Swiatgwiazd.pl > Newsy > Muzyk grupy Greta Van Fleet trafił do szpitala. Grupa odwołuje koncerty
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.03.2022 09:56

Muzyk grupy Greta Van Fleet trafił do szpitala. Grupa odwołuje koncerty

Greta Van Fleet
fot. Stefan Brending, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70190484 / Wikimedia Commons

Grupa Greta Van Fleet odwołała dwa koncerty. Liderzy grupy mają poważne problemy zdrowotne. Gitarzysta, Jake Kiszka, trafił do szpitala z zapaleniem płuc. Amerykański zespół od dziesięciu lat zachwyca miłośników mocniejszego brzmienia swoimi hardrockowymi utworami. Czteroosobowa grupa ruszyła w trasę koncertową z drugim albumem "The Battle at Garden's Gate" wydanym w kwietniu ubiegłego roku.

Z powodów kłopotów zdrowotnych dwóch liderów zespołu, grupa odwołała najbliższe koncerty. Gitarzysta trafił do szpitala z zapaleniem płuc. O decyzji poinformowano przy pomocy mediów społecznościowych.

Greta Van Fleet odwołuje koncerty

Amerykanie rozpoczęli trasę koncertową 10 marca od miejscowości Kalamazoo w stanie Michigan. Początek występów zapowiadał sukces, który w czerwcu miał się przenieść na Europę. Muzycy nieoczekiwanie musieli przerwać wyczekiwaną trasę ze względu na kłopoty zdrowotne wokalisty oraz gitarzysty.

O pogarszającym się zdrowiu liderów powiadomiono w mediach społecznościowych. Choć wykluczono możliwość zakażenia koronawirusem gitarzysta zespołu, Jake Kiszka, poddał się hospitalizacji. Dopiero lekarze stwierdzili u niego zapalenie płuc.

Czy Greta Van Fleet odwiedzi Polskę?

Obszerna trasa koncertowa ma zachwycać fanów, aż do początku listopada. Grupa podczas licznych występów zawita również do Europy. Wielbiciele amerykańskiego zespołu mogą w czerwcu usłyszeć ich na żywo w m.in.: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii czy Szwecji.

Na koncertowej mapie zespołu na razie nie ma Polski, ale miłośnicy mocnego brzmienia mogą wybrać się w wakacyjną podróż po krajach Europy, by posłuchać na żywo swoich idoli. Najbliższy koncert zaplanowany jest 22 marca w Madison w stanie Wisconsin. Aby do niego doszło, członkowie zespołu muszą wrócić do pełnego zdrowia, czego życzy im ponad milionowe grono wielbicieli w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Zobaczył zdjęcie Prokopa i nie wytrzymał, wspomniał o Ukrainie. Wybuchła afera

  2. Kolejna afera z udziałem Rodowicz, fani nie zostawili na niej suchej nitki. "Wstyd"

  3. Fani legendarnej gwiazdy zdruzgotani. Nie wytrzymała, nagle podjęła ostateczną decyzję

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Interia