Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Właśnie przekazano informacje o jego stanie
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 05.01.2022 01:00

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Właśnie przekazano informacje o jego stanie

Duda
fot. The White House from Washington, DC, Public domain, via Wikimedia Commons

Do mediów dotarła wiadomość o stanie zdrowia Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, prezydent został zakażony koronawirusem i obecnie przebywa pod opieką medyczną.

-W związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu, prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik - przekazał Paweł Szrot, szef gabinetu głowy państwa.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Na szczęście Andrzej Duda przechodzi zakażenie bez ciężkich objawów i czuje się dobrze. Jest także pod stałą opieką lekarzy.

Paweł Szrot poinformował również, że prezydent był zaszczepiony. W kwietniu i czerwcu przyjął dwie dawki, a w grudniu trzecią przypominającą.

- Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji - dodał szef gabinetu głowy państwa.

Andrzej Duda drugi raz ma COVID

To już drugi raz kiedy zachorował nasz prezydent. Do poprzedniego zakażenia doszło w zeszłym roku. Podobnie jak teraz Andrzej Duda chorobę przechodził łagodnie, co jak twierdził, zawdzięczał szczepieniom.

- Większość z osób, które ciężko przechodzą COVID, to osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. Niestety, wiele jest wśród tych osób przypadków śmiertelnych. Zachęcam, by na szczepienie się zdecydować - cytuje Andrzeja Dudę portal wydarzenia.interia.pl.

Raport zakażeń koronawirusem

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji poinformował o niepokojącym wzroście zakażeń koronawirusem, który według niego jest związany z okresem świątecznym. Ministerstwo Zdrowia w dziennym raporcie podało, że jest 17 196 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Według danych pochodzących z Ministerstwa Zdrowia na dzień 5 stycznia w naszym kraju od 4 marca 2020 roku zakaziło się 4 162 715 osób. Wyzdrowiało 3 675 359 osób i 98 666 umarło.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: Twitter, gov.pl, wydarzenia.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Jakiego wyznania jest Małgorzata Rozenek? Gwiazda nie ochrzciła syna 2. Cezary Żak zabrał głos ws. informacji na temat rozwodu z żoną. Nieoczekiwane wieści 3. Nie żyje wspaniała polska artystka: "Walczyła do końca". Podano datę pogrzebu

Tagi: Andrzej Duda