Swiatgwiazd.pl > Newsy > Królowa Elżbieta II wprost nie znosiła Kamili. Wszystko zmieniło się niedługo przed jej śmiercią
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.09.2022 22:44

Królowa Elżbieta II wprost nie znosiła Kamili. Wszystko zmieniło się niedługo przed jej śmiercią

królowa Elżbieta II / Kamila EA
fot. Xinhua News / East News

Królowa Elżbieta II i Kamila miały bardzo długo trudną relację. Zagraniczni eksperci donoszą, że władczyni Wielkiej Brytanii nie znosiła drugiej żony Karola. Nie była zadowolona z wyboru swojego syna. Sytuacja zmieniła się całkowicie dopiero po latach, niedługo przed śmiercią monarchini.

Karol i Kamila pobrali się 9 kwietnia 2005 w ratuszu Windsor Guildhall. Jak wiedzą wszyscy, którzy interesują się losami brytyjskiej rodziny królewskiej, uczucie łączyło ich jednak znacznie dłużej. Przyszły król poznał ukochaną na długo przed ślubem z księżną Dianą.

Elżbieta II nie tolerowała Kamili Parker-Bowles

Po śmierci Elżbiety II jej syn został królem Karolem III, a jego żona otrzymała tytuł królowa małżonka. O takim, a nie innym tytule zadecydowała niedługo przed śmiercią sama monarchini. Zmiana zdania zaskoczyła Brytyjczyków, którzy sami bardzo długo nie chcieli zaakceptować drugiej żony spadkobiercy tronu.

Trudno winić o to poddanych królowej, skoro ona sama nie pałała do Kamili sympatią. Atmosferę na dworze opisała Angela Levin, biografka obecnej żony króla. W swojej publikacji "Camilla, Duchess of Cornwall: From Outcast to Queen Consort" (ang. "Kamila, księżna Kornwalii: od wyrzutka do królowej małżonki"). Podobno bardzo wiele czasu zajęło, zanim została zaakceptowana jako synowa.

W magazynie "Daily Telegraph", który udostępnił fragmenty książki, można przeczytać, że Elżbieta, pod wpływem swojej matki, darzyła ogromną sympatią pierwszego męża Kamili, Andrew Parkera-Bowlesa. Po rozpadzie ich małżeństwa matka Elżbiety obwiniała Kamilę. Imienia arystokratki podobno nawet "nie można było wypowiadać" przy królowej matce.

Kamila na dworze królewskim. Jak przekonała do siebie Elżbietę II?

Także książę Filip, książę małżonek Elżbiety II, nie tolerował Kamili. To jemu najbardziej zależało na ślubie Karola z Dianą, siłą rzeczy nie mógł zaakceptować relacji jego syna z "kochanką". Wskutek tych wszystkich zawirowań Kamila nie została zaproszona na ślub Edwarda, brata Karola.

Żona Karola nie poddała się jednak. Kiedy ogłoszono jej zaręczyny z Karolem, doszło do zakopania topora wojennego. Elżbieta II podarowała jej nawet pierścionek zaręczynowy o wartości około 100 tysięcy funtów, należący wcześniej do królowej matki.

Ostateczna akceptacja, a nawet sympatia, przyszła z czasem, z upływem lat. Największą rolę miała, co zaskakujące, pandemia koronawirusa. Podobno to Kamila najczęściej dotrzymywała towarzystwa Elżbiecie, kiedy ta przebywała w izolacji. Miały nawet specjalnie nauczyć się rozmawiać przez komunikator internetowy, by móc utrzymywać regularny kontakt.

Zobacz zdjęcie:

królowa Elżbieta II / Kamila EA
Kamila, królowa Elżbieta II oraz księżna Kate, fot. xinhua/Xinhua News/East News

Karol III
Karol III i księżna Kamila w 2009 roku, fot. Andy Gott, flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Karol III
Król Karol III i królowa Kamila w 2021, fot. Senedd Cymru / Welsh Parliament from Wales, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Karol III
Król Karol III i królowa Kamila w 2019, fot. The White House from Washington, DC, Public domain, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: The Daily Telegraph