Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Natalia Kukulska tak uczciła rocznicę śmierci Anny Jantar. Fani mają zastrzeżenia
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 09.03.2024 21:19

Natalia Kukulska tak uczciła rocznicę śmierci Anny Jantar. Fani mają zastrzeżenia

Natalia Kukulska, Anna Jantar
Natalia Kukulska, Anna Jantar, fot. KAPiF/Instagram

Natalia Kukulska postanowiła uczcić rocznicę śmierci znanej mamy Anny Jantar w wyjątkowy sposób. Wokalistka dba o to, aby jej mama nie została zapomniana. Pod postem zapowiadającym tę inicjatywę pojawiły się jednak nieprzychylne komentarze ze strony fanów. Co było ich powodem?

Życie Anny Jantar

Anna Jantar to jedna z najwybitniejszych postaci polskiego popu. Choć jej kariera trwała krótko, wyśpiewała około 160 piosenek. Jej tragiczna śmierć w wieku zaledwie 29 lat nastąpiła 14 marca 1980 roku podczas katastrofy lotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik", który leciał z Nowego Jorku do Warszawy.  W jej dorobku znalazły się takie przeboje jak "Tyle słońca w całym mieście", "Najtrudniejszy pierwszy krok" czy "Staruszek świat".

Jeden z jej największych hitów, "Nic nie może wiecznie trwać", przez długi czas nie był dostępny w formie cyfrowej. Córka gwiazdy Natalia Kukulska postanowiła jednak to zmienić. 

7-letnia córeczka Natalii Kukulskiej na czerwonym dywanie. Laurka przyszła o kulach i w ortezie Natalia Kukulska nagrała wpadkę Justyny Steczkowskiej. Od samego wejścia pachniało porażką. Jest i reakcja drugiej strony

Natalia Kukulska chce upamiętnić zmarła mamę

Natalia Kukulska to córka Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego doświadczyła tragicznej straty w bardzo młodym wieku. Gdy miała zaledwie 4 lata, jej matka zginęła w katastrofie lotniczej, wracając z podróży do Stanów Zjednoczonych. Jednak Natalia odziedziczyła po matce nie tylko urodę, ale także talent wokalny. Już w młodym wieku zaczęła podążać śladami matki, rozwijając swoją własną karierę muzyczną. Mimo sukcesów wiele razy musiała zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa, związanych z tragiczną śmiercią matki.

Kochani, miło mi poinformować, że po wielu latach ostatni album mojej mamy Anny Jantar doczekał się publikacji cyfrowych. Cieszę się na porozumienie z wytwórnią muzyczną MTJ. Na pewno skorzystają na tym Fani mojej mamy, których ucieszą różne nowości wydawnicze, jakie mamy w planach - napisała w mediach społecznościowych córka wokalistki, Natalia Kukulska. 

Fani grzmią w komentarzach pod postem Kukulskiej

Kukulska podzieliła się wiadomością, że pierwszą nieżyjącą artystką, która została ambasadorką akcji EQUAL Polska na polskim Spotify jest jej mama Anna Jantar.

Album 'Anna Jantar' ukazuje się w wersji cyfrowej po 44 latach od wydania... Płyta zawierająca olbrzymią ilość przebojów jest ostatnim albumem mamy przed jej tragiczną śmiercią. Materiał jest promowany przez singiel 'Nic nie może wiecznie trwać', który jest jednym z największych hitów i paradoksalnie przyczynia się do postrzegania artystki jako tej, o której pamięć trwa wiecznie - kończy swój wpis Kukulska.  

Warto przypomnieć, że program EQUAL, uruchomiony w 2021 roku, ma za zadanie zwiększyć widoczność lokalnych artystów wśród użytkowników platformy Spotify.

Według komentarzy w sieci nie wszyscy fani wokalistki są zadowoleni z jakości nagrań albumu "Anna Jantar", który został udostępniony w formie cyfrowej. Wielu uważa, że taśmy powinny zostać zremasterowane przed publikacją cyfrową. Słuchacze podejrzewają, że wydawcy udostępnili na platformie jedynie wersje zgrane z CD z 2003 roku.

  • Szkoda, że firma MTJ nie zadbała o nowy mastering z oryginalnych taśm, tylko zamieściła pliki z wydania CD sprzed 20 lat, mającego za źródło płytę analogową, w dodatku w średnim stanie
  • Czy firma MTJ nie mogła znaleźć lepszych taśm? Utwory naprawdę mają kiepskie brzmienie (np. 'Nie ma piwa w niebie') i słychać liczne usterki, niekoniecznie dobrze poprawione - czytamy.   

                        

Natalia Kukulska, fot. KAPiF
Natalia Kukulska, fot. KAPiF
Natalia Kukulska, fot. KAPiF
Natalia Kukulska, fot. KAPiF
Anna Jantar, fot. Instagram
Anna Jantar, fot. Instagram
Anna Jantar, fot. Instagram
Anna Jantar, fot. Instagram