Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zagrał w filmie nominowanym do Oscara i "Lombard. Życie pod zastaw". Kim był Mateusz Murański?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.02.2023 16:03

Zagrał w filmie nominowanym do Oscara i "Lombard. Życie pod zastaw". Kim był Mateusz Murański?

Mateusz Murański
Fot. Mateusz Murański/Facebook

Nie żyje Mateusz Murański: aktor, sportowiec i gwiazdor polskich walk MMA. Polskim widzom był znany między innymi z "Lombard. Życie pod zastaw" oraz nominowanego do Oscara filmu "IO" Jerzego Skolimowskiego. Jego nagła śmierć wstrząsnęła środowiskiem: mężczyzna miał zaledwie 29 lat.

Zanim zaangażował się w walki w federacjach Fame MMA i High League, zajmował się aktorstwem, z którego zresztą nigdy nie zrezygnował. Odebrał też staranne wykształcenie w Szkole Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Miał wiele planów, niestety nie zdążył ich zrealizować.

Nie żyje Mateusz Murański. W czym zagrał?

Murański urodził się w 1994 roku w Wałczu. Sportem i smykałką do aktorstwa zaraził go jego ojciec Jacek. Mężczyźni występowali nawet razem w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". W produkcji od 2017 do 2020 roku grał Adriana Barskiego.

W nominowanym do Oscara "IO" Jerzego Skolimowanego wcielił się w kibola. Pojawił się też między innymi w "Innych ludziach", "Na Wspólnej", "Ojcu Mateuszu", "Mieście długów", "Asymetrii" czy "Komisarzu Alexie". Jego ojca Jacka Murańskiego mogliśmy za to zobaczyć w "Klanie" czy "Barwach szczęścia".

W serii "Lombard" poznał Arkadiusza Tańculę, z którym później, już na etapie walk MMA, popadł w konflikt. Mateusz miał na koncie dziewięć występów w oktagonie. W mediach społecznościowych często dzielił się relacjami z wydarzeń sportowych.

Mateusz Murański nie żyje. Jaka jest przyczyna śmierci?

Oficjalna przyczyna śmierci Murańskiego na razie nie została podana do informacji publicznej. Rzeczniczka prasowa prokuratury w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, przekazała portalowi Super Express:

O zgonie poinformował członek rodziny, który nie mógł się dodzwonić. Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności m.in. oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich – mówi Wawryniuk.

"Jestem szczęśliwie zakochany, spełniam się w pracy i w życiu. Moja dziewczyna od wielu lat pracuje jako inspektor i pomaga zwierzakom. Jeździ do Ukrainy i na tyle, ile mogę, pomagam jej, bo jesteśmy również domem tymczasowym dla zwierzaków po przejściach. Otwieramy nawet swoje pierwsze małe schronisko" mówił w jednym z ostatnich wywiadów dla portalu Plotek.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych: – 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, – 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, – 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, – 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, – 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie, – 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Dół stylizacji 66-letniej Olejnik to jakiś obłęd. Wystroiła się niczym odważna nastolatka

  2. Doda zabrała głos po głośnej gali. Właśnie opuszcza Polskę: "Pierwszy raz nie spodziewam się niczego"

  3. Jak dziś wygląda Filip z "Rodziny zastępczej"? Metamorfoza Sergiusza Żymełki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Plotek, Super Express