Swiatgwiazd.pl
Tomasz Jacyków EA

Tylko u nas: Tomasz Jacyków o tolerancji i całujących się ludziach na ulicy

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Ostatnie tygodnie obfitowały w gorące pocałunki i publiczne okazywanie sobie uczuć. Z racji trwającego w czerwcu Pride Month wiele osób wspierających lub należących do społeczności LGBT zdecydowało się na coming-out, oficjalne okazywanie sobie miłości oraz apele o równość. Zapytaliśmy Tomasza Jacykowa, co myśli o tego typu wydarzeniach. W jaki sposób wpłynie to na nasze społeczeństwo?

Kończący się czerwiec był idealną okazją dla polskich gwiazd należących do społeczności LGBT na celebrowanie i apelowanie o równość w naszym społeczeństwie. Wiele znanych osobowości wykorzystało ten okres, aby podzielić się z fanami odrobiną swojego życia prywatnego i upublicznić swój związek. Coming-out piosenkarza Andrzeja Piasecznego spotkał się z wieloma pozytywnymi komentarzami i gratulacjami. Wydawać by się mogło, że dodało to odwagi innym, aby otwarcie opowiedzieć o swojej orientacji i związkach. 

Dziennikarka TVN24 Marta Warchoł również zdecydowała się oficjalnie oznajmić, że jest w związku. W dniu swoich urodzin dodała zdjęcie na swój profil na Instagramie, które można uznać za jednoznaczną informację, że reporterka jest szczęśliwie zakochana. Na fotografii widzimy Martę Warchoł całującą się ze swoją ukochaną. Już jakiś czas wcześniej spekulowano na temat orientacji dziennikarki, dlatego nie trzeba było długo czekać, aż gwiazda zdecyduje się odpowiedzieć i zakończyć te domysły. Teraz wiadomo już oficjalnie, że Marta Warchoł jest w związku ze swoją koleżanką z pracy. Jest to nikt inny jak Iwona Widomska, producentka programu „Fakty”.

Edyta Góniak

Edyta Górniak na imprezie w Warszawie. Towarzyszyli jej znani celebryci

CZYTAJ DALEJ

Odważne wyznania i apele gwiazd wpłyną na zmianę podejścia w Polsce?

W czerwcu można było mówić nie tylko o wyznaniach polskich gwiazd, ale również o głośnych akcjach i apelach, mających na celu szerzyć miłość i tolerancję. Jedną z takich akcji była inicjatywa TikToka, który stworzył specjalny mural wspierający społeczność LGBT w Polsce. Bez wątpienia jednak najgłośniejszy był pocałunek na scenie podczas występu włoskiego zespołu Maneskin na Polsat SuperHit Festival w Sopocie. Wokalista grupy Damiano David pocałował swojego kolegę z zespołu – gitarzystę Thomasa Raggi i zaapelował o swobodę bycia i całowania się z kimkolwiek się chce w naszym kraju. 

Postanowiliśmy zapytać projektanta Tomasza Jacykowa, co myśli na temat takich inicjatyw i czy uważa, że zmienią one światopogląd Polaków. Czy takie akcje szerzą tolerancję czy może wręcz przeciwnie, niechęć do społeczności LGBT? Co Tomasz Jacyków uważa na temat całujących się ludzi na ulicach miast?

„Wszelkiego rodzaju ostentacja niestety wzbudza agresję”

Czy tego typu akcje, jak chociażby słynny pocałunek na scenie podczas występu zespołu Maneskin na Polsat SuperHit Festival w Sopocie, mogą wpłynąć na szerzenie akceptacji w naszym kraju? Czy dzięki coraz większej liczbie polskich gwiazd decydujących się na coming-out, możemy przypuszczać, że nasze społeczeństwo stanie się bardziej otwarte?

Tomasz Jacyków: Uważam, że tolerancja i akceptacja jest czymś fenomenalnym i ułatwia życie, ale wszelkiego rodzaju ostentacja niestety wzbudza agresję. Nasze społeczeństwo we wszystkich sprawach, także tych światopoglądowych, jest bardzo podzielone. Ja osobiście nie
przepadam za całującymi się ludźmi na ulicy, ale jeśli ktoś to lubi, to kompletnie mi to nie przeszkadza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: martynaa2112@gmail.com

Podobne artykuły

Zenek Martyniuk małżeństwo

Plotki

Fani drżą o małżeństwo Zenka Martyniuka. Wszystko przez zaskakujące nagranie

Czytaj więcej >

Plotki

Na jaw wyszedł powód rozstania Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Plotki

Agata i Andrzej Duda modlą się o zdrowie prezydenta Czech

Czytaj więcej >

Plotki

Małgorzata Rozenek-Majdan zabrała głos w sprawie Ukrainy. Wywołała burzę

Czytaj więcej >

Plotki

Rozpędzona rakieta nad głową dziennikarza TVN

Czytaj więcej >

Plotki

Wołodymyr Zełenski w lateksie i szpilkach? Wideo obiegło sieć

Czytaj więcej >