Swiatgwiazd.pl
Paweł Królikowski

TRICOLORS/East News

Rodzina postawiła pomnik nad grobem Pawła Królikowskiego. Jeden szczegół porusza do łez

24 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Śmierć Pawła Królikowskiego do dziś budzi ogromne emocje, choć minął od niej przeszło rok. Uwielbiany przez Polaków aktor odszedł zbyt wcześnie, zostawiając po sobie wielką pustkę, którą nie w sposób wypełnić. Dopiero niedawno nad jego grobem pojawił się okazały pomnik. Teraz możemy zauważyć tam jeszcze jeden, niezwykle wzruszający szczegół.

  • Nagła śmierć Pawła Królikowskiego

  • Po przeszło roku rodzina postawiła pomnik nad jego grobem

  • Wzruszający szczegół na pomniku aktora

Z odejściem tak wspaniałych gwiazd, jaką niewątpliwie był Paweł Królikowski, ciężko się pogodzić mimo upływu czasu. Aktor pozostawił w żałobie najbliższych krewnych, przyjaciół i ogromną rzeszę fanów, którzy latami śledzili jego zawodowe sukcesy. Gdy trafił do szpitala nikt nie był w stanie przewidzieć, że już nigdy go nie opuści.

Ostatnie chwile Pawła Królikowskiego

Gwiazdor m.in. "Rancza" zmarł 27 lutego 2020 roku w Warszawie pod długiej i wyczerpującej walce o zdrowie. Przypomnijmy, że trafił do jednego ze szpitali w stolicy pod koniec 2019 roku, co było wynikiem nawracających problemów neurologicznych. W 2015 roku Paweł przeszedł operacją usunięcia tętniaka mózgu.

Tym razem w placówce miał spędzić zaledwie kilka dni, ale niestety, wdała się infekcja, która zatrzymała go tam na znacznie dłużej. Gwiazdor pozostał w szpitalu na święta, Sylwestra i Nowy Rok. Z każdym z tych dni towarzyszyła mu żona i dzieci - nikt nie był w stanie przewidzieć, że są to ich ostatnie wspólne chwile.

Marcin Miller

Marcin Miller nie mógł zaciągnąć w banku kredytu. Wszystko przez spadek dochodów

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

- Razem z dziećmi widziałam, jak Paweł odchodzi. Profesor Ząbek przygotował nas na to dużo wcześniej. Wytłumaczył mi, co to jest za nowotwór i ile czasu nam zostało. Ja mu wtedy powiedziałam: "Cuda się zdarzają, panie profesorze". Odpowiedział: "Ale ja nie jestem cudotwórcą, pani Małgorzato". Obiecał, że zrobi, co w jego mocy - wspominała nie tak dawno Małgorzata Ostrowska-Królikowska w rozmowie z Vivą! (Więcej tutaj)

Pogrzeb zgromadził prawdziwe tłumy, a trumna z ciałem aktora została złożona do grobu w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. W pierwszą rocznicę śmierci Pawła Królikowskiego wielu zdziwił fakt, że nad mogiłą wciąż brakowało pomnika - stał jedynie krzyż z tabliczką, a wokół leżało mnóstwo kwiatów i zniczy. Teraz to miejsce wygląda zupełnie inaczej.

Wzruszający szczegół na pomniku aktora

Jak podaje Super Express, nie tak dawno nad grobem Pawła Królikowskiego pojawił się okazały pomnik. Na miejscu drewnianego krzyża ustawiono sporych rozmiarów płytę z włoskiego granitu i marmuru oraz krzyż wypełniony kamieniami półszlachetnymi.

Tuż obok krzyża widnieje cytat z podpisem Pawła: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech".

Z doniesień Super Expressu wynika, że w ostatnim czasie nagrobek wzbogacono o jeszcze jedną rzecz. Szczegół, choć niewielki, doprowadza do łez odwiedzających miejsce pochówku aktora.

Chodzi o jego czarno-białe zdjęcie, na którym widać go w długich włosach z szerokim uśmiechem na ustach, który przez całe życie nie znikał z jego twarzy. Takim właśnie zapamiętają go fani i najbliżsi.

Grób Pawła Królikowskiego / zdjęcie Super Express

Grób Pawła Królikowskiego / zdjęcie Super Express

Grób Pawła Królikowskiego / zdjęcie Super Express

Grób Pawła Królikowskiego / zdjęcie Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Weronika WasiakAutor

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Elżbieta Romanowska o kontynuacji "Rancza". Brakuje jej udziału "Pawła Królikowskiego

Czytaj więcej >

Plotki

Fryzjer z "Top Model" dostaje porażające groźby. Wszystko przez metamorfozy uczestników

Czytaj więcej >
kajra

Plotki

Rafał Maserak martwi się o Kajrę

Czytaj więcej >
dorota szelągowska

Plotki

Dorota Szelągowska ma nowego partnera

Czytaj więcej >
sylwia bomba

Plotki

Jak Sylwia Bomba zachowuje się za kulisami "Tańca z gwiazdami"?

Czytaj więcej >
joanna opozda

Plotki

Ojciec Joanny Opozdy miał wypadek. Przyjął ostatnie namaszczenie

Czytaj więcej >