/AFP/East News

Życie Gwiazd

Gwiazda "Świata według Bundych" po latach surowo ocenia serial: "Był bardzo mizoginistyczny"

Czytaj więcej >