Zbigniew Buczkowski Żródło: East News / TRICOLORS

Sytuacja gwiazd jest ciężka. Zbigniew Buczkowski może liczyć na bardzo niską emeryturę

W mediach głośno jest ostatnio na temat emerytur artystów. Tym razem głos w sprawie zabrał Zbigniew Buczkowski. Kwota jest szokująca.

  • Artyści na emeryturze dostają od państwa niewiele. W mediach głośno na ten temat zaczęło wypowiadać się wiele gwiazd.
  • Tym razem głos w sprawie zabrał Zbigniew Buczkowski. Jego sytuacja jest nieciekawa. Aktor może liczyć na nieco ponad tysiąc złotych emerytury miesięcznie.
  • W podobnej sytuacji znajduje się wiele polskich artystów, m.in.: Maryla Rodowicz, Teresa Lipowska, Krzysztof Cugowski.

Zbigniew Buczkowski jest popularnym polskim aktorem. Ostatnio szerszej publiczności znany jest głównie z serialu Barwy szczęścia. Niewiele osób wie, że aktor niestety nie może poszczycić się godziwą emeryturą. W podobnej sytuacji znajduje się z resztą większość polskich artystów.

Zbigniew Buczkowski o swojej emeryturze

W rozmowie z Faktem jakiś czas temu Zbigniew Buczkowski wyjawił, jaka jest wysokość jego emerytury. Niestety, to, co powiedział, może wprawić w osłupienie. Okazuje się, że aktor ma na co narzekać.

Jak powiedział w wywiadzie, od ZUS-u otrzymuje miesięcznie ok. 1500-2000 zł. To głównie dlatego nadal jest aktywny zawodowo. Przyznał, że zamierza pracować, dopóki pozwoli mu na to zdrowie. Buczkowski nie wyobraża sobie, by jego emerytura mogła zapewnić mu byt.

Przypomnijmy, że aktor niedawno obchodził 70-te urodziny. Większość osób w jego wieku może pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek. Niestety, w jego przypadku, zważywszy na dochody z ZUS-u, byłoby to ryzykowne.

Halina Mlynkova jest w ciąży, radosna nowina obiegła mediaHalina Mlynkova jest w ciąży, radosna nowina obiegła mediaCzytaj dalej

Zbigniewowi największą sławę przyniosły występy w serialach, takich, jak m.in.: Dom, Graczykowie, czy Święta wojna. Cóż, sukcesy na ekranie najwidoczniej nie przełożyły się na wysokość dochodów w późniejszym wieku.

Co więcej, na równie dramatyczną sytuację skarży się wiele gwiazd polskiego show-biznesu.

Emerytury artystów

W mediach głośno na ten temat dramatycznie niskich emerytur zaczęło wypowiadać się wiele gwiazd.

Okazuje się, że w jeszcze gorszej sytuacji znalazła się np. Katarzyna Skrzynecka. Aktorka nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, ale otrzymała rozliczenie, według którego jej świadczenie będzie w przyszłości wynosiło ok. 34 zł miesięcznie.

Z takimi samymi problemami muszą mierzyć się także inni artyści, m.in.: Teresa Lipowska, Grażyna Barszczewska, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Cugowski, Krzysztof Rynkowski, czy Maryla Rodowicz.

Być może niedługo coś w tej kwestii ulegnie zmianie. Sprawą przejęło się Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które zaplanowało pracę nad projektem ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Czy mimo wszystko projekt ten spotka się z poparciem społeczeństwa?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Super Express, Lelum

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł