Super Express Żródło: kard z teledysku do piosenki "Nie bój się zmiany na lepsze"; screen youtube.com/ProstoTV

"Super Express" zaliczył wpadkę

11 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Niefortunna pomyłka “Super Expressu”. Medialne zamieszanie spowodował artykuł o tytule “Chciał zabić księdza”. Tekst przybliżał czytelnikom sprawę niejakiego Adama O., który miał grozić księdzu nożem. Zamiast faktycznego zdjęcia podejrzanego, dziennik zamieścił jednak podobiznę znanego polskiego rapera.

  • Wpadka “Super Expressu”
  • Zamiast podobizny sprawcy czynu opisywanego w artykule, tabloid przez pomyłkę użył zdjęcia polskiego rapera
  • Fotografia Wojtka “Sokoła” Sosnowskiego to kadr z teledysku “Nie bój się zmiany na lepsze”
  • Dziś raper obchodzi 44. urodziny

“Super Express” to jeden z najpopularniejszych polskich dzienników wydawany od wczesnych lat 90 ubiegłego wieku. Czytelnicy “Super Expressu” mogą zapoznać się z treściami o charakterze sensacyjnym i rozrywkowym. Ostatnio do zakupu dziennika miał zachęcić ich między innymi artykuł o sprawie Adama O. - mężczyzna miał “polować” na życie polskiego księdza.

“Super Express” zalicza wtopę

Według informacji podawanych przez “Super Express” Adam O., będący w tym przypadku podejrzanym, miał grozić polskiemu duchownemu nożem i grozić mu śmiercią. By sensacyjny tekst był bardziej angażujący, opatrzono go zdjęciem Adama O. Problem w tym, że zamiast faktycznego wizerunku sprawcy, na łamach “Super Expressu” pojawiło się zdjęcie Wojtka “Sokoła” Sosnowskiego.

Pokazane w “Super Expressie” zdjęcie rapera to tak naprawdę kadr z teledysku do utworu “Nie bój się zmiany na lepsze” grupy WWO. Pomyłkę szybko wychwycili czujny czytelnicy.

Na użycie zdjęcia niewłaściwej osoby zwrócił także uwagę Mariusz Bielski. Mężczyzna jest redaktorem naczelnym 2x24info. Zamieścił w mediach społecznościowych opisujący swoje spostrzeżenie wpis.

Zarobki uczestników Zarobki uczestników "Sanatorium miłości"Czytaj dalej

- Stare zdjęcie Sokoła z teledysku WWO wykorzystane w "Super Expressie" z podpisem, że jest to nie Sokół, a jakiś Adam O., który chciał zabić księdza - czytamy na Twitterze.

W mediach pojawiają się już spekulacje na temat tego, w jaki sposób w ogóle doszło do zaistniałej sytuacji. Okazuje się, że zamieszany w opisywaną przez “Super Express” sprawę Adam O. użył wizerunku rapera jako zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych. Może być to przestrogą dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na scrollowaniu social mediów - lepiej uważać z fotografiami i wizerunkami, do których nie mamy praw autorskich.

Redaktor naczelny “Super Expressu”, Grzegorz Zasępa, oświadczył, iż w najbliższym czasie światło dzienne ujrzy stosowny komunikat w tej sprawie. Wojciech Sosnowski w żaden sposób nie skomentował pomyłki dziennika. Podczas gdy sam “Super Express” wielokrotnie rozpisywał się o wpadkach postaci polskiego show-biznesu, teraz sam znalazł się przez swoją pomyłkę na świeczniku.

Co na to wszystko internauci?

Jak zaistniałą sprawę komentują internauci? Jak to oni - z pewnością pośmieją się nieco po kątach, po czym ostatecznie zapomną o pomyłce “Super Expressu” na pewien czas. Dziś w sieci pojawiało się jednak sporo komentarzy na ten temat. Większość wyrażała głównie niedowierzanie, lecz znalazły się i takie, które zwróciły uwagę na pewien istotny fakt.

Internauci przypomnieli o tym, iż Wojtek “Sokół” Sosnowski dokładnie 11 marca, gdy w sieci pojawiły się doniesienia o pomyłce “Super Expressu”, obchodzi urodziny. Raper skończył 44 lata.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Gazeta, Twitter

Następny artykuł