Polacy na liście do brytyjskiego tronu Żródło: AFP/EAST NEWS

Polacy na liście do brytyjskiego tronu

18 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Wielka Brytania jednoczy się w bólu po śmierci księcia Filipa. Jeden z polskich szlachciców, a zawodowo managerm Maciej Radziwiłł przeanalizował, czy Polacy mają szansę na objęcie brytyjskiego tronu. Okazuje się, że jest to bardzo trudne, ale nie niemożliwe.

  • Następcą brytyjskiego tronu zostanie książę Karol
  • Przodkami księcia Filipa byli Polacy
  • Kilkoro naszych rodaków stoi w kolejce do objęcia tronu Wielkiej Brytanii

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym władcą w historii Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje ma ona krewnych w Polsce, którzy stoją w linii sukcesji do tronu brytyjskiego. Jednak znajdują się na tyle daleko, że bardzo mało prawdopodobne, iż mogliby na nim zasiąść.

Czy Polacy mogą objąć tron Wielkiej Brytanii?

Śmierć księcia Filipa to zdecydowanie najważniejszy, a zarazem najtragiczniejszy temat brytyjskich mediów w ostatnim czasie. Książę zmarł 9 kwietnia i od tamtej pory media na całym świecie analizują i komentują zachowania rodziny królewskiej.

Polski szlachcic, a przy tym wielki znawca drzewa genealogicznego "royalsów", Maciej Radziwiłł podzielił się w rozmowie z "Faktem" kilkoma spostrzeżeniami ws. zachowania królowej Elżbiety II podczas pogrzebu zmarłego księcia, a także o linii sukcesji do tronu Brytyjskiego.

Okazuje się, że książę Filip posiadał krewnych Polaków, którzy w tym momencie żyją na terenie Polski. Jednym z krewnych zmarłego przed niespełna dwoma tygodniami męża królowej Elżbiety II był generał Maurycy Hauke-Bosak.

Dorota Naruszewicz opowiedziała o czasie spędzonym poza planemDorota Naruszewicz opowiedziała o czasie spędzonym poza planemCzytaj dalej

Sama Elżbieta posiada krewnych w Polsce. Rejestr wykazał łącznie 10 tys. nazwisk następców brytyjskiego tronu. Wiadomo jednak, że pierwszy w kolejce jest książę Karol, po nim tron obejmie książę William i jego dzieci, a następnie książę Harry i jego dzieci.

- Choć można wspomnieć przy okazji, że w Polsce żyje sporo następców tronu brytyjskiego. Istnieje rejestr zawierający nazwiska 10 tys. osób w kolejce do tronu Wielkiej Brytanii - powiedział Maciej Radziwiłł w rozmowie z "Faktem". - Pierwsi Polacy na tej liście lokują się w połowie piątego tysiąca. Są to m.in. potomkowie Luizy, księżniczki pruskiej z rodu Hohenzollernów, która wyszła za mąż za Antoniego Radziwiłła, kompozytora i polityka w końcu wieku XVIII.

Którzy Polacy mogliby objąć władzę w Wielkiej Brytanii?

Przejęcie tronu brytyjskiego przez Polaków nie jest niemożliwe, jednak niezwykle trudne, gdyż pierwsi z nich, którzy mogą tego dokonać stoją dopiero w połowie piątego tysiąca rejestru.

- Są to m.in. potomkowie Luizy, księżniczki pruskiej z rodu Hohenzollernów, która wyszła za mąż za Antoniego Radziwiłła, kompozytora i polityka w końcu wieku XVIII. Ich potomkowie teoretycznie mają szansę na koronę- informuje Radziwiłł.

Sam twierdzi, że jego żona teoretycznie miałaby szansę założyć na głowę koronę Wielkiej Brytanii, jednak on nie. W dalszym ciągu utrzymywał, że jest to niemożliwe do spełnienia.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

Źródło: jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł