Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jerzy Stuhr skomentował wyrok sądu. Te słowa wywołają burzę, padły naprawdę
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 02.03.2023 08:21

Jerzy Stuhr skomentował wyrok sądu. Te słowa wywołają burzę, padły naprawdę

Jerzy Stuhr
fot. KAPiF

17 października doszło do wydarzeń, które zszokowały społeczeństwo. Jerzy Stuhr zdecydował się wówczas wsiąść za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Żeby tego było mało, potrącił motocyklistę. 1 marca aktor usłyszał wyrok w sprawie. 

Niebezpieczny incydent odbił się szerokim echem w mediach, a opinia publiczna nie szczędziła krytyki. Postanowiono więc skontaktować się z samym zainteresowanym, by odniósł się do sprawy. Komentarz Jerzego może was zaskoczyć.

Jerzy Stuhr prowadził pojazd po spożyciu alkoholu

17 października 2022 roku Jerzy Stuhr udał się na obiad, podczas którego zdecydował się na spożycie alkoholu. Jak sam wyznał, wypił wówczas trzy, może cztery kieliszki białego wina. Niedługo później zorientował się, że był umówiony na wywiad. Postanowił więc wsiąść do swojego samochodu i udać się na spotkanie. 

Badania wskazały, że aktor miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Podczas jazdy doszło do niebezpiecznej sytuacji, a Jerzy potrącił motocyklistę. 

Wpiłem wino do obiadu, około godz. 13, nie pamiętam, ile wypiłem trzy, może cztery kieliszki białego wina. Około godz. 16 odebrałem telefon od dziennikarza, z którym byłem umówiony, ale sądziłem, że miałem to w planie 18, a nie 17 października. Zdenerwowałem się, ale jestem osobą słowną i nie chciałem odwoływać — zeznawał Jerzy. 

Marcin Hakiel w końcu pokazał twarz ukochanej. Trudno oderwać wzrok

Wyrok w sprawie

1 marca w godzinach południowych miała miejsce rozprawa, podczas której sąd wydał wyrok ws. Jerzego Stuhra. Aktor za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i potrącenie motocyklisty otrzymał karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych, czyli łącznie 12 tys. zł. Połowa powyższej kwoty zostanie przekazana na fundusz pomocowy. Dodatkowo Jerzy Stuhr dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez trzy lata.

Należy podkreślić, że wyrok nie jest prawomocny, a aktor może się od niego odwołać. Sprawa szybko nabrała tempa i obiegła media, a internauci mocno oburzyli się całą sprawą. Oliwy do ognia może dodać komentarz samego zainteresowanego. 

Jerzy Stuhr odniósł się do wyroku

Po ogłoszeniu wyroku, Fakt postanowił skontaktować się z Jerzym Stuhrem, by poprosić o komentarz w sprawie. Podczas rozmowy okazało się, że aktor nie zaznajomił się jeszcze z wyrokiem sądu. Rozmawiający z Jerzym dziennikarz wyjawił wówczas, że wobec aktora zastosowano najniższą możliwą karę. Jerzy Stuhr zareagował na te informacje słowami:

No wie pani, nic takiego nie zrobiłem. Afera jest straszna.

Warto wspomnieć, że potrącony przez Jerzego motocyklista twierdzi, że po dziś dzień odczuwa skutki wypadku. Przekazał, że boryka się z paraliżem lewej dłoni.

Zobacz zdjęcia:

Jerzy Stuhr
Jerzy Stuh, "Bal manekinów" - próba, fot. KAPiF
Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr, Orły 2018, fot. KAPiF
Jerzy Stuhr
Jerzy Stuhr, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Fakt