Pola Raksa Żródło: screen youtube.com/Esved Bakkal

W młodości Pola Raksa zachwycała urodą. Dziś ma 80 lat, niebywałe, jak wygląda

19 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Dla Poli Raksy biły niegdyś serca wielu młodzieńców. Doskonale znają ją miłośnicy takich produkcji jak: “Czterej pancerni i pies” czy “Szatan z siódmej klasy”. 80-letnia dziś aktorka wciąż zachwyca urodą.

  • Pola Raksa zachwyciła rodaków w latach 60 ubiegłego wieku
  • Jej największym aktorskim sukcesem okazała się rola “Marusi” w serialu “Czterej pancerni i pies”
  • Aktorka do dziś zachwyca urodą

Pola Raksa jest uznawana za jedną z najwybitniejszych, a zarazem najpiękniejszych, aktorek w historii polskiej kinematografii. Szczyt jej popularności przypadł na lata 60 ubiegłego wieku. Jak się okazuje, po dziś dzień wzdychają do niej setki mężczyzn. Aż trudno uwierzyć w to, że piękna Apolonia Raksa pierwotnie wcale nie planowała kariery aktorki.

Kariera Poli Raksy

Kariera Poli Raksy miała swój skromny początek w jednym z najmniej spodziewanym w tym przypadku miejsc. Gdy była w barze mlecznym, zwrócił na nią uwagę pewien dziennikarz. Mężczyzna zachęcił ją do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej opublikowanej w tygodniku “Dookoła świata”, co zaowocowało jej późniejszym angażem filmowym.

Uroda młodej, przyszłej aktorki zachwyciła reżyserkę Marię Kaniewską. Los chciał, że w tamtym czasie poszukiwała członków obsady do projektu “Szatan z siódmej klasy”. Pola Raksa zgodziła się wziąć w nim udział, zaliczając swój aktorski debiut.

Film miał swą premierę w 1960 roku. Po tym kariera Poli Raksy rozwinęła się już niezwykle szybko. Wystąpiła w “Ich dniu powszednim”, grając u boku aktora Zbigniewa Cybulskiego, “Beacie” oraz “Panience z okienka”. Równie istotny dla przyszłości Poli Raksy był jej udział w “Popiołach”.

Znamy wysokość emerytury Teresy Lipowskiej. Aktorka Znamy wysokość emerytury Teresy Lipowskiej. Aktorka "M jak miłość" nie może narzekaćCzytaj dalej

Mimo bogatej filmografii Pola Raksa dla wielu rodaków na zawsze pozostanie przede wszystkim serialową “Marusią”. Wcieliła się w jej postać na potrzeby produkcji serialu “Czterej pancerni i pies”. Występ ten zapewnił aktorce ogromną popularność, jednocześnie doprowadzając do niesłabnącego przez lata kojarzenia jej osoby z serialową “Marusią”.

W jednym z wywiadów zgodziła się odnieść do zawodowego usidlenia, jakiego doświadczyła. Pola Raksa wyjaśniła, że w pewnym momencie producenci widzieli ją wyłącznie w delikatnych, dziewczęcych rolach.

- Mnie takie ograniczenie spotkało już w początkach pracy zawodowej. Po moich pierwszych filmach uznano, że powinnam grać wyłącznie postacie dziewcząt pięknych, prostych, o łagodnym sercu, a więc typ ról, które określa się mianem »pierwsza naiwna«. Tak zaszufladkowany aktor zaczyna wzdychać do ról czarnych charakterów - tłumaczyła.

Pola Raksa dziś

Po zakończeniu zdjęć do kultowego serialu “Czterej pancerni i pies” Pola Raksa usunęła się w medialny cień, poświęcając życiu rodzinnemu. Tym samym aktorka pożegnała się z zawodem, odnajdując się w nowej branży. Pola Raksa projektowała między innymi kostiumy teatralne.

Pola Raksa zachwyca wyglądem po dziś dzień. Urodzona w kwietniu 1941 roku aktorka niedługo skończy 80 lat. Podczas jednej z rozmów z dziennikarzami wyznała, że jej życiowym sekretem jest umiejętne zachowanie dystansu do samej siebie.

- W życiu wygrywają ci, którzy potrafią zachować dystans do siebie. Nie traktują siebie zbyt poważanie- mówiła Pola Raksa.

Pola Raksa

Źródło: screen/wszystko-o-wszystkim.life

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Wszystko o wszystkim, Onet

Następny artykuł