Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tina Turner nie miała łatwego życia. Ślubu pożałowała tuż po ceremonii, była ofiarą swego męża
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.05.2023 22:51

Tina Turner nie miała łatwego życia. Ślubu pożałowała tuż po ceremonii, była ofiarą swego męża

Tina Turner
Fot. MaHahui / Splash News/EAST NEWS

Choć Tina Turner odniosła spektakularny sukces i stała się ikoną światowej muzyki, jej życie prywatne było naznaczone wieloma tragediami. Mierzyła się z biedą, rasizmem oraz potworną przemocą, jaką zaznała od swojego pierwszego męża. O tym, co ją spotkało, opowiedziała dopiero po latach.

W swojej biografii „Ja, Tina” opowiedziała, co zrobił jej Ike Turner. Poznali się w 1957 roku. Mężczyzna okazał się sadystą, a ucieczkę od niego planowała przez dwa lata. Dziś wiadomo, czego zaznała w trakcie małżeństwa z nim.

Tina Turner przeżyła piekło z pierwszym mężem

Kiedy Tina (wtedy jeszcze Anna Mae) poznała Ike'a Turnera, miała 16 lat. Wcześniej była tylko w dwóch związkach. On był starszym od niej o 8 lat muzykiem i poszukiwaczem młodych talentów. Zaprosił ją do zespołu, kiedy okazało się, że przyciąga tłumy na koncertach. W 1962 roku wzięli ślub. Była jego siódmą żoną.

Mężczyzna zmusił ją do zamążpójścia, bo chciał mieć nad nią pełną kontrolę. „Podejrzewam, że ta ceremonia nie była nawet ważna w świetle prawa. Ale nie było też sensu kwestionować jego pobudek. Wkurzyłby się, a wówczas mógłby mnie pobić. Zdecydowanie nie chciałam wystąpić na własnym ślubie z podbitym okiem” pisała w swojej biografii.

Córka Dariusza Gnatowskiego ma już 28 lat. Od maleńkości przypomina swojego ojca

Tina Turner i Ike Turner: przemoc i narkotyki

Także pierwsza noc po ślubie była okropna. Ike zmusił ją, by wzięła udział w pokazie seksu na żywo. Przemoc w ich relacji nie ustawała, ponieważ mężczyzna nie mógł znieść faktu, że popularność jego grupy zawdzięcza tylko talentowi Tiny. „Był okrutny, bo zależał ode mnie. Nie podobało mu się to, że musiał na mnie polegać. Nie chciałam się z nim kłócić, bo to zawsze kończyło się podbitym okiem, złamanym nosem, pękniętą wargą, żebrem” wyznała raz w CBS News.

Cały świat był przekonany, że są parą idealną. Tymczasem mąż piosenkarki stopniowo pogrążał się w uzależnieniu od alkoholu i kokainy. Wszystko to nasilało jeszcze jego agresję. Bała się odejść, ale w końcu zaczęła planować ucieczkę. Zainspirowana głośnym rozstaniem Cher postanowiła walczyć o swoją wolność.

Tina Turner musiała uciekać od swojego męża

1 lipca 1976 roku Tina wykorzystała moment, kiedy Ike, po kolejnym napadzie szału, zasnął w hotelu w Dallas. Miała przy sobie tylko 36 centów i talon na benzynę, ale zdecydowała się uciec. Później ukrywała się przed nim, mieszkając u przyjaciół. Po miesiącu złożyła pozew rozwodowy. Wolność uzyskała po półtora roku, okupiła ją jednak utratą dotychczasowych zysków finansowych.

Nie poddała się jednak i kontynuowała karierę, co, jak wiadomo, szybko pozwoliło jej powrócić na szczyt. Poznała też mężczyznę, który pokazał jej, czym jest prawdziwa miłość. Po 27 latach związku Tina wzięła ślub z Erwinem Bachem, z którym była do końca życia.

Zobacz zdjęcia:

Tina Turner
Tina Turner i Ike Turner w 1972 roku, fot. Heinrich Klaffs, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Tina Turner
Tina Turner i Ike Turner w 1971 roku, fot. Rob Mieremet, Fotocollectie Anefo, CC0, via Wikimedia Commons
Tina Turner
Tina Turner i Ike Turner w 1971 roku, fot. Fotocollectie Anefo, CC0, via Wikimedia Commons
Tina Turner
Tina Turner i Ike Turner w 1971 roku, fot. Fotocollectie Anefo, CC0, via Wikimedia Commons
Tina Turner
Tina Turner w 2011 roku, fot. MaHahui / Splash News/EAST NEWS

Źródło: CBS News, „Ja, Tina”, wyd, Opus 1993