Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wzruszające wspomnienie wdowy po Pawle Królikowskim. "Serca nie gasną"
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 27.02.2023 16:50

Wzruszające wspomnienie wdowy po Pawle Królikowskim. "Serca nie gasną"

Małgorzata Ostrowska–Królikowska
fot. KAPiF

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku, żona aktora postanowiła opublikować emocjonujący wpis w mediach społecznościowych. Był kochającym mężem, ojcem i aktorem, po długiej walce z chorobą odszedł, ale pamięć o nim pozostała.  

W trzecią rocznicę śmierci aktora Małgorzata OstrowskaKrólikowska opublikowała zdjęcie płonącej świeczki. Dodała również wzruszający opis. 

Paweł Królikowski: trzecia rocznica śmierci

Aktor zmarł po długiej walce z chorobą w wieku 58 lat w Warszawie. W 2015 roku usunięto u niego tętniaka mózgu. Następnie wykryto u niego guza mózgu i musiał się poddać ponownie operacji neurochirurgicznej w 2019 roku. 

Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Po śmierci został oznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Andrzeja Dudę za wybitne zasługi dla kultury polskiej.

Widzowie "DDTVN" oceniają pracę Małgorzaty Rozenek. Nieoczekiwany zwrot

Małgorzata Ostrowska – Królikowska wspomina byłego męża w trzecią rocznice jego śmierci

Małgorzata Ostrowska – Królikowska postanowiła opublikować na swoim Instagramie zdjęcie płonącej się świeczki z opisem "Serca nie gasną" oraz datą śmierci ukochanego męża. W następnym wpisie udostępniła czarno-białe zdjęcie, śmiejącego się aktora. 

Para aktorów była małżeństwem przez 32 lata, w wywiadach zdradzili, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Wytrwali w przysiędze małżeńskiej, aż do samego końca. 

Napis na nagrobku Pawła Królikowskiego: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech"

Paweł Królikowski nie miał nagrobku przez ponad rok, przez co jego żona musiała zmierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami. Gdy po długim oczekiwaniu w końcu się pojawił, aktorka przytoczyła krótką rozmowę z nieznajomą.

– Kiedyś byłam na cmentarzu i jakaś pani mi powiedziała, że przychodzi tu właśnie dlatego, żeby przeczytać ten napis 'Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech'. Było mi bardzo miło, gdy usłyszałam takie słowa od zupełnie obcej osoby – powiedziała w jednym z wywiadów Ostrowska – Królikowska. 

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska (2).jpg
fot. .instagram.com/malgorzata_ok
Małgorzata Ostrowska-Królikowska (3).jpg
fot. .instagram.com/malgorzata_ok