Swiatgwiazd.pl
Wojtek Sawicki

instagram.com/lifeonwhlz

Wojtek Sawicki ostro krytykuje program "To tylko kilka dni" i wyjaśnia, dlaczego sam nie weźmie w nim udziału

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

16 maja na antenie TTV startuje nowy program. W "To tylko kilka dni" celebryci będą zajmować się osobami niepełnosprawnymi. Krytycznie na temat programu wypowiedział się Wojtek Sawicki, influencer chory na dystrofię mięśniową Duchenne'a.

  • Wojtek Sawicki jest polskim influencerem, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne'a.

  • Już 16 maja startuje nowy program pt. To tylko kilka dni, w którym celebryci będą opiekować się osobami niepełnosprawnymi.

  • Sawicki bardzo sceptycznie wypowiedział się na temat nowego programu. Sam przyznał, że dostał propozycję udziału, ale odmówił.

Wojtek Sawicki jest polskim influencerem, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Influencer porusza się na wózku, jest karmiony dojelitowo i oddycha przez respirator. Wymaga stałej opieki bliskich i lekarzy. To właśnie na temat nadchodzącej premiery programu To tylko kilka dni wypowiedział się na swoim Instagramie. 

Wojtek Sawicki o To tylko kilka dni

Nowy program ma wystartować 16 maja na antenie TTV. W To tylko kilka dni celebryci będą zajmować się niepełnosprawnymi osobami, zastępując ich stałych opiekunów. Produkcji przyświeca szczytny cel. Jednak dla niektórych budzi wiele wątpliwości. 

Wojtek Sawicki w jednym ze swoich ostatnich wpisów stwierdził, że powstanie takiego programu może okazać się niekoniecznie dobre w skutkach. Dlaczego?

Według influencera program wcale nie traktuje osób niepełnosprawnych na równi z innymi. Wręcz przeciwnie. Sawicki uważa, że znowu to celebryci są postawieni na pierwszym miejscu, a osoby z OzN są pozbawione podmiotowości. 

Co więcej, jak twierdzi Wojtek, opieka nad osobami z OzN jest bardzo żmudną i długoletnią pracą, a przejęcie opieki nad nimi na kilka dni jest w rzeczywistości tylko kaprysem, pokazaniem gwiazd z dobrej strony, a nie realnym odczuciem, czym jest taka opieka na co dzień. 

Poza tym influencer zwraca uwagę na fakt, że brak państwowego programu całodobowej opieki nad OzN to wielki problem państwa, który w programie zostanie prawdopodobnie pominięty. 

Sawicki dostał propozycję wzięcia udziału w programie 

Sawicki w obszernym wpisie przyznał również, że sam otrzymał propozycję wzięcia udziału w programie. Jednak odmówił. Wciąż w jego odczuciu produkcja ta wzbudza wiele kontrowersji. 

Influencer obawia się, że To tylko kilka dni będzie jedynie kolejnym sposobem na wypromowanie gwiazd, a przy tym potraktuje osoby niepełnosprawne tylko jako dodatek. 

- Jest to całkowicie sprzeczne z moją misją, gdyż walczę z przedmiotowym traktowaniem OzN - napisał.  

Na koniec Sawicki dodał, że zamierza obejrzeć pierwszy odcinek programu, by przekonać się, czy jego obawy są słuszne. Przyznał, że póki się nie przekona, może się mylić w swoich przekonaniach. 

Zobacz wpis:

[EMBED-1689]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nie żyje poszukiwany Mariusz Adam Ryjek

  • Syn Tomasza Stockingera będzie mieć drugie dziecko. Aktora rozpiera duma

  • Jacek Borkowski przejmuje się maturą syna. „Po takiej domowej nauce trochę się boję”

Źródło: Pudelek.pl, Instagram 

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Marcelina_Zawadzka

Plotki

Marcelina Zawadzka przedstawiła rodzinie nowego partnera. Czym się zajmuje?

Czytaj więcej >