Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > W chwili śmierci Anna Jantar miała przy sobie list od męża. Treść wywołuje łzy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 30.01.2022 01:00

W chwili śmierci Anna Jantar miała przy sobie list od męża. Treść wywołuje łzy

Anna Jantar
wikipedia.org/Source

Ikona muzyki scenicznej, Anna Jantar, odeszła od nas ponad 40 lat temu. Jej życie opiewało we wspaniałe chwile, a sekrety wokalistki zaskakują słuchaczy po dziś dzień. Niedawno została opublikowana treść listu męża artystki, który miała przy sobie podczas śmierci.

Anna Jantar była doskonale znaną polską wokalistką. Jej utwory jak m.in.: Tyle słońca w całym mieście, Nic nie może wiecznie trwać czy Najtrudniejszy pierwszy krok, są chętnie śpiewane przez wielbicieli piosenkarki nawet teraz. Artystka swoim niesamowitym talentem zachwycała fanów nie tylko z Polski, ale także poza jej granicami. Głos Anny Jantar rozkochiwał w sobie miłośników muzyki z: Bułgarii, Finlandii, Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz ZSRR.

Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej podczas podróży do Nowego Jorku. Samolot rozbił się nieopodal lotniska 14 marca 1980 roku. Artystka miała niecałe 30 lat.

Treść ostatniego listu męża Anny Jantar została opublikowana

Od tragicznego wypadku lotniczego minęło już ponad 40 lat, jednak pamięć o Annie Jantar pozostaje w sercach słuchaczy nadal świeża. Piosenkarka prywatnie była żoną Jarosława Kukulskiego. Z tego związku narodziła się Natalia Kukulska, która poszła w muzyczne ślady mamy.

Nowe dochodzenia odkryły dodatkowe szczegóły tragicznych wydarzeń, do których doszło na pokładzie samolotu z Nowego Jorku. Okazuje się, że Anna Jantar miała przy sobie list od męża. Wzruszająca treść chwyta za serce, gdy z perspektywy lat zna się bieg następnych zdarzeń.

- Kocham cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję cię mocno, twój Jarek. PS. List taki do ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama — pisze Jarosław Kukulski do żony.

Twórczość Anny Jantar uhonorowana przez Polaków

Anna Jantar była niezwykłą artystką, która wpływa na słuchaczy nawet po tragicznym odejściu. Jej twórczość zostawiła niezmywalny ślad na polskiej popkulturze. Za życia utwory piosenkarki były honorowane licznymi nagrodami, a samo nazwisko artystki wpisało się do kanonu największych talentów polskiej estrady.

Po tragicznym locie twórczość Anny Jantar została upamiętniona przez innych muzyków. Budka Suflera skomponowała dwa utwory na cześć niezwykłej piosenkarki: Słońca jakby mniej oraz Czas ołowiu. Krzysztof Krawczyk oddał artystce hołd w utworach: To co dał nam świat, a także Lot nr 205. Córka Anny Jantar, Natalia Kukulska, nagrała Dłoń i Po tamtej stronie specjalnie z myślą o swojej mamie. Twórczość Anny Jantar zapisała się również w muzycznej kulturze polskiej sceny. Pod jej imieniem przyznawane są nagrody dla debiutantów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1983 roku powstał warszawski Klub Muzyczny Anny Jantar Bursztyn. Na cześć piosenkarki odbywają się również okolicznościowe festiwale upamiętniające największe utwory piosenkarki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Przykre informacje o Rodowicz chwile po półfinale "The Voice". Nie ma już wątpliwości 2. Widzowie "Pnś" są zdruzgotani po tym, co zobaczyli na ekranie. Nagle wybuchł wielki skandal 3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska ostatnim wpisem zasmuciła internautów

Źródło: Plotek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Anna Jantar