Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Natalia Kukulska spotkała świadka katastrofy, w której zginęła Anna Jantar. Co jej powiedział? "To było trudne"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.11.2023 16:08

Natalia Kukulska spotkała świadka katastrofy, w której zginęła Anna Jantar. Co jej powiedział? "To było trudne"

Natalia Kukulska / Anna Jantar
Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar, fot. KAPiF; AKPA

Natalia Kukulska nie lubi wracać wspomnieniami do katastrofy lotniczej, w której zginęła jej matka Anna Jantar. Teraz niespodziewanie piosenkarka zrobiła wyjątek. Opowiedziała o niełatwym spotkaniu ze świadkiem tragicznego wypadku.

Anna Jantar: córka Natalia Kukulska, mąż, związek

Anna Jantar poznała swojego przyszłego męża Jarosława Kukulskiego podczas współpracy z zespołem Waganci. Para wzięła ślub w 1970 roku, a dwa lata później przeprowadziła się do Warszawy. Ich córka Natalia urodziła się w 1976 roku. Miała zaledwie cztery latka, kiedy jej mama zginęła w wypadku samolotu na Okęciu.

Po śmierci żony Jarosław Kukulski długo dochodził do siebie. W końcu znalazł szczęście u boku Moniki Borys, z którą w 1989 roku doczekał się syna, Piotra. Niestety także i on odszedł już z tego świata. Przez wiele lat walczył z tętniakiem aorty brzusznej. Zmarł 13 września 2010 roku w Warszawie.

Historia śmierci Jantar do dziś wywołuje potężne emocje. Tragedia, której można było uniknąć, pociągnęła za sobą śmierć aż 87 osób. Poniżej szczegóły tego potwornego wydarzenia.

Jaroslaw Kukulski i Anna Jantar.jpg
Anna Jantar, Jarosław Kukulski i mała Natalia, fot. Domena Publiczna, Wikimedia Commons
Ostatnie chwile życia Anny Jantar. Zdążyła zadzwonić do mamy i porozmawiać z Natalią, miała wiele planów Anna Jantar usłyszała od córki ostatnie słowa, potem doszło do tragedii. Smutne

Jak zginęła Anna Jantar? Historia katastrofy na Okęciu

Jantar pod koniec grudnia 1979 poleciała do USA na trasę koncertową. Przez ponad dwa miesiące grała koncerty dla Polonii. Ostatni w swoim życiu zagrała 12 marca w klubie „Zodiac” w New Jersey. Do Polski wracała 14 marca 1980 roku. Podróżowała samolotem Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecącego z lotniska JFK z Nowego Jorku do Warszawy. Około godziny 11:15, w pobliżu lotniska Okęcie, doszło do poważnej awarii przy podejściu do lądowania.

Raport, jaki powstał po tragedii, wskazywał na wady materiałowe i technologiczne wału silnika. Naprężenia i zmęczenie materiału wywołało pęknięcie tego elementu. Z danych IPN wynika też, że linie lotnicze LOT w latach 70. wdrażało oszczędności, w wyniku których część silników była eksploatowana ponad zalecane normy. Tragedii, w której zginęło 77 pasażerów i 10 członków załogi, można było zatem uniknąć.

W miejscu, w którym doszło do wypadku, stoi teraz pomnik. Natalia Kukulska opowiedziała dopiero teraz, co ją tam spotkało i co usłyszała od świadka zdarzenia.

Natalia Kukulska spotkała świadka katastrofy, w której zginęła jej matka

Natalia była gościem w programie „Autentyczni” TVN. W pewnym momencie zaczęła mówić o śmierci swojej matki. Przyznała, że miejsce, w którym doszło do katastrofy z udziałem Anny Jantar, odwiedziła tylko raz. Miała wtedy okazję rozmawiać z naocznym świadkiem całego zdarzenia.

W miejscu wydarzenia byłam raz w życiu. Sama. Nie czułam potrzeby, żeby iść tam w jakiejś grupie. Spotkałam wtedy niesamowitą osobę, która była świadkiem i która bardzo przeżyła to, co wtedy zobaczyła. Próbowała to opowiedzieć, ale to było trudne. Być tam raz mi wystarczyło. Mam swoje życie i życie swoich dzieci. Staram się nie skupiać na tym, na co nie mam wpływu – wyznała Kukulska.

A wy byliście pod pomnikiem, upamiętniającym ofiary katastrofy?

Pomnik ofiar lotu PLL LOT 007
Pomnik ofiar lotu PLL LOT 007 “Mikołaj Kopernik”, fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons
Jaroslaw Kukulski i Anna Jantar.jpg
Anna Jantar i Jarosław Kukulski, fot. Domena Publiczna, Wikimedia Commons
Natalia Kukulska z ojcem.jpg
Natali Kukulska z ojcem Jarosławem Kukulskim, fot. KAPiF
Anna Jantar.jpg
Anna Jantar, fot. Karewicz/AKPA
Natalia Kukulska.jpg
Natalia Kukulska z córkami, fot. KAPiF
Natalia Kukulska.jpg
Natalia Kukulska z mężem, fot. KAPiF

Źródło: "Autentyczni" TVN

Natalia Kukulska wspomina mamę w 43. rocznicę jej śmierci. "Dziękuję za wszystkie dowody pamięci"
Natalia Kukulska
Natalia Kukulska, Anna Jantar
14 marca 1980 roku wydarzyła się koszmarna katastrofa lotnicza. W jej wtniku zginęła Anna Jantar. Dziś, z okazji rocznicy tej tragedii, wspomina ją córka: Natalia Kukulska. Piosenkarka opublikowała wyjątkowy wpis w mediach społecznościowych.Wypadek, do którego doszło czterdzieści trzy lata temu, do dziś bardzo emocjonalnie porusza wszystkich, którzy pamiętają charyzmę i twórczość zmarłej artystki. Post Natalii spotkał się z ogromnym odzewem internautów, którzy podzielili się swoimi emocjami w komentarzach.
Czytaj dalej
W chwili śmierci Anna Jantar miała przy sobie list od męża. Treść wywołuje łzy
Anna Jantar
Ikona muzyki scenicznej, Anna Jantar, odeszła od nas ponad 40 lat temu. Jej życie opiewało we wspaniałe chwile, a sekrety wokalistki zaskakują słuchaczy po dziś dzień. Niedawno została opublikowana treść listu męża artystki, który miała przy sobie podczas śmierci.Anna Jantar była doskonale znaną polską wokalistką. Jej utwory jak m.in.: Tyle słońca w całym mieście, Nic nie może wiecznie trwać czy Najtrudniejszy pierwszy krok, są chętnie śpiewane przez wielbicieli piosenkarki nawet teraz. Artystka swoim niesamowitym talentem zachwycała fanów nie tylko z Polski, ale także poza jej granicami. Głos Anny Jantar rozkochiwał w sobie miłośników muzyki z: Bułgarii, Finlandii, Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz ZSRR. Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej podczas podróży do Nowego Jorku. Samolot rozbił się nieopodal lotniska 14 marca 1980 roku. Artystka miała niecałe 30 lat.
Czytaj dalej