Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak dziś żyje żona Nawalnego. Gdzie zaszyła się po jego śmierci? Wybrała inne miejsce niż ich dzieci
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 20.02.2024 14:02

Tak dziś żyje żona Nawalnego. Gdzie zaszyła się po jego śmierci? Wybrała inne miejsce niż ich dzieci

Julia Nawalna, fot. YVES HERMAN, VASILY MAXIMOV/AFP/East News
Julia Nawalna, fot. YVES HERMAN, VASILY MAXIMOV/AFP/East News

Od kilku dni świat żyje informacją o śmierci rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, który zmarł w zakładzie karnym w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Administracyjnym. Jego żona Julia Nawalna zapowiedziała kontynuację dzieła męża. Wiadomo, gdzie obecnie przebywa kobieta.

Aleksiej Nawalny nie żyje

Informacja o śmierci Aleksieja Nawalnego spadła w piątek na media jak grom z jasnego nieba. Choć sam opozycjonista liczył się z tym, że rosyjski reżim w pewnym momencie zdecyduje się go “uciszyć”, nikt nie przypuszczał, że polityk odejdzie tak nagle.

47-latek zmarł w zakładzie karnym, w którym odsiadywał wyrok 19 lat pozbawienia wolności. Z oficjalnych informacji przekazanych przez rosyjskie służby wynika, że Nawalny zasłabł po powrocie ze spaceru. Mimo rzekomej reanimacji, nie udało się go uratować.

Warto mieć w pamięci, że już w 2020 r. podjęto próbę zamachu na życie opozycjonisty. Został on wówczas otruty środkiem bojowym z grupy nowiczoków, jednak wskutek hospitalizacji w Niemczech, zdołano utrzymać go przy życiu.

Julia Nawalna dodała wpis po śmierci męża. To odpowiedź na jego ostatnie słowa "Morderstwo", "koniec Rosji"... Śmierć Nawalnego na ustach całego świata. Reagują gwiazdy

Julia Nawalna zapowiada walkę

Aleksiejowi Nawalnemu w boju z rosyjskim reżimem od zawsze towarzyszyła żona, Julia Nawalna. Para poznała się w 1998 r. podczas wakacji w Turcji. Dwa lata później zakochani stanęli na ślubnym kobiercu.

To dzięki wstawiennictwu małżonki, polityka udało się przetransportować do Niemiec po zamachu z 2020 r. Kobieta brała udział w licznych protestach, a po śmierci męża zapowiedziała, że będzie kontynuować jego dzieło.

Zabijając Aleksieja, Putin zabił połowę mnie - połowę mojego serca i połowę mej duszy. Ale wciąż mam drugą połowę i ona mówi mi, że nie mam prawa się poddać. Będę kontynuować pracę Aleksieja Nawalnego, kontynuować walkę za nasz kraj. Wzywam was, byście stanęli przy mnie. Wzywam was, byście dzielili swój gniew ze mną. Gniew, złość, nienawiść do tych, którzy ośmielili się zabić naszą przyszłość - stwierdziła Julia Nawalna w wydanym oświadczeniu.

Gdzie przebywa Julia Nawalna?

W dniu ogłoszenia śmierci Aleksieja Nawalnego, Julia Nawalna wystąpiła na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W poniedziałek pojawiła się w Brukseli, gdzie doszło do jej spotkania z szefem Rady Unii Europejskiej Charlesem Michelem.

Według doniesień portalu Fresherslive.com, żona zmarłego opozycjonisty mieszka na co dzień w Rosji, jednak dokładne położenie jej miejsca zamieszkania nie jest podane do wiadomości publicznej ze względów bezpieczeństwa.

Córka pary, Dasha Nawalna, żyje w USA, gdzie studiuje na Uniwersytecie Stanforda w Dolinie Krzemowej. Syn, Zahary Nawalny po raz ostatni publicznie widziany był podczas ubiegłorocznej ceremonii rozdania Oscarów, na której film dokumentalny o jego ojcu otrzymał główną nagrodę w swojej kategorii.

Aleksiej Nawalny z żoną
Aleksiej Nawalny i Julia Nawalna, fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
Aleksiej Nawalny z żoną
Aleksiej Nawalny i Julia Nawalna, fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
Aleksiej Nawalny z żoną
Aleksiej Nawalny i Julia Nawalna, fot. AFP/EAST NEWS

Źródło: fresherslive.com; rp.pl