Rafał Brzozowski - wykształcenie Żródło: Fot. facebook.com/RAFALBRZOZOWSKIOFFICIAL

Wykształcenie Rafała Brzozowskiego

14 Marzec 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Powiedzieć, że w ostatnich dniach Rafał Brzozowski zyskał na popularności, to jakby nie powiedzieć nic. Po wyborze piosenki wokalisty na Eurowizję sieć po prostu kipi od kolejnych doniesień na jego temat, a internauci tłumnie komentują decyzję TVP. Mało kto jednak wie, jak wyglądało życie Brzozowskiego przed karierą w branży muzycznej.

  • Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2021
  • Wokalista od dzieciństwa przejawiał zdolności muzyczne
  • Wybrał jednak wykształcenie niezwiązane z muzyką
  • Jego karierę zakończyło nieszczęśliwe zdarzenie

Rafał Brzozowski będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2021. My, zaciekawieni szumem wokół niego, zadajemy pytanie - kim z zawodu jest wokalista?

Wykształcenie Rafała Brzozowskiego

Rafał Brzozowski telewidzom znany jest głównie z programów “Jaka to Melodia” czy “Koło Fortuny”. Teraz okazało się, że wraz utworem “The Ride” będzie reprezentował Polskę na Eurowizji w Rotterdamie.

Co prawda, artysta od dziecka przejawiał zainteresowania muzyczne i uczęszczał na lekcje gry na pianinie. Postanowił jednak spełniać się w zupełnie innej dziedzinie, jaką był sport.

Rafał Brzozowski ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Ciekawe jest to, że w 2006 roku zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach. Właśnie w tym kierunku planował pójść.

Obsada serialu była kultowa. Ciekawostki o „Rodzinie Zastępczej”Obsada serialu była kultowa. Ciekawostki o „Rodzinie Zastępczej”Czytaj dalej

I pewnie w dziedzinie sportu rozwijałby się dalej, gdyby nie… kontuzja kręgosłupa. Nieszczęśliwy wypadek uniemożliwił mu dalszą karierę, którą z powodzeniem zastąpił muzyką.

Co więcej, Rafał Brzozowski posiada Licencję Pilota Turystycznego, a właśnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacji.

Kariera muzyczna Rafała Brzozowskiego

Natomiast swoją karierę muzyczną Brzozowski rozpoczął, biorąc udział w programie “Szansa na Sukces”. Wykonał utwór zespołu Szwagierkolaska i otrzymał wyróżnienie.

Większą popularność zdobył jednak dzięki programowi The Voice of Poland. Na przesłuchaniach w ciemno zaśpiewał piosenkę Michaela Buble “Everything”, zyskując sympatię m.in. Andrzeja Piasecznego, który był potem jego trenerem.

Rafał Brzozowski trafił do półfinału programu, jednak nie udało mu się wygrać. Jego największyt przebój - “Tak blisko” ma jednak 21 milionów wyświetleń na YouTube. Z kolei jego debiutancki album otrzymał status platynowej płyty.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: eurowizja.org / wikipedia.pl

Następny artykuł