Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Krzysztof Jakubowski. Milioner i przedsiębiorca miał zaledwie 52 lata. Odszedł nagle
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.09.2023 21:16

Nie żyje Krzysztof Jakubowski. Milioner i przedsiębiorca miał zaledwie 52 lata. Odszedł nagle

nie żyje / Krzysztof Jakubowski
Krzysztof Jakubowski nie żyje, fot. Linkedin; Canva.com

Media właśnie obiegają zupełnie niespodziewane wieści o śmierci polskiego milionera i przedsiębiorcy, prezesa kultowej polskiej marki. Krzysztof Jakubowski zmarł nagle w wieku zaledwie 52 lat. Szefem znanej firmy został w lipcu zeszłego roku.

Nie żyje Krzysztof Jakubowski: kim był?

Jakubowski od 1999 roku pracował w polskim odzieżowym gigancie LPP. Pełnił tam funkcję dyrektora do spraw sprzedaży marek Esotiq & Henderson. W 2011 roku spółka została wydzielona z Grupy LPP, a Krzysztof został członkiem jej zarządu. W lipcu 2022 awansował na stanowisko prezesa.

Esotiq & Henderson projektuje i produkuje produkty odzieżowe i kosmetyczne. Obecnie w Polsce jest niemal 300 salonów tej marki. W 2015 trafiła na parkiet główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tylko w ostatnim roku przyniosła milionowe zyski.

Informacja o śmierci prezesa marki pojawiła się zupełnie niespodziewanie. Co wiadomo o jej okolicznościach?

 

Grób Mateusza Murańskiego... nie istnieje?! Szokujące wyznanie jego ukochanej. "Nie ma takiego miejsca" Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Zmarł polski milioner Krzysztof Jakubowski

Esotiq & Henderson tylko w ostatnim czasie przynosiła milionowe zyski. Warto dodać, że twarzą firmy jest Joanna Krupa, a spółka od lat współpracowała też z Ewą Minge.

Zysk brutto na sprzedaży grupy w 2022 roku wyniósł 151,6 mln zł, a marża utrzymała się na poziomie ok. 63 proc. Przychody ze sprzedaży w 2022 roku wzrosły o 17,5 proc. do 242 mln zł. Od stycznia do marca 2023 roku przychody spółki wyniosły ok. 60,5 mln zł i były wyższe o około 20 proc. rok do roku – informował serwis Money.pl o sukcesie firmy.
 

Co wiadomo o nagłej śmierci milionera? Wiadomo, że Jakubowski zmarł w środę, 20 września 2023 roku. Wtedy w sieci pojawił się zadziwiający komunikat.

Krzysztof Jakubowski nie żyje. Przyczyny śmierci

20 września Bartosz Synowiec, Przewodniczący Rady Nadzorczej  Esotiq & Henderson, opublikował na portalu firmy zadziwiająco lakoniczny, bardzo krótki komunikat.

Esotiq & Henderson S.A. z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł prezes zarządu i współtwórca spółki – pan Krzysztof Jakubowski – brzmiał komunikat spółki.

Przyczyny nagłej śmierci milionera nie zostały podane do wiadomości publicznej. Nie podano przy tym żadnych szczegółów, dotyczących planowanego pogrzebu Jakubowskiego.

Źródło: Money.pl

Tagi: nie żyje