Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk - mural

LUKASZ PIECYK/East News

W Gdańsku powstał mural z Krzysztofem Krawczykiem. Jego autorem jest popularny artysta streetartowy

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

W Gdańsku powstał wyjątkowy mural upamiętniający zmarłego muzyka, Krzysztofa Krawczyka. Autorem grafiki jest znany artysta streetartowy, Piotr "Tuse" Jaworski. Mężczyzna pochwalił się swoim dziełem w mediach społecznościowych. Zdradził, że prz

  • 5 kwietnia 2021 roku zmarł Krzysztof Krawczyk

  • Piotr „Tuse” Jaworski wykonał mural z podobizną artysty

  • Internauci są zachwyceni. „Jak żywy” – piszą

Niespełna miesiąc temu – 5 kwietnia 2021 roku – media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Przypomnijmy, że wokalista zmarł krótko po opuszczeniu szpitala, do którego trafił wskutek zakażenia koronawirusem. Jak zdradził jego menadżer, muzyk od dłuższego czasu cierpiał z powodu migotania przedsionków i problemów z oddychaniem.

Mural z podobizną Krzysztofa Krawczyka

Uroczysty pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się 10 kwietnia w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Po zakończeniu mszy świętej kondukt żałobny odprowadził trumnę z ciałem artysty na cmentarz w Grotnikach. Więcej o ostatnim pożegnaniu wybitnego muzyka przeczytacie TUTAJ.

Choć od pogrzebu Krzysztofa Krawczyka minęły już trzy tygodnie, fani jego twórczości wciąż nie mogą pogodzić się z tak ogromną stratą. Wielu z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych odezwało się do Piotra „Tuse” Jaworskiego. Mężczyzna jest znanym artystą streetartowym.

O wyjątkowej prośbie internautów Tuse poinformował w miniony wtorek na swoim profilu w social mediach. Zaznaczył wówczas, że z reguły nie ulega takim namowom. Ze względu na szacunek do zmarłego Krzysztofa Krawczyka podjął się jednak wyzwania. Postanowił, że w Gdańsku powstanie mural z podobizną muzyka jego autorstwa.

- (…) w zaistniałej sytuacji nie mogę pozostać obojętny – napisał 27 kwietnia.

Internauci są zachwyceni

Zaledwie dwa dni później, bo 29 kwietnia, Tuse ogłosił, że mural z podobizną Krzysztofa Krawczyka jest już gotowy. Grafika powstała w Gdańsku – we Wrzeszczu, przy ulicy Partyzantów 46. Najprawdopodobniej nie jest to ostatni taki mural w Trójmieście.

Okazuje się, że prośba internautów dotyczyła wykonania własnej wersji rysunku Krzysztofa Krawczyka przez Tuse, ale nie tylko w Gdańsku, a w całym Trójmieście. Internauci liczą więc na to, że podobne grafiki szybko ozdobią wybrane mury w Gdyni i Sopocie. Na razie wszyscy zachwycają się gotową już pracą.

- Jaki piękny, jak żywy – pisze jedna z fanek Krawczyka.

- Trzeba odwiedzić, super – dodaje kolejna.

Zobaczcie sami:

w hołdzie Krzysztof Krawczyk / w ramach pomocy Gdynii / tuse nie żałuję dziś / Baltica HEMP GRU Konfliktshop danzink.pl...

Opublikowany przez Tuse Czwartek, 29 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Facebook, WP Gwiazdy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >