Swiatgwiazd.pl
Bohdan Smoleń

TRICOLORS/East News

Bohdan Smoleń obchodziłby dziś 74. urodziny. Jak wyglądały ostatnie chwile aktora?

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Kiedy wychodził na scenę, potrafił rozbawić publiczność do łez. Swoim talentem wokalnym oczarował niejednego producenta muzycznego. Talent aktorski przeniósł przed kamery, co przełożyło się na zdobycie ogromnej sławy. Bohdan Smoleń, niezwykle wszechstronny artysta obchodziłby dziś 74. urodziny. W swoim życiu przeszedł dwie wielkie tragedie. Zmarł w 2016 roku po ciężkiej chorobie.

  • Bohdan Smoleń obchodziłby dziś 74. urodziny

  • W 2008 roku zaczęły się jego problemy zdrowotne

  • Sławę zdobył dzięki występom w kabarecie „Tey” oraz „Świecie według Kiepskich”

Niezwykle drobny i szczupły aktor, którego znakiem rozpoznawczym były bujne wąsy oraz wysoki głos został zapamiętany jako jeden z najbardziej utalentowanych polskich artystów. Aż ciężko uwierzyć, że w tym roku minie 5 lat od jego śmierci.

Kariera Bohdana Smolenia

Pochodzący z Bielska aktor początkowo nie planował kariery artystycznej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej zdecydował się na studia zootechniczne na Akademii Rolniczej w Krakowie, które zakończył w roku 1975.

Jeszcze podczas studiowania założył swój kabaret „Pod Budą”. Jego działalność trwała 3 lata, gdyż talent aktorski Smolenia dostrzegł Zenon Laskowik, który namówił go do przeprowadzki do Poznania. Tam wspólnie rozpoczęli działalność kabaretu „Tey”.

Szeregi grupy satyrycznej reprezentował przez 7 lat, by następnie przenieść swoją karierę na ścieżkę wokalną. Rozpoczął nagrywanie humorystycznych piosenek, z czego część stworzył w duecie ze zmarłym 5 kwietnia br. legendarnym muzykiem, Krzysztofem Krawczykiem.

Wojciech Mann - ea

Wojciech Mann zmaga się z problemami zdrowotnymi. Pomaga mu syn

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:Kolejne lata kariery Bohdana Smolenia owiane były sukcesami i sławą. Wszystko za sprawą rozpoczęcia występów przed kamerami, jako aktor. Występował m.in. w takich produkcjach jak: „Filip z konopii”, „Cesarskie cięcie”, czy „Pan Kleks w kosmosie”.

Jednak jak zdecydowana większość jego fanów wie, największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Edzia listonosza w słynnym „Świecie według Kiepskich”. Dowcipny, gadatliwy i momentami wredny roznosiciel listów stał się jedną z najbardziej lubianych postaci sitcomu.

Wielka tragedia, choroba i śmierć Bohdana Smolenia

Mimo kariery owianej sukcesami w życiu prywatnym Bohdana Smolenia nie zawsze układało się tak, jakby sobie tego życzył. W 1990 roku jego 15-letni syn, Piotr z nieznanych przyczyn popełnił samobójstwo. Ciało chłopaka znalazł sam artysta. Rok po tej wielkiej tragedii spotkała go następna. Zrozpaczona stratą dziecka żona Smolenia również odebrała sobie życie.

Po tych stratach aktor popadł w depresję i nie mógł się pogodzić z losem. Zrezygnował z wystąpień publicznych, jednak miał świadomość, że w dalszym ciągu musi żyć dla dwóch pozostałych synów: Macieja i Bartosza. Wznowił funkcjonalność artystyczną, co było dobrym posunięciem z jego strony.

Warto wspomnieć, że Bohdan Smoleń był nałogowym palaczem papierosów. Potrafił wypalić kilka paczek dziennie, co w przyszłości przyniosło mu mnóstwo problemów zdrowotnych. W 2008 roku przeszedł zapalenie płuc i pierwszy wylew. Dwa lata później doznał zawału serca nastąpił drugi wylew, by w 2015 roku poprzez problemy z oddychaniem przejść trzeci.

Pod koniec życia praktycznie całkowicie stracił mowę. Zmarł 15 grudnia 2016 roku.

Zobacz zdjęcia:Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >