Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tomasz Komenda nie żyje. Co się dzieje z byłą partnerką i synem mężczyzny? Ta sprawa spędzała mu sen z powiek
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.02.2024 16:54

Tomasz Komenda nie żyje. Co się dzieje z byłą partnerką i synem mężczyzny? Ta sprawa spędzała mu sen z powiek

Tomasz Komenda nie żyje
Co wiadomo o byłej partnerce i dziecku Tomasza Komendy?, fot. KAPiF

Tomasz Komenda nie żyje. Ostatnie lata po wyjściu z więzienia nie należały do spokojnych nie tylko z powodu choroby. Co wiadomo o jego byłej narzeczonej i synu?

Tomasz Komenda nie żyje. Na co zmarł?

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za tzw. zbrodnię miłoszycką. Wyszedł na wolność i został oczyszczony z zarzutów dopiero po 18 latach spędzonych za kratami. Niestety nie nacieszył się długo wolnością i zwykłym życiem. Właśnie gruchnęła informacja o jego śmierci. Zmarł w wieku zaledwie 46 lat.

Komenda od wielu miesięcy walczył z nowotworem. Latem 2023 roku wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu, a rak był w remisji.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju – mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Niestety okazało się, że choroba nowotworowa wróciła. Walka o życie nie była jedyną kwestią, która ostatnio spędzała mu sen z powiek. Wszystko przez to, jak ułożyły się jego relacje z byłą narzeczoną. Co o niej wiadomo?

Tomasz Komenda nie żyje! Miał zaledwie 46 lat Wraca dramat Tomasza Komendy. Jego sprawą znów zajmuje się prokuratura

Tomasz Komenda i Anna Walter: dlaczego się rozstali?

Po wyjściu z więzienia Komenda poznał Annę Walter. Poznali się przez aplikację randkową, a później niespodziewanie spotkali się na ulicy. Początek ich znajomości układał się wręcz bajkowo. Kobieta miała za sobą poprzedni, długi związek pełen przemocy i opowiadała w wywiadach, że u boku Tomka znalazła wreszcie miłość i szacunek

Urzekło mnie w Tomku przede wszystkim to, że jest dobrym człowiekiem i ma złote serce. Lubię jego podejście do życia, to jak podchodzi do moich dzieciaków i jak podchodzi do mnie – mówiła w rozmowie z „Faktem” Anna.

Komenda i Walter razem wychowywali dwójkę jej dzieci z poprzedniej relacji. Tomek pracował w myjni samochodowej, gdzie był magnesem na klientów. Kiedy powstał film o życiu Tomasza „25 lat niewinności”, mężczyzna postanowił oświadczyć się Annie na jego premierze. Marzył o ślubie kościelnym. Z czasem, w 2020 roku, doczekali się własnego syna Filipa. Niespodziewanie jednak coś zaczęło się w tej relacji psuć. Kiedy się rozstali i co wydarzyło się między nimi? O tym przeczytacie poniżej.

Co dzieje się z partnerką Tomasza Komendy?

W 2021 roku Komenda otrzymał od państwa niemal 13 milionów odszkodowania. Kilka miesięcy później odszedł z fundacji braci Collins i niemal zapadł się pod ziemię. Nie udzielał wywiadów, przestał utrzymywać jakiekolwiek kontakty z rodziną. W międzyczasie okazało się, że rozpadł się także jego związek. Anna Walter mówiła, że Tomasz odszedł od niej latem 2021 roku.

Tomek nic dziecku nie daje i sprawa trafiła do sądu. Ludzie myślą, że ja się pławię w luksusie, że skorzystałam z milionów, które dostał Tomasz i żyję sobie na wysokim poziomie. A to wszystko jest nieprawdą. Dopiero teraz sąd przyznał mi alimenty na dziecko, a trwało to aż rok – wyznała jakiś czas temu w rozmowie z „Super Expressem”.

Była partnerka Komendy mówiła też, że przed rozstaniem bardzo źle ją traktował, groził, stosował przemoc. Z kolei Tomasz bronił się i odwoływał od wyroku ws. alimentów, twierdząc, że są za wysokie. Tłumaczył też, że jest chory. Początkowo wiele osób mu nie wierzyło, sądząc, że to pretekst mający pomóc mu uniknąć płacenia alimentów. Jednak po raz kolejny, niestety, jego zeznania w tej sprawie okazały się prawdziwe.

Tomasz Komenda nie żyje, kim jest partnerka, dziecko
Tomasz Komenda i Anna Walter w 2020, fot. KAPiF
Tomasz Komenda nie żyje, kim jest partnerka, dziecko
Tomasz Komenda w 2018, fot. KAPiF
Tomasz Komenda nie żyje, kim jest partnerka, dziecko
Tomasz Komenda i Anna Walter w 2020, fot. KAPiF

Źródło: Gazeta Wyborcza, Super Express, Fakt