Swiatgwiazd.pl
Katarzyna Glinka o wyroku TK

instagram.com katarzynaglinka

Katarzyna Glinka wsparła strajk kobiet. Mistrzowsko zripostowała hejterów

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Katarzyna Glinka opublikowała na swoim Instgramie zdjęcie, na którym pokazuje dłoń z namalowaną błyskawicą. W sieci od razu pojawiło się wiele komentarzy, jednak nie wszystkie były przychylne. Aktorka odpowiedziała na hejt w mistrzowski spos&oacute

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co Katarzyna Glinka myśli o strajku kobiet

  • Jak odpowiada hejterom

  • Jakie inne gwiazdy wspierają protesty

Katarzyna Glinka postanowiła wyrazić swoją opinię na temat najnowszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wstawiła wymowne zdjęcie, na którym trzyma dłoń namalowaną czarną błyskawicą, wyrażając swoje poparcie dla strajku kobiet. Gwieździe nie spodobało się, że inni krytykują zaangażowanie sław w takie sprawy. Pod postem zamieściła mistrzowską ripostę.

Katarzyna Glinka i inne gwiazdy o wyroku TK

Warto przypomnieć, że 27 stycznia bieżącego roku TK wydał uzasadnienie orzeczenia z dnia 22 października 2020 roku, które miało zaostrzyć praw aborcyjne w Polsce. Mówi ono, że aborcja będzie legalna tylko w dwóch przypadkach: gdy płód zagraża zdrowiu lub życiu matki albo gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Nie będzie można zaś dokonać legalnej aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu.

Część społeczeństwa jest oburzona decyzją polityków i jasno wyrażają swoje opinie. Jest wśród nich wiele osób ze świata show biznesu, które pokazują swoje zdanie w mediach społecznościowych. Jedną z nich jest Katarzyna Glinka, znana widzom TVP z "Barw szczęścia".

- Ktoś napisał, że się już "celebrytki" nie wypowiadają na temat zmian w ustawie aborcyjnej. Nie czuję się celebrytką - jestem zwyczajnie kobietą, matką i chcę żyć w kraju, w którym mam wybór. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Kobiety, jestem z Wami! - napisała.

Wiele fanów poprało ją w komentarzach i wyraziło swoje uznanie dla aktorki "Barw szczęścia". Jednocześnie krytykowali hejterów, którym przeszkadzają poglądy celebrytki.

- Pani Kasiu brawo! Hejterskie komentarze olać. Popatrzyłam na osoby, które tyle hejtu wylały. Dziwnie spora większość bez zdjęcia profilowego. Wstydzą się swoich opinii? - napisała internautka.

- Brawo Kasiu, piękna i mądra wypowiedź. Ja jestem całym sercem z Wami dziewczynami i kobietami - dodał fan.

Pojawiły się także bardzo złe opinie, a nawet groźby, że niektórzy przestaną obserwować artystkę w social mediach. Katarzyna Glinka w ogóle się tym nie przejęła, a wręcz zachęcała do takiego postępowania.

- Z dużą radością. Na moim profilu chcę widzieć ludzi tolerancyjnych. Otwartych na ludzi i poglądy, z którymi się nie zgadzają. Tak, że bez straty - odpisała na jeden z negatywnych komentarzy.

To nie jedyna gwiazda Telewizji Publicznej, która popiera strajk kobiet. Ostatnio było głośno o Andrzeju Piaseckim (juror talent show "The Voice Senior" na antenie TVP), który wraz z Majką Jeżowską i Nergalem wykrzkuje hasło "J**** PiS", pokazując przy tym środkowy palec w słynnym geście.

Kaja Paschalska, grająca w "Klanie", również wyraziła swoje zdanie. Na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie z doklejona do dłoni błyskawicą, popierając protestujących. Od razu pojawiły się pytania, czy nie boi się, że straci pracę. Odparła, że jej wartości i kariera nie mogą się wzajemnie wykluczać.

Jak widać, celebryci wcale nie kryją się ze swoimi poglądami, nawet jeżeli mogą wydawać się kontrowersyjne. Chcą wesprzeć osoby, które myślą podobnie i być może zainspirować je swoją odwagą. Do tego pokazują, że są takimi samym osobami, jak każdy z nas.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Koszmar Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora. Tracą ogromne sumy

  • Kolega zdradza prawdę o Bożenie Dykiel. Taka jest naprawdę

  • Partnerka znanego wokalisty zrobiła aborcję. Nie żałuje

Źródło: Instagram

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >