Paweł Królikowski z bratem Żródło: instagram.com/@rafkrolikowski

Wzruszające zdjęcie z dzieciństwa braci Królikowskich

29 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Rozpoznajesz osoby ze zdjęcia? To Paweł Królikowski i jego młodszy brat, Rafał. Archiwalna fotografia ujrzała światło dzienne nie bez powodu. Z jej użyciem Rafał Królikowski postanowił upamiętnić zmarłego krewnego w pierwszą rocznicę śmierci.

  • Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku
  • Aktor cierpiał z powodu poważnej choroby neurologicznej
  • Brat gwiazdora serialu “Ranczo” upamiętnił rocznicę jego śmierci w wyjątkowy sposób

Wieść o śmierci Pawła Królikowskiego wstrząsnęła polskim show-biznesem pod koniec lutego 2020 roku. Tragiczne informacje przekazała Ewa Leśniak, przedstawicielka Związku Artystów Scen Polskich. Paweł Królikowski odszedł, dożywając wieku 58 lat.

Paweł Królikowski zmagał się z poważną chorobą neurologiczną

Poważne kłopoty Pawła Królikowskiego ze zdrowiem zaczęły się jeszcze w 2015 roku. Aktor zaniepokoił fanów, wyjawiając informacje dotyczące stanu swego zdrowia w jednym z odcinków show “Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zajmował się ocenianiem występów uczestników.

Jak sam przyznał, w tamtym roku jedynie włos dzielił go od śmierci. Konieczna okazała się operacja usunięcia tętniaka mózgu, dzięki której zagrożenie zostało zażegnane. Niestety szczęście nie trwało długo, bo już kilka lat później Paweł Królikowski znów trafił do szpitala.

Do kolejnej hospitalizacji doszło w grudniu 2019 roku. Według doniesień mediów w tym czasie gwiazdor “Rancza” był już przykuty do łóżka. Chirurdzy znów starali się ocalić mu życie - stało się jednak najgorsze. Paweł Królikowski zmarł nad ranem 27 lutego 2020 roku. Parę dni wcześniej aktor złożył rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polski, jaką pełnił od 2018 roku.

Dziennikarz opowiedział o awanturze Agaty Dudy z prezydentemDziennikarz opowiedział o awanturze Agaty Dudy z prezydentemCzytaj dalej

Gdy przykre wiadomości dotarły do mediów, znane osoby publiczne, w tym gwiazdy show-biznesu i przedstawiciele sceny politycznej, zaczęły tłumnie składać najbliższym Pawła Królikowskiego kondolencje. Wśród nich znaleźli się sam prezydent Andrzej Duda oraz Małgorzata Kożuchowska.

- Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową, którą zarażał innych. Miał charyzmę lidera. Myślał o innych. Potrafił być bezkompromisowy. A jednocześnie miał ogromne poczucie humoru- napisała aktorka.

Rafał Królikowski wspomina zmarłego brata

Paweł Królikowski w szczególności zapisze się jednak w pamięci swych najbliższych - żony Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, synów Antoniego, Jana i Ksawerego oraz córek Julii i Marceliny. Zmarłego aktora już zawsze wspominać będzie także jego brat, Rafał Królikowski.

W dniu pierwszej rocznicy śmierci aktora Rafał Królikowski postanowił uczcić jego pamięć w wyjątkowy sposób. Brat gwiazdora serialu “Ranczo” opublikował na oficjalnym profilu na Instagramie, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie, ich wspólną fotografię z dzieciństwa. Oba uwiecznione na rodzinnej pamiątce uśmiechy wielu mogą wydawać się znajome już na pierwszy rzut oka. Bracia prezentują się w identycznych, wiązanych pod szyją, pasiastych sweterkach.

- Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię .....- podpisał fotografię Rafał Królikowski.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Dzień Dobry TVN, Instagram, TVN24, Polska Times

Następny artykuł