Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Szapołowska w żałobie. Śmierć przyszła niespodziewanie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 13.05.2024 16:16

Szapołowska w żałobie. Śmierć przyszła niespodziewanie

Szapołowska w żałobie
fot. KAPiF

Grażyna Szapołowska właśnie podzieliła się trudnym, osobistym wyznaniem. Aktorka jest pogrążona w żałobie. Co napisała?

Kariera Grażyny Szapołowskiej

Grażyna Szapołowska, urodzona w Bydgoszczy, jest cenioną polską aktorką teatralną i filmową. Ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w 1977 roku. Już podczas nauki na tej uczelni występowała we Wrocławskim Teatrze Pantominy oraz na scenach Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie była członkiem zespołu do roku 1984.  

W trakcie studiów Szapołowska pojawiała się w epizodycznych rolach telewizyjnych. Zadebiutowała w serialu "Czterdziestolatek" w 1975 roku, a także zagrała niewielką rolę w filmie "Lalka". Na wielkim ekranie zadebiutowała rolą Jagody w filmie "Zapach ziemi" w 1977 roku. Później występowała m.in. w filmach "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" oraz "Przed odlotem", a także miała epizodyczne role w serialu "07 zgłoś się".

Chwilę przed 70. urodzinami Grażyna Szapołowska pokazała prawdziwą twarz. Tak wygląda bez makijażu. Aż nas zamurowało! O Grażynę Szapołowską zabiegało wielu mężczyzn. Jeden z nich był czołowym politykiem, miał być prezydentem

Życie prywatne Grażyny Szapołowskiej

Grażyna Szapołowska miała kilku partnerów życiowych i małżonków. Jej pierwszym mężem był aktor Marek Lewandowski, jednak rozwiedli się kilka miesięcy po ślubie. Następnie wyszła za mąż za Andrzeja Jungowskiego, z którym ma córkę Katarzynę, która urodziła się w 1978 roku. Jej trzecim mężem był dziennikarz Paweł Potoroczyn. Od 2002 roku jej partnerem życiowym jest przedsiębiorca Eryk Stępniewski. Aktorka mieszka w Warszawie, w Aninie.

Teraz w życiu Szapołowskiej wydarzyła się tragedia. Zmarł jej bliski znajomy. 

Zmarł Sergiusz Sachno. Grażyna Szapołowska w żałobie

Grażyna Szapołowska poinformowała na swoim Instagramie o śmierci Sergiusza Sachno. Mężczyzna był wybitnym fotografem, z którym współpracowało wiele gwiazd. 

Odszedł Sergiusz Sachno …chłopak-mężczyzna , wrażliwy fotograf, niezwykle uczynny i uczciwy zawsze z wpół uśmiechem na twarzy gotowy do fotografowania od zaraz …od natychmiast …Moje pierwsze sesje zdjęciowe to właśnie Sergiusz Sachno czarnobiałe portrety wydobywające mój niepokój wewnętrzny …Dziś ja, czytająca o Szymborskiej w książce Michała Rusinka „Nic Zwyczajnego „….Nie można się nie spieszyć do wypicia kawy z kimś kto jest nam bliski ….Niestety śmierć jest zaskakująco zadziwiająca …." – zaczęła.

Ostatnie słowa mogą wskazywać, że śmierć przyjaciela zaskoczyła jego bliskich. I dodała:

Pozostają piękne zdjęcia Sergiusza ….,jego wystawy, jego uśmiech, bezpretensjonalność, czarno-szare kolory które miał na sobie i w sobie i aparat w dłoni i srebrne folie którymi otulał atmosferę aby nadać niepowtarzalne światło …..Chyba wypiję dziś za wspomnienia …. Sergiusz – napisała Szapołowska.

Sergiusz Sachno, renomowany fotograf, zmarł 9 maja w wieku 79 lat, pozostawiając bogate dziedzictwo w postaci tysięcy zdjęć, aktów, plakatów, portretów i autorskich wystaw prezentowanych na całym globie. Informacja o jego odejściu wstrząsnęła światem kina, z którym był ściśle związany. 

Szapołowska, która rozpoczynała swoją aktorską karierę jako modelka przed obiektywem Sachno, we wpisie podkreśliła ich długotrwałą przyjaźń. Niektóre z fotografii wykonanych podczas ich współpracy wciąż zdobią dom Szapołowskiej. Aktorka wspominała, że Sachno był niezwykle wrażliwą osobą, która umiała doskonale uchwycić jej wewnętrzny niepokój podczas sesji fotograficznych.

Sergiusz Sancho, fot. Instagram
Sergiusz Sachno, fot. Instagram
Szapołowska w żałobie, fot. KAPiF
Szapołowska w żałobie, fot. KAPiF