Swiatgwiazd.pl > Film i tv > "Tin i Tina" debiutuje na Netflixie. Hiszpański horror z gwiazdorską obsadą nie pozwoli zasnąć wielu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.05.2023 19:16

"Tin i Tina" debiutuje na Netflixie. Hiszpański horror z gwiazdorską obsadą nie pozwoli zasnąć wielu

"Tin i Tina"
kadry z filmu "Tin i Tina"/Netflix

Jeżeli brakuje wam czegoś, co przyśpieszy bicie serca na wiosnę, szybko sprawdźcie ofertę serwisu Netflix. Już dzisiaj na platformie debiutuje mroczny, klimatyczny horror, w którym główną rolę gra gwiazdor kultowego serialu „Dom z papieru”.

Hiszpanie dobrze wiedzą, jak robić filmy grozy, które nie opierają się jedynie na zwykłych „straszakach”, lecz na wysmakowanym nastroju, który zostaje z widzami jeszcze długo po zakończeniu seansu i motywuje do zapalenia wszystkich świateł w domu.

Netflix: horror „Tin i Tina” z gwiazdorską obsadą

Hiszpański film grozy „Tin i Tina” kusi nie tylko mrocznym klimatem i gorzką tematyką, ale i świetną obsadą. Główne role grają w nim Jaimie Lorente, znany z roli Denvera w „Domu z papieru”, oraz Milena Smit, czyli gwiazda hitowych produkcji „Alma” i „Śnieżna dziewczyna”.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rubin Stein, który w 2013 roku nakręcił krótkometrażowy film grozy pod tym samym tytułem. Jego inna krótkometrażowa produkcja „Bailaora” z 2018 roku została nominowana do prestiżowej nagrody Goya oraz na festiwalu Short Waves.

Dramat w życiu bliskich Natalii Kukulskiej. Gwiazda nie miała wyjścia, zaczęła działać

„Tin i Tina” na Netflixie: fabuła

Jaimie Lorente i Milena Smit wcielają się w młodą parę, która mierzy się z traumą utraty ciąży. Po poronieniu Tiny decydują się adoptować pewnie bliźnięta z klasztoru. Niestety natychmiast pojawiają się powody do niepokoju. Chłopiec i dziewczynka przejawiają groźną obsesję na punkcie religii.

Fanatyzm dzieci wkrótce zaczyna przybierać przerażające formy, a wkrótce wymykać się spod kontroli prowadząc do mrożących krew w żyłach wydarzeń, które na zawsze odmieniają życie rodziny.

Netflix: nowości w serwisie

Oprócz hiszpańskiej produkcji “Tin i Tina” w serwisie Netflix już od piątku można oglądać inspirowany kinem eksploatacji niemiecki film “Krew i złoto” rozgrywający się w czasie końca II Wojny Światowej.

Warto również zwrócić uwagę na portugalski serial “Przypływ”, opowiadający historię mężczyzny, który dowiaduje się, że tonącym okręcie wypełnionym kokainą. Wkrótce zauważy w tym szansę na spełnienie swoich największych marzeń.

Zobacz zdjęcia:

1.png
kadr z filmu “Tin i Tina”/Netflix
2.png
kadr z filmu “Tin i Tina”/Netflix
3.png
kadr z filmu “Tin i Tina”/Netflix