Krzysztof Kowalewski - szczegóły dotyczące pogrzebu Żródło: TRICOLORS/East News

Pojawiły się szczegóły dotyczące pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego

14 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Wciąż nie odbył się pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego, który zmarł 6 lutego 2021 roku. Powodem odłożenia ceremonii były trudności w dotarciu do Polski, z którymi spotkał się syn aktora. Problem udało się rozwiązać i wyznaczono datę pochówku. O szczegółach uroczystości poinformowała w niedzielę wdowa po zmarłym aktorze, Agnieszka Suchora. Pojawił się ważny komunikat dotyczący zaplanowanego przebiegu pogrzebu.

  • Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021 roku
  • Mieszkający w Los Angeles syna aktora nie mógł dotrzeć na pogrzeb
  • W końcu wyznaczono datę ceremonii
  • Krzysztof Kowalewski zostanie pochowany 19 marca na Starych Powązkach

Media obiegła wiadomość o zbliżającym się pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego. Choć aktor odszedł 6 lutego 2021 roku, rodzina wciąż odkładała decyzję o jego pochówku. Bliscy chcieli, by w uroczystości mógł uczestniczyć syn Kowalewskiego, Viktor.

Krzysztof Kowalewski wciąż nie został pochowany

Krzysztof Kowalewski doczekał się dwojga dzieci – córki Gabrysi, która jest owocem jego miłości z Agnieszką Suchorą, oraz syna Viktora z wcześniejszego związku z kubańską tancerką, Vivian Rodriquez. Starszy potomek aktora mieszka wraz z rodziną w Los Angeles. To tam dowiedział się o śmierci ojca.

Viktor Kowalewski nie wyobrażał sobie, że mogłoby zabraknąć go na pogrzebie ukochanego taty. Niestety na drodze stanęła mu pandemia koronawirusa. 54-letni mężczyzna w pewnym momencie pogodził się z faktem, że uroczystość odbędzie się bez jego udziału.

- Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski. (…) Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefonicznie na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić – tłumaczył w rozmowie z Super Expressem.

Wiadomo, co Anna Jantar robiła tuż przed tragicznym lotemWiadomo, co Anna Jantar robiła tuż przed tragicznym lotemCzytaj dalej

Pozostali bliscy Krzysztofa Kowalewskiego rozumieli, że jego syn bardzo chciałby uczestniczyć w pogrzebie. Postanowili więc poczekać z organizacją ceremonii, nie wyznaczając konkretnej daty. W międzyczasie Viktor Kowalewski otrzymał pomoc z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Szczegóły dotyczące pogrzebu Krzysztofa Kowalewskiego

Po nawiązaniu kontaktu z MSZ Viktorowi Kowalewskiemu udało się uzyskać zgodę na podróż ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Mężczyzna poinformował o tym bliskich swojego taty, którzy na miejscu od razu zajęli się organizacją pogrzebu. O szczegółach dotyczących uroczystości poinformowała w sieci Agnieszka Suchora.

- Uroczyste pożegnanie odbędzie się 19 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie, o godzinie 13:30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach – czytamy w nekrologu udostępnionym przez wdowę po zmarłym aktorze.

Jak wynika z klepsydry, z uwagi na pandemię we mszy pożegnalnej będą mogły uczestniczyć jedynie osoby znajdujące się na liście gości.

Opublikowany przez Agnieszkę Suchorę Niedziela, 14 marca 2021

Żona Krzysztofa Kowalewskiego pożegnała go na Facebooku

Agnieszka Suchora była wielką miłością Krzysztofa Kowalewskiego. Aktorka była też jego największym oparciem. W ostatnich latach, gdy artysta zmagał się z bezdechem sennym i problemami dotyczącymi układu krążenia, ona nie odstępowała go na krok. Gdy zmarł, była pewna, że nie przegrał żadnej walki.

- Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki ! – napisała wówczas na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Facebook, WP Gwiazdy

Następny artykuł