Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wielki cios. Agata Młynarska w żałobie: "Odpoczywaj Tato..."
Anna Lipska
Anna Lipska 28.05.2024 16:50

Wielki cios. Agata Młynarska w żałobie: "Odpoczywaj Tato..."

Agata Młynarska
fot. KAPIF

Agata Młynarska w żałobie. Smutne wyznanie dziennikarki w sieci. Odszedł bardzo bliski jej mężczyzna. Wiek i przyczyny śmierci. 

Agata Młynarska zmaga się z chorobą

Agata Młynarska jest jedna z najbardziej znanych dziennikarek w Polsce. Była twarzą wielu programów. Obecnie odsunęła się nieco w cień.

Młynarska choruje na astmę eozynofilową, której objawy uniemożliwiają jej normalne oddychanie. Co gorsza, dolegliwość jest dość rzadka, przez co nadal występują trudności z jej leczeniem. Każdy dzień jest niebezpieczny dla osoby zmagającej się z chorobą.

Dziennikarka pozostaje aktywna w mediach społecznościowych. Właśnie poinformowała o rodzinnym dramacie. 

Agata Młynarska rzadko to robi. Zrobiła wyjątek i pokazała się bez makijażu. Wygląda na swój wiek? Agata Młynarska odebrała poród dziecka swojej koleżanki! Miała przy sobie tylko 3 rzeczy

Agata Młynarska w żałobie

Agata Młynarska w sieci poinformowała o śmierci bardzo bliskiego mężczyzny. Nie żyje jej były teść — ojca pierwszego męża, prof. Jana Kieniewicza.

Wczoraj wieczorem po długiej i ciężkiej chorobie odszedł nasz ukochany Tata, Dziadziuś i Pradziadziuś Janek.

Był naszym nauczycielem, przyjacielem i drogowskazem. Nie oceniał, wspierał, kochał.
Uczył jak być człowiekiem. Dla mnie, choć wydawać by się mogło, że synowa po rozstaniu z jego jedynym synem przestanie być ważna, był jak Ojciec. Mówił do mnie córeczko. Przemka przyjął z otwartymi ramionami. Stał przy mnie i służył każdą pomocą w najtrudniejszych życiowych chwilach - zaczęła wpis.

Podkreśliła, jak ważnym był człowiekiem dla jej rodziny.

Każda rozmowa z Tatą Jankiem była ważna. Tłumaczył nam świat. Pokazywał, że wiara, miłość, nauka, praca to wartości, które mają znaczenie. Kochał życie. Był najwspanialszym dziadkiem dla Stasia i Tadzia. Nad życie kochał swoje prawnuczki Julię i Klarę. Odszedł, trzymany do końca za rękę przez wspaniałego syna Leszka, do miłości swojego życia, Grażyny Kieniewicz. Leszku i Joanno- najczulsze wyrazy współczucia.

I dodała:

Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość okazywaną mi na każdym kroku przez 40 lat. To zdjęcie zrobiłam Tacie 9 października 2023 roku, w jego ostatniej podróży do ukochanego przez niego śródziemnomorza. Piosenkę „Besame mucho” śpiewał mi wiele razy.

Napisała też, kim był jej były teść.

Kim był Jan Kieniewicz? Płyną wyrazy współczucia

Agata Młynarska w swoim pożegnalnym poście napisała też, kim był jej nieżyjący teść.

Profesor Jan Kieniewicz- długoletni pracownik UW, profesor zwyczajny.
Kierownik Katedry Iberystyki (1975–1981) i wicedyrektor Instytutu Historycznego UW (1981–1988). Od 1990 do 1994 sprawował urząd ambasadora RP w Hiszpanii. W latach 1996–2008 był wicedyrektorem Instytutu Badań Interdyscyplinarnych Artes Liberales. Po przejściu na emeryturę pozostał wykładowcą na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu książek, publikacji, podręczników.Humanista.

Post zakończyła wzruszającymi słowami:

Odpoczywaj Tato i bądź z nami.

Pod postem nie brakuje wyrazów współczucia. Wiele osób dotknęła śmierć Jana Kieniewicza. Rodzinie i przyjaciołom redakcja Świata Gwiazd składa kondolencje.

Jan Kieniewicz nie żyje, fot. Instagram
Jan Kieniewicz nie żyje, fot. Instagram