Krajowy show-biznes pogrążył się w żałobie. Nie żyje prawdziwa legenda polskich seriali. Smutne wieści przekazała Olga Borys
Świat polskich seriali pogrążył się w żałobie. Olga Borys za pośrednictwem social mediów przekazała smutne wieści. To wstrząśnie show-biznesem.
Żałoba w show-biznesie
Ostatni czas w show-biznesie nie należy do najłatwiejszych. Pojawiło się co najmniej kilka informacji o odejściu znanych i cenionych osób. Sporym szokiem była śmierć Gabriela Seweryna. Uczestnik programu “Królowe życia” odszedł bowiem nagle, a na kilka chwil przed śmiercią w sieci pojawiło się wideo, na którym prosił o pomoc i mówił, że się dusi.
Były to wydarzenia, które szerokim echem odbiły się w mediach. Nie minęło wiele czasu a na fanów spadły kolejne złe wieści. Poinformowano o śmierci dwóch znakomitych aktorów, czyli: Macieja Damięckiego i Krzysztofa Respondka. Teraz do fanów dotarły kolejne smutne nowiny. Tego nie chcieli uszłyszeć.
Ewa Wanat nie będzie miała grobu! Ponad miesiąc po śmierci dziennikarki jeszcze nie było pogrzebu. Dlaczego? Magdalena Wołochowicz nie żyje. Miała 41 lat. "Zmarła po długiej walce z chorobą"Pracowali razem przy "Lokatorach". Olga Borys żegna przyjaciela
Olga Borys jest jedną z pierwszych osób, które zdecydowały się poinformować o śmierci reżysera najpopularniejszych sitcomów TVP. aktorka przekazała, że nie żyje Feridun Erol, który jest odpowiedzialny za sukces takich seriali, jak: “Lokatorzy” i “Sąsiedzi”.
Z przykrością informujemy, że w wieku 85 lat odszedł nasz kochany reżyser seriali „Lokatorzy” i „Sąsiedzi” Feridun Erol. Lubiliśmy jego poczucie humoru, temperament i pomysły. Zawsze powtarzał, że reżyser nie może aktorom przeszkadzać i dlatego pozwalał nam na nieograniczoną kreację w tworzeniu naszych ról i najdziksze swawole na planie. Popularność obu seriali była niezaprzeczalnie jego zasługą.
Feri, dziękujemy Ci za wszystko.RIP - napisała.
Kim był Feridun Erol?
Feridun Erol przyszedł na świat 29 grudnia 1938 roku we Włodawie. Jego ojcem był znany polski piekarz i cukiernik pochodzenia tureckiego, Mehmet Nuri Erol, znany także jako Mieczysław Ryszard Erol - przypisuje mu się autorstwo tzw. żulika, czyli chleba tureckiego.
Twórca mógł pochwalić się gruntownym wykształceniem. Był absolwentem Wydziału Operatorski PWSTiF w Łodzi. Dyplom obronił w 1966 roku. Następnie kontynuował naukę na Wydziale Reżyserskim, którą ukończył w 1973 roku.
Prywatnie Feridun Erol był ojcem montażysty Marcina Erola, który pracował m.in. przy takich produkcjach jak "1920 Bitwa Warszawska", "Apetyt na miłość" czy "Leśne drzewa".