Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Rozwód gwiazdorskiej pary i walka o dzieci. Wypłynęły szczegóły
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 20.06.2024 11:04

Rozwód gwiazdorskiej pary i walka o dzieci. Wypłynęły szczegóły

Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski
fot. KAPiF

W świecie show-biznesu nic nie trwa wiecznie. Wiedzą o tym doskonale pary, które w ostatnim czasie musiały pogodzić się z rozstaniem. Polski duet zakończył małżeństwo po ponad dekadzie. Teraz nadszedł czas rozprawy i walki o dzieci. Zapowiada się krwawe starcie. Jak wyglądało pierwsze spotkanie?

Gwiazdorska para po ponad dekadzie ogłosiła rozstanie

Rozstania nie są łatwe, tym bardziej jeśli jest się w centrum medialnego zainteresowania. Doskonale wie o tym m.in.: Julia Wieniawa, która potwierdziła zakończenie związku z Nikodemem Rozbickim, a także słynny duet Hollywood, Jennifer Lopez i Ben Affleck, którzy przechodzą poważny kryzys w małżeńskie. Niektórych relacji niestety nie można uratować.

Decyzję o rozwodzie podjęła także Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski. Para była razem od 2010 roku i doczekała się dwójki dzieci: syna Klemensa oraz córki Jadwigi. Kulisy rozstania nie są przyjemne. Aktorka długo walczyła o odzyskanie wolności.

Roma liczy na to, że za kilka dni odzyska wolność, bo za nią długa przeprawa z mężem. Wyglądało na to, że rozwód będzie krwawy, bo wzajemne pretensje zdawały się tylko eskalować - mówiła nam osoba z otoczenia gwiazdy.

Jesteśmy już po pierwszej rozprawie w sprawie zakończenia wieloletniego małżeństwa gwiazd. Jak wyglądało spotkanie? Dojście do porozumienia wydaje się niemożliwe.

Tylko u nas: Rozstanie trzymali w tajemnicy. Znamy szczegóły rozwodu gwiazdorskiej pary Julia Wieniawa rozstała się z Nikodemem Rozbickim

Rozpoczęła się sprawa rozwodowa Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego

Początkowo wydawało się, że Roma Gąsiorowska będzie starała się o zakończenie małżeństwa z winy męża. Aktor miał od lat zmagać się z ciężkim nałogiem, co wpływało na jego kontakt z partnerką i dziećmi.

Masz rodzinę, jesteś odpowiedzialny za dzieci, jest alkohol. Ten temat był i jest problemem. Wtedy podejmuje się kolejne kroki, żeby sobie poradzić. A jeśli jesteś rodziną alkoholika, to też masz do wykonania ogromną pracę. Musisz działać razem z osobą, która ma coś do przerobienia. Samemu coś przerobić - przyznała portalowi Natemat.pl.

Pierwsza rozprawa nie przyniosła jednak oczekiwanych efektów. Według doniesień "Na Żywo" w sądzie miał bowiem stawić się jedynie Michał Żurawski. Został już wyznaczony kolejny termin, który zawierałby zeznania Romy Gąsiorowskiej. Będą one kluczowe w podjęciu decyzji na temat opieki nad małoletnimi dziećmi. 

Aktor nie zamierzał czekać w tej sprawie. Do Sądu Rejonowego Warszawa-Praga wpłynął wniosek. Małżonkowie nie chcą dać za wygraną?

Co dalej z dziećmi Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego?

Kwestia małoletnich dzieci często wywołuje sporo emocji podczas rozpraw rozwodowych. Niektóre gwiazdy idą na kompromis i wychowują pociechy naprzemiennie jak w przypadku m.in.: Kasi Cichopek i Marcina Hakiela. Inni natomiast przygotowują się do prawdziwej batalii.

Michał Żurawski z pewnością czuje, że była partnerka nie chce zakończyć polubownie tematu opieki nad dziećmi. Już złożył w sądzie wniosek o zabezpieczenie z nimi kontaktów.

Michał złożył do sądy wniosek o zabezpieczenie kontaktu z dziećmi. Uważa, że Roma utrudnia mu spotkania z nimi. Jest też zaskoczony, że oczekuje od niego aż 10 tysięcy złotych alimentów miesięcznych - wyznał informator magazynu.

Roma Gąsiorowska doskonale wie, że dzieci zawsze będą jej połączeniem z byłym partnerem. Sama jednak chce zacząć kolejny etap życia, bez małżeńskich zobowiązań.

Od pewnego czasu u jej boku jest mężczyzna, z którym chce ułożyć sobie życie. Chce zapomnieć o chorobie alkoholowej Michała i zacząć od nowa - stwierdzono.

Wygląda na to, że rozwód aktorskiej pary nie będzie należał do prostych przypadków. Z pewnością nie dojdzie do rozwiązania na najbliższym spotkaniu.

Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, fot. KAPiF
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski rozpoczęli walkę o dzieci, fot. KAPiF
Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, fot. KAPiF
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski rozpoczęli walkę o dzieci, fot. KAPiF

Źródło: Na Żywo, Natemat.pl