Swiatgwiazd.pl
ewa krawczyk fryderyki

screen z gali wręczenia Fryderyków

Fryderyki 2021: Ewa Krawczyk nie mogła powstrzymać łez. "Gdziekolwiek jesteś, ja bardzo tęsknię"

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Wczoraj, tj. w czwartek, 5 sierpnia w Netto Arenie w Szczecinie odbyła się 27. gala wręczenia Fryderyków. Nagrody zostały przyznane w 19. kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech jazzowych. Honorowa statuetka Złotego Fryderyka została przyznana pośmiertnie Krzysztofowi Krawczykowi. Z rąk Andrzeja Piasecznego odebrali ją manager i wieloletni przyjaciel piosenkarza, Andrzej Kosmala oraz małżonka artysty, Ewa Krawczyk.

  • 5 sierpnia odbyła się 27. gala rozdania Fryderyków

  • Nagroda Złotego Fryderyka została przyznana Krzysztofowi Krawczykowi

  • Odebrali ją Andrzej Kosmala i Ewa Krawczyk

Moment, w którym wdowa po zmarłym artyście odbierała nagrodę zapadnie w jej pamięci na zawsze. Przepełniona emocjami, nie mogła powstrzymać łez - „Gdziekolwiek jesteś, ja bardzo tęsknię” - powiedziała na scenie Ewa Krawczyk.

Ewa Krawczyk odebrała Złotego Fryderyka dla zmarłego męża

Dokładnie cztery miesiące po śmierci Krzysztofa Krawczyka, przyznany został mu Złoty Fryderyk za całokształt swojej muzycznej kariery. Podczas gali na scenie wystąpiło mnóstwo polskich artystów. Byli to m.in.: Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, oraz Sanah.

Całe wydarzenie poprowadzili: Mery Spolsky, Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka i Robert Karpowicz. Co prawda Krzysztof Krawczyk zdążył dowiedzieć się o otrzymaniu tej prestiżowej nagrody, gdyż poinformowano go o tym jeszcze przed śmiercią, w marcu. 5 sierpnia miał ją odebrać podczas gali w Szczecinie.

Zrobili to za niego, jego wieloletni przyjaciel i manager, Andrzej Kosmala, oraz ukochana żona Ewa Krawczyk. Szczególnie emocjonalną chwilą była przemowa wdowy po zmarłym artyście, która nie kryła wzruszenia, i wyraziła swoją wielką tęsknotę za ukochanym.

pjimage (44)

Izabela Trojanowska nagle upadła na scenie. Co się stało?

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:- Krzysiu gdziekolwiek jesteś, ja bardzo tęsknie i bardzo kocham. Dziękuję Państwu bardzo - powiedziała na scenie Ewa Krawczyk.

Przemówienie Andrzeja Kosmali

Manager Krzysztofa Krawczyka powiedział kilka słów na temat tego, kiedy po raz ostatni przyszło mu zobaczyć na twarzy swojego przyjaciela promienny uśmiech. Podkreślił, że piosenkarz odszedł, jako artysta spełniony, oraz ze świadomością, że Złoty Fryderyk jest uhonorowaniem jego pięknej kariery.

- Jeszcze w marcu, kiedy poinformowałem go o tym, fakcie, że akademia przyznała mu Fryderyka, na jego twarzy zagościł przepiękny uśmiech. Nie wiem, czy to nie był ostatni uśmiech Krzysztofa, jaki zobaczyłem na jego twarzy - powiedział Andrzej Kosmala.

Następnie zwrócił się do samego Krawczyka, mówiąc, że wręczy nagrodę w ręce kobiety jego życia, po czym zwrócił się do niej, by wraz z nagrodą wybrała się na grób swojego zmarłego 5 kwietnia małżonka.

Zobacz zdjęcie:Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Karol OsińskiAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

"Wodzianka" Wojewódzkiego szczerze wypowiedziała się o pracy w programie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

"The Voice of Poland": zachowanie Sylwii Grzeszczak nie spodobało się widzom

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przemek Kossakowski zaliczył wpadkę na Instagramie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Anna Wendzikowska od lat nie utrzymuje kontaktu z rodzicami. Opowiedziała o dzieciństwie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Joanna Opozda wywołała burzę w sieci. Wystarczył krótki wpis o paznokciach hybrydowych

Czytaj więcej >
michał wiśniewski

Życie gwiazd

Michał Wiśniewski zaapelował do fanów. "Pragnę żyć, bo mam dla kogo"

Czytaj więcej >