Swiatgwiazd.pl
Polacy na liście do brytyjskiego tronu

AFP/EAST NEWS

Polacy na liście do brytyjskiego tronu

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Wielka Brytania jednoczy się w bólu po śmierci księcia Filipa. Jeden z polskich szlachciców, a zawodowo managerm Maciej Radziwiłł przeanalizował, czy Polacy mają szansę na objęcie brytyjskiego tronu. Okazuje się, że jest to bardzo trudne, al

  • Następcą brytyjskiego tronu zostanie książę Karol

  • Przodkami księcia Filipa byli Polacy

  • Kilkoro naszych rodaków stoi w kolejce do objęcia tronu Wielkiej Brytanii

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym władcą w historii Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje ma ona krewnych w Polsce, którzy stoją w linii sukcesji do tronu brytyjskiego. Jednak znajdują się na tyle daleko, że bardzo mało prawdopodobne, iż mogliby na nim zasiąść.

Czy Polacy mogą objąć tron Wielkiej Brytanii?

Śmierć księcia Filipa to zdecydowanie najważniejszy, a zarazem najtragiczniejszy temat brytyjskich mediów w ostatnim czasie. Książę zmarł 9 kwietnia i od tamtej pory media na całym świecie analizują i komentują zachowania rodziny królewskiej.

Polski szlachcic, a przy tym wielki znawca drzewa genealogicznego "royalsów", Maciej Radziwiłł podzielił się w rozmowie z "Faktem" kilkoma spostrzeżeniami ws. zachowania królowej Elżbiety II podczas pogrzebu zmarłego księcia, a także o linii sukcesji do tronu Brytyjskiego.

Okazuje się, że książę Filip posiadał krewnych Polaków, którzy w tym momencie żyją na terenie Polski. Jednym z krewnych zmarłego przed niespełna dwoma tygodniami męża królowej Elżbiety II był generał Maurycy Hauke-Bosak.

Sama Elżbieta posiada krewnych w Polsce. Rejestr wykazał łącznie 10 tys. nazwisk następców brytyjskiego tronu. Wiadomo jednak, że pierwszy w kolejce jest książę Karol, po nim tron obejmie książę William i jego dzieci, a następnie książę Harry i jego dzieci.

- Choć można wspomnieć przy okazji, że w Polsce żyje sporo następców tronu brytyjskiego. Istnieje rejestr zawierający nazwiska 10 tys. osób w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii - powiedział Maciej Radziwiłł w rozmowie z "Faktem". - Pierwsi Polacy na tej liście lokują się w połowie piątego tysiąca. Są to m.in. potomkowie Luizy, księżniczki pruskiej z rodu Hohenzollernów, która wyszła za mąż za Antoniego Radziwiłła, kompozytora i polityka w końcu wieku XVIII.

Którzy Polacy mogliby objąć władzę w Wielkiej Brytanii?

Przejęcie tronu brytyjskiego przez Polaków nie jest niemożliwe, jednak niezwykle trudne, gdyż pierwsi z nich, którzy mogą tego dokonać stoją dopiero w połowie piątego tysiąca rejestru.

- Są to m.in. potomkowie Luizy, księżniczki pruskiej z rodu Hohenzollernów, która wyszła za mąż za Antoniego Radziwiłła, kompozytora i polityka w końcu wieku XVIII. Ich potomkowie teoretycznie mają szansę na koronę - informuje Radziwiłł.

Sam twierdzi, że jego żona teoretycznie miałaby szansę założyć na głowę koronę Wielkiej Brytanii, jednak on nie. W dalszym ciągu utrzymywał, że jest to niemożliwe do spełnienia.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

  • Na pogrzeb księcia Filipa nagle wbiegła naga kobieta

  • Ewa Krawczyk poinformowała o złym stanie zdrowia brata Krzysztofa Krawczyka

  • Jakimowicz skomentował odejście Orzecha z TVP

Źródło: jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Agata Młynarska w środku tłumu na warszawskim lotnisku bije na alarm: "Sytuacja zagrożenia"

Czytaj więcej >

Plotki

Aleksandra Kwaśniewska namawia do "normalizowania" bezdzietności. Ważny apel

Czytaj więcej >

Plotki

Ania Lewandowska apeluje o zwiększenie aktywności fizycznej u dzieci

Czytaj więcej >

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z przeszłości. Wspomina słowa mamy

Czytaj więcej >

Plotki

Wyjątkowy sezon "Nasz nowy dom". Produkcja pokaże znacznie więcej, niż dotychczas

Czytaj więcej >

Plotki

Niepokojące wieści o Zbigniewie Zamachowskim. Jest przytłoczony mieszkaniem samotnie

Czytaj więcej >