Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Wiadomo, jaką emeryturę dostanie Donald Tusk
Barbara Bujar
Barbara Bujar 20.03.2021 01:00

Wiadomo, jaką emeryturę dostanie Donald Tusk

Donald Tuska - emerytura
Xinhua News/East News
  • Donald Tusk może pochwalić się wyjątkowo udaną karierą polityczną

  • Były premier Polski i szef Rady Europejskiej przez lata pracował na swój majątek

  • Konto polityka opiewa na ponad milion złotych i wartościowe nieruchomości

  • Emerytura Donalda Tuska wyniesie około 30 tysięcy złotych miesięcznie

Donald Tusk przez wiele lat zarabiał naprawdę astronomiczne pieniądze. Nie inaczej będzie, gdy polityk skończy 65 lat i przejdzie na emeryturę. W Polsce jego świadczenie pobije najprawdopodobniej dotychczasowy rekord.

Olbrzymia emerytura Donalda Tuska

Donald Tusk przez wiele lat pracował na swój polityczny sukces. W latach 90. przewodniczył Kongresowi Liberalno-Demokratycznemu, następnie był szefem Platformy Obywatelskiej, aż w końcu został Prezesem Rady Ministrów. Milionów dorobił się jako przewodniczący Rady Europejskiej.

W listopadzie 2019 roku zarobkami Donalda Tuska zainteresowali się dziennikarze Super Expressu, którzy ustalili, że przewodniczenie Radzie Europejskiej przynosi politykowi niemałą pensję. Na ten czas były premier Polski miał zarabiać 105 tysięcy złotych miesięcznie. To dawało mu perspektywy na naprawdę wysoką emeryturę.

- Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. A gdy za miesiąc dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie – informował wówczas dziennik cytowany przez Business Insider.

Do wskazanej emerytury, jaka przysługuje Donaldowi Tuskowi, doliczyć należy świadczenie, które ten otrzyma w Polsce. Po podliczeniu tych kwot emerytura byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wyniesie około 30 tysięcy złotych.

W Polsce świadczenie o tak wysokiej wartości jest niewątpliwym rekordem. Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w 2019 roku najwyższa emerytura w naszym kraju opiewała na kwotę 22,4 tysiąca złotych.

Majątek Donalda Tuska

Jak wynika z ostatniego oświadczenia majątkowego Donalda Tuska, na które powołuje się serwis internetowy o2.pl, były szef rządu może pochwalić się imponującym majątkiem. Polityk jest w posiadaniu między innymi kilku wartościowych nieruchomości.

Na koncie Donalda Tuska znajdują się także niemałe pieniądze. Polityk, który jako szef Rady Europejskiej tylko w ciągu pięciu lat dorobił się 7 milionów złotych, oprócz nieruchomości zgromadził pieniądze o łącznej wartości ponad 1,1 miliona złotych.

W kwietniu tego roku Donald Tusk skończy 64 lata. Świadczenie emerytalne będzie przysługiwało mu więc za rok, gdy osiągnie on wymagany wiek 65 lat.

Donald Tusk podczas szczytu UE w Brukseli w 2019 roku (źródło: Xinhua News/East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Business Insider, o2.pl

Tagi: