Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Halina Frąckowiak wystąpiła w Opolu, jako nastolatka. Wiele przeżyła, teraz przestrzega innych artystów
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.06.2023 20:13

Halina Frąckowiak wystąpiła w Opolu, jako nastolatka. Wiele przeżyła, teraz przestrzega innych artystów

Halina Frąckowiak
fot. KAPiF

Halina Frąckowiak muzyczny debiut przed publicznością zaliczyła w Opolu. Z perspektywy lat przestrzega młodsze artystki przed wielką karierą. Sama dostrzega minusy dołączenia do branży jako zaledwie nastolatka.

W niedzielny wieczór opolska publiczność po raz kolejny usłyszy występ artystki, która wypromowała takie hity jak "Papierowy księżyc" czy "Mały elf". Muzyczną karierę rozpoczęła właśnie na festiwalu, jednak po latach widzi wady kariery w młodym wieku.

Halina Frąckowiak o debiucie w Opolu

Piosenkarka po raz pierwszy wystąpiła przed opolską publiczność w wieku 16 lat. W późniejszych edycjach zgarniała prestiżowe nagrody, jednak nigdy nie zapomniała debiutu. Stres połączony z ekscytacją zapadł jej na zawsze w pamięć.

Do Opola trafiłam gdy miałam 16 lat. Na tym pierwszym festiwalu nogi mi tak drżały, że uderzyłam kolanami o statyw mikrofonu — przyznała Halina Frąckowiak.

Opole 2023. Organizatorzy festiwalu "uśmiercili" żyjącą artystkę. "Odbieram to jako wielki skandal"

Halina Frąckowiak przestrzega młode gwiazdy

W programach telewizyjnych możemy zobaczyć coraz to młodszych uczestników, którzy próbują sił na scenie. Halina Frąckowiak pomimo sukcesu nie zrezygnowała z edukacji i zdobyła maturę. Później ze śpiewu zrobiła zawód. Z perspektywy czasu ostrzega młode gwiazdy przed zbyt wczesnym podążaniem za marzeniem.

Uważam, że dzieciom należy się dzieciństwo. Tym wciąż dorastającym, ale też młodym także, mimo że mają talent i głosy, prowadzi je ktoś, kto dobiera też repertuar. Świetnie, tylko odbiera się im tę niewinność. […] Z tego punktu widzenia szkoda mi tych dziewcząt i chłopców — stwierdziła.

Dla początkujących artystów Opole jest szansą na karierę

Opole 2023 to nie tylko koncerty znanych gwiazd, ale także szansa dla nowych talentów. W piątek byliśmy świadkami Debiutów, na których zaprezentowali się dopiero początkujący artyści.

Największą uwagę skupił zespół Felivers, który zgarnął główną nagrodę oraz Jan Majewski, wyróżniony statuetką publiczności. Artyści mieli szansę spotkać się podczas tegorocznych preselekcji do Eurowizji, jednak występ w Opolu to prestiżowe wyróżnienie i szansa na wielką karierę.

Zobacz zdjęcia:

Halina Frąckowiak (2).jpg
fot. KAPiF
Halina Frąckowiak.jpg
fot. KAPiF
Halina Frąckowiak (3).jpg
fot. KAPiF

Źródło: Fakt

Tylko u nas: Ewa Krawczyk szczerze o występie Trubadurów i Krawczyka Juniora. "Nie znam tego zespołu"
Ewa Krawczyk
Na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpił zespół Trubadurzy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby na scenie nie towarzyszył im Krzysztof Krawczyk Junior. Zapytaliśmy Ewę Krawczyk, co czuje na wieść, że w symboliczny sposób zastąpił on w składzie grupy swojego zmarłego ojca. Jej odpowiedź może was zaskoczyć. Grupa powstała w 1963 roku, założył ją Sławomir Kowalewski wraz z Krzysztofem Krawczykiem. Później do licznego zespołu dołączył też Marian Lichtman. W kolejnych latach skład zmieniał się wielokrotnie, a sam Krawczyk zdecydował się w końcu na karierę solową
Czytaj dalej
Mąż gwiazdy TVP najpierw przyjął jej nazwisko, a za kulisami festiwalu zrobił TO! Ależ on ją musi kochać
Opole 2023
Małgorzata Opczowska, Jacek Łęski, fot. AKPA
Małgorzata Opczowska za kulisami festiwalu w Opolu może liczyć na wsparcie męża. To, co dla niej zrobił podczas przygotowań do koncertu, jest dowodem ogromnej miłości. Taki partner to skarb.W piątek 9 czerwca rozpoczął się 60. festiwal w Opolu. Trzydniowe święto muzyki uczci plejada gwiazd. W słynnym Amfiteatrze wystąpią bądź wystąpili już m.in. Doda, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Piotr Kupicha, Tulia, Marina i Roksana Węgiel. O jak najlepszą atmosferę na miejscu i w domach widzów troszczą się prowadzący, czyli doskonale znane widzom TVP gwiazdy. Wśród nich jest Małgorzata Opczowska.
Czytaj dalej