Swiatgwiazd.pl
P Kraśko EN

Jan BIELECKI/East News

Piotr Kraśko wypowiedział się o pracy w TVP

28 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Wolny

Udostępnij:

Piotr Kraśko jest obecny w świecie dziennikarskim od wielu lat. Widzowie pamiętają go z „Wiadomości", lecz dziś możemy zobaczyć go w „Faktach" na TVN. Co skłoniło dziennikarza do takiej decyzji i jak mu się pracowało w Telewizji Polskiej? Kraśko wreszcie zabrał głos w tej sprawie.

  • Piotr Kraśko przez lata pracował w Telewizji Polskiej

  • Od 5 lat możemy oglądać go w „Faktach"

  • Dziennikarz opowiedział, jak pracowało się w TVP i czemu zdecydował się odejść

Hanna Lis i Beata Tadla to dziennikarki, które mają za sobą pracę w telewizji państwowej. Wiele razy zdradzały, jak pracowało im się w TVP. Ostatnio dołączył do nich Piotr Kraśko.

Piotr Kraśko – kariera

Piotr Kraśko od 1991 roku pracował w Telewizji Polskiej jako dziennikarz, potem prezenter, a później szef „Wiadomości". Współpracę ze stacją przerwał w 2016 roku (po 25 latach), kiedy prezesem TVP został Jacek Kurski.

Kraśko nie był długo bezrobotny, bo jeszcze w tym samym roku u boku Kingi Rusin zaczął prowadzić popularne „Dzień dobry TVN" w konkurencyjnej stacji. Stanowili dobrany duet aż do 2020 roku, gdy Piotr wrócił do wydania newsowego i został prowadzącym „Faktów". W tym roku otrzymał Telekamerę w kategorii prezenter informacji, a podczas samej gali odniósł się do pracy w TVP w towarzystwie Macieja Orłosia, który również w 2016 roku rozstał się ze stacją.

J Żyła EN

Justyna Żyła dodała poruszający wpis dotyczący dzieci

CZYTAJ DALEJ

Piotr Kraśko szczerze o TVP

Telewizja Polska (szczególnie jej programy newsowe) od dłuższego czasu zmaga się z oskarżeniami o manipulację i rozsiewanie propagandy. Zarzuca się Jackowi Kurskiemu, że oddał TVP w ręce jednej partii. Byłe dziennikarki „Wiadomości", Hanna Lis i Beata Tadla, wiele razy wypowiadały się o braku profesjonalizmu swoich kolegów pracujących wówczas dla Telewizji Polskiej.

W ostatniej rozmowie z „Plejadą" Kraśko wyznał, jak to jest być dziennikarzem telewizji publicznej. Dziennikarz uważa, że praca ta nie jest specjalnie trudna. Mówi, że w gruncie rzeczy jest to prosty zawód. Najważniejsze to „opowiedzieć rzetelnie, co się naprawdę wydarzyło". Dodał, że indywidualne poglądy powinny grać drugorzędną rolę. Kraśko zaznacza:

– Nie może być tak, że są kompletnie różne opowieści, które tego samego wieczoru ludzie zobaczą w różnych programach informacyjnych. Wydarzenia rozegrały się w określony sposób i naszym zadaniem jest tylko opowiedzieć, co się wydarzyło, kto był w to zaangażowany i jakie mogły być tego konsekwencje. 

Źródło: Pomponik

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >