Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Halina Kowalska prosi o pomoc. Mąż zostawił ją z długami
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 24.03.2023 14:15

Halina Kowalska prosi o pomoc. Mąż zostawił ją z długami

Halina Kowalska
fot. kadr z serialu "Alternatywy 4"

Halina Kowalska przebywa obecnie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, skąd udzieliła wywiadu. Gwiazda lat 70. zdobyła się na szczere wyznanie, dotyczące długu, który pozostawił po sobie zmarły w ubiegłym roku mąż. 

Okazuje się, że ukochany aktorki niedługo przed odejściem postanowił zaciągnąć kredyt. Aktorka nie jest w stanie go spłacić, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc. 

Halina Kowalska gwiazdą lat 70.

Halina Kowalska to jedna z najpopularniejszych gwiazd lat 70. Aktorka kojarzona jest przede wszystkimi z rolami w kultowych komediach, taki jak “Nie lubię poniedziałku”, “Nie ma róży bez ognia” czy serialu "Alternatywy 4". Swoim talentem i niebywałym urokiem osobistym czarowała nie tylko widzów, ale i reżyserów, którzy tłumnie prosili ją o angaż. 

Wówczas była uznawana za jedną z najpiękniejszych Polek, a sama aktorka wyznaje, że wielokrotnie proponowano jej role, w których miała obnażać swoje wdzięki. 

Marcin Hakiel na romantycznej sesji z ukochaną. "Razem możemy wszystko"

Halina Kowalska ma problemy finansowe

Dziś Halina Kowalska ma 81 lat i przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie wystąpiła w serialu dokumentalnym Moniki Tumińskiej pt. "Gwiazdy w Skolimowie". Aktorka zdobyła się na serię wyznań, w tym opowiedziała o swoich problemach finansowych

W ubiegłym roku Halina pożegnała swojego męża, Włodzimierza Nowaka, którego poznała wiele lat temu. Pobrali się w wieku 18 lat, natomiast wymarzony ślub kościelny wzięli dopiero w ośrodku w Skolimowie, gdzie trafili przed 80. urodzinami. Niestety mężczyzna szybko podupadł na zdrowiu i odszedł w marcu 2022 roku. Wówczas wyszło na jaw, że zaciągnął kredyt, który teraz przyszło spłacać Halinie. 

Halina Kowalska prosi o pomoc

Aktorka wyznała, że prawie całą emeryturę przeznacza na pokrycie kosztów, związanych z pobytem w ośrodku w Skolimowie, dlatego nie ma wystarczającej ilości środków, by spłacić dług zaciągnięty przez męża. 

Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tys. zł, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych. Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie — wyznała aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

Aktorka boi się, że komornik zabierze jej to, co najcenniejsze, czyli pamiątki po mężu i rodzicach. Poprosiła więc o pomoc.

Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu — powiedziała Halina Kowalska.

Jeżeli chcecie pomóc Halinie Kowalskiej w spłacie długu, poniżej znajdziecie dane, potrzebne do wykonania przelewu:

ZASP Dom Artystów Weteranów Scen Polskich
PKO Bank Polski
Nr konta: 84 1020 1026 0000 1102 0386 9864
Tyt. przelewu: Dla Haliny Kowalskiej-Nowak

Zobacz zdjęcia:

Halina Kowalska
Halina Kowalska, Jubileusz serialu "Alternatywy 4", fot. KAPiF
Halina Kowalska
Halina Kowalska, Jubileusz serialu "Alternatywy 4", fot. KAPiF

Źródło: Super Express