Swiatgwiazd.pl

Fot. instagram.com/lara_gessler

Chaos na dworcu centralnym w Warszawie. Pracownia Lary Gessler zaprasza Ukraińców

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Na Dworcu Centralnym w Warszawie, gdzie przybywają uchodźcy z Ukrainy, sytuacja jest fatalna. W mediach społecznościowych wolontariusze informują o coraz większych problemach i brakach w zaopatrzeniu. W pogarszających się warunkach chcą pomóc gwiazdy, jak Lara Gessler.

Uchodźcy z Ukrainy przybywają do Polski, uciekając przed bombardowaniami. Ataki Rosjan coraz częściej skierowane są bezpośrednio w ludność cywilną. Wielu obywateli tego kraju ucieka do Polski, by ratować życie. Niestety, system pomocy, zorganizowany przez wolontariuszy i aktywistów powoli przestaje wystarczać.

Co dzieje się na Dworcu Centralnym w Warszawie?

W mediach społecznościowych powstało wiele grup pomocowych, na których Polacy organizują się oddolnie, by pomagać uchodźcom, przybywającym z Ukrainy. Mieszkańcy Warszawy alarmują, że sytuacja na dworcach stolicy staje się coraz bardziej dramatyczna.

- Brakuje wszystkiego. [...] Miało się poprawić, a mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Ukraińcy do jedzenia czy higieny mają tylko, co przyniosą prywatni ludzie. Proszę sobie wyobrazić, że kobiety się popłakały, ściskały mnie jak przyniosłam naleśniki. Nie mogę się po tym pozbierać - czytamy wypowiedź jednej z internautek na Facebooku.

O złej sytuacji na dworcach warszawskich informował też poseł Franek Sterczewski. Wiadomości te udostępnił Maciej Dowbor na Instagramie (więcej TUTAJ ). Jednym z problemów są płatne toalety, w których można płacić jedynie w złotówkach.

Także aktorka Anita Sokołowska, znana z seriali "Przyjaciółki" i "Na dobre i na złe" pisała dzisiaj z goryczą na Facebooku, informując o braku systemowej pomocy ze strony Wojewody Mazowieckiego:

- Podobno Wojewoda Radziwiłł zajął się pomocą dla uchodźców na Dworcu Centralnym w Warszawie. Serio? [...] Oczekujemy systemowej pomocy dla Ludzi uciekających przed wojną! Czy tylko my, cywile mamy wrażliwość, empatię, i umiejętność działania? Co robicie Wy? Apeluję o pomoc wolontariuszom działającym na Dworcu Centralnym - grzmiała aktorka.

Lara Gessler organizuje pomoc w Warszawie. Zaprasza uchodźców do swojego lokalu

Córka Magdy Gessler już tydzień temu postanowiła zorganizować zbiórkę pomocową w swoim lokalu Pracownia Kulinarna Lary Gessler. Dzisiaj w tym miejscu ruszyła akcja gotowania dla potrzebujących, którzy mieliby ochotę na ciepły posiłek - z Ukrainy i nie tylko.

- Właśnie jedziemy po składniki i zaczynamy gotowanie. Zapraszamy do zjedzenia w miłej atmosferze od 12 do 18 od dziś do piątku - czytamy na Instagramie gwiazdy.

Gessler zaapelowała też do swoich znajomych z branży kulinarnej, zapraszając ich do charytatywnego gotowania w jej lokalu. Pracownia Kulinarna Lary Gessler znajduje się na ulicy Racjonalizacji 5 w Warszawie.

Zobacz zdjęcia:

Lara Gessler
instagram.com/lara_gessler
Lara Gessler
instagram.com/lara_gessler

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Tragiczne wieści z samego rana, uwielbiany aktor zginął w czasie walk na Ukrainie

  2. Ogarnięta żałobą Ania Lewandowska nagle przekazała, wszystko dla Ukraińców

  3. Kasia Tusk przekazała komunikat ws. Ukrainy. Pilny apel do Polaków

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Edyta Górniak stanowczo zareagowała na rozwód Joanny Krupy. Złożyła jej obietnicę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]