Piotr Kraśko na gali o TVP Żródło: instagram.com/@tele_tydzien

Telekamery "Tele Tygodnia": Orłoś i Kraśko skomentowali pracę dziennikarzy TVP

11 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Podczas rozdania Telekamer “Tele Tygodnia” nie zabrakło nawiązania do TVP. Autorami aluzji byli Maciej Orłoś i Piotr Kraśko, którzy przed laty rozwijali swe kariery zawodowe w szeregach Telewizji Polskiej. Dziś postanowili w zwięzłych słowach przekazać to, co obecnie sądzą o działaniach stacji. Nie było to nic miłego.

  • 10 marca 2021 roku odbyła się 24. gala rozdania Telekamer “Tele Tygodnia”
  • Na scenie Maciej Orłoś i Piotr Kraśko nawiązali do osobistych odczuć względem dawnego pracodawcy
  • Do grona osób z zakończonym zawodowym epizodem w TVP dołączyła niedawno Marzena Rogalska
  • Wśród nagrodzonych Telekamerą znaleźli się także Cleo i Przemysław Kossakowski

Dziś odbyła się 24. gala rozdania Telekamer “Tele Tygodnia”; uwagę wielu widzów skradł nie tyle nagrodzony jedną z nich dziennikarz, ile jego słowa dotyczące TVP. Podobnym zainteresowaniem cieszyła się wypowiedź osoby wręczającej nagrodę. Mowa o duecie Macieja Orłosia i Piotra Kraśko. Obaj mają na swym zawodowym koncie pracę w Telewizji Polskiej oraz coś do powiedzenia na temat obecnej kondycji i działań TVP. Podczas gdy jeden z nich wspomina o “nieprzestrzeganiu reguł”, drugi po prostu cieszy się z tego, że etap pracy w TVP ma już za sobą.

Nawiązania do TVP podczas 24. gali rozdania Telekamer. W rolach głównych Maciej Orłoś i Piotr Kraśko

Zarówno Maciej Orłoś, jak i Piotr Kraśko odeszli z TVP w 2016 roku. Orłoś zasłynął z prowadzenia serwisu informacyjnego “Teleexpress”, a Kraśko z licznych relacji na żywo. 10 marca 2021 roku panowie spotkali się na 24. gali rozdania Telekamer “Tele Tygodnia”.

Osobą, która w tym przypadku przekazywała nagrodę w kategorii “prezenter informacji”, był Maciej Orłoś. Zanim statuetka trafiła w ręce jego kolegi po fachu, dziennikarz pozwolił sobie na krótkie nawiązanie do TVP. Zarzucił pracownikom Telewizji Polskiej brak przestrzegania niektórych dziennikarskich reguł.

- Prezenter informacji powinien być bezstronny, obiektywny, rzetelny, tymczasem w sposób zaskakujący żyjemy w kraju, w którym w 2021 roku są na mapie Polski telewizje, które nie przestrzegają reguł. Może nie będę wskazywał palcem, ale chyba się domyślicie. Kto jednak jeszcze nie wie, o kogo chodzi, to zapraszam na mój kanał na YouTubie - mówił ze sceny dziennikarz.

Marek Dyjak musi sprzedać samochód, by ratować budżetMarek Dyjak musi sprzedać samochód, by ratować budżetCzytaj dalej

Następnie nastąpiło przekazanie nagrody w wymienionej wyżej kategorii. Podczas paru chwil na wygłoszenie przemówienia Piotr Kraśko postanowił podążyć w myślowe ślady swego poprzednika i również nawiązać do Telewizji Polskiej. Odniósł się jednak do prywatnych doświadczeń ze współpracy, a konkretnie do decyzji o odejściu z szeregów TVP.

- Za kilka dni minie pięć lat, od kiedy pracuję w TVN. Kiedy myślę o tych pięciu latach, co przeżyłem, mam w głowie dwa słowa, które szczególnie jaśnieją: dobra zmiana, drodzy państwo, dobra zmiana - przekonywał prezenter.

Zadowolona ze swej decyzji o zakończeniu współpracy z TVP jest także Marzena Rogalska, która ogłosiła nowinę za pośrednictwem mediów społecznościowych 16 lutego 2021 roku. Swoje wsparcie okazało jej wówczas wiele znanych postaci polskiego show-biznesu, w tym Katarzyna Zielińska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Dereszowska czy Małgorzata Foremniak.

Nagrody “Tele Tygodnia” rozdane. Kto znalazł się na liście laureatów?

Rozdanie statuetek odbyło się w jednym z warszawskich hoteli. Organizatorzy deklarowali, że osoby obecne na gali zostały przebadane pod kątem zakażenia koronawirusem. Za prowadzenie plebiscytu odpowiadali Katarzyna Zielińska oraz Kacper Kuszewski. Wydarzenie było częściowo relacjonowane także na oficjalnym profilu “Tele Tygodnia” na Instagramie, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie.

Wśród laureatów Telekamer znaleźli się między innymi Cleo (nagroda w kategorii “juror”) czy Przemysław Kossakowski (“osobowość telewizyjna”). Nagrodzono również kilka telewizyjnych produkcji, w tym program “Nasz nowy dom” (“program rozrywkowy”) i “Brzydula” (“serial”).

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Plejada

Następny artykuł