Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Smutne doniesienia ws. Franciszka Pieczki. "Ja się śmierci nie boję"
Wiola Piróg
Wiola Piróg 03.01.2022 01:00

Smutne doniesienia ws. Franciszka Pieczki. "Ja się śmierci nie boję"

Franciszek Pieczka
fot. Piotr Molecki/East News

Franciszek Pieczka, który jest ikoną polskiego kina ma już swoje lata. 8 stycznia aktor będzie obchodził 94 urodziny. Jak sam stwierdził w wywiadzie przeprowadzonym przez Katarzynę Stoparczyk swoje już przeżył i śmierci się nie boi.

Franciszek Pieczka jest jednym z bohaterów książki Katarzyny Stoparczyk "Jak mieć w życiu frajdę", w której opowiedział o swoim podejściu do życia i śmierci. Utalentowany i zasłużony dla polskiego kina aktor dożył sędziwego wieku.

Franciszek Pieczka: "Ja się śmierci nie boję"

W wywiadzie Franciszek Pieczka powiedział, że coraz częściej zdarza mu się myśleć o śmierci. Wyznał także, że się jej nie boi i, że już niczego od życia nie oczekuje. Jest spełnionym człowiekiem, który przez wiele lat był aktywny zawodowo. Praca dodawała mu energii do działania. Aktor zakończył karierę kiedy wybuchła pandemia. Ostatni raz wystąpił w 2017 roku, występując w produkcji "Syn Królowej Śniegu". - Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji, ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych - wyznał Franciszek Pieczka.

Aktor liczy na spotkanie z żoną

Franciszek Pieczka w wywiadzie wspominał także swoją żonę, Henrykę, która zmarła w 2004 roku w wieku 71 lat. Małżonkowie przeżyli razem 50 lat. Aktor wyznał, że bardzo za nią tęskni i ma nadzieje, że jeszcze się spotkają.

- No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam na górze. Może już przygotowała dla mnie przyjęcie? To by było fantastyczne - mówił aktor.

Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 roku w Godowie. Kino było jego pasją od najmłodszych lat. Po II wojnie światowej ukończył studia aktorskie i zaczął występować na deskach teatru, a następnie także w polskich i zagranicznych produkcjach.

Zagrał w ponad stu filmach m.in. w "Ziemi obiecanej", "Potopie", "Quo Vadis", ale największą popularność przyniosła mu rola Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Obecnie aktor mieszka ze swoim synem oraz wnukami i jest pod dobrą opieką swojej synowej, która jest pielęgniarką.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Grażyna Wolszczak nie chciała dłużej milczeć. Potwierdził się przykry scenariusz 2. Zamachowski zapadnie się pod ziemię. Richardson właśnie ujawniła kompromitujący fakt 3. Niewiarygodne, jak TVP potraktowało Tomasza Kammela po śmierci jego ojca

Źródło: plotek.pl, planeta.pl, pl.wikipedia.org,