Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kolejny cios dla świata futbolu. Nie żyje znany piłkarz
Anna Lipska
Anna Lipska 15.06.2024 19:05

Kolejny cios dla świata futbolu. Nie żyje znany piłkarz

Nie żyje Kevin Campbell
fot. Instagram

Kevin Campbell nie żyje. Odszedł piłkarz, który był legendą angielskiego futbolu. Miał zaledwie 54 lata. Oto smutne szczegóły.

Nie żyje legenda futbolu

Kolejne smutne informacje obiegły media. Już informowaliśmy o śmierci młodego bramkarza reprezentacji,  Zawodnik większość kariery spędził w brytyjskich klubach piłkarskich. Od 2015 roku bronił dla m.in.: Aston Villi, Wolverhampton Wanderers, Wigan Athletic, Stoke City i Birmingham City. Od 2019 roku występował w drużynie reprezentacji Czarnogóry. Debiutem był zwycięski mecz z Białorusią zakończony wynikiem 2:0. 

Ostatnim klubem piłkarza był Millwall FC. Na stronie internetowej pojawiło się oficjalne pożegnanie sportowca.

Wszyscy w klubie przesyłają wyrazy miłości i kondolencje rodzinie i przyjaciołom Matiji w tej niezwykle smutnej chwili. Klub nie będzie na razie udzielał dalszych komentarzy i prosi o poszanowanie prywatności rodziny Matiji - przekazano.

A teraz, w trakcie Euro 2024, doszły wieści o zgonie legendarnego piłkarza. 
 

Świat sportu w żałobie. Zmarł 31-letni medalista "Biedna". Kate została zmuszona do pokazania się publicznie?

Nie żyje Kevin Campbell

Kevin Campbell nie żyje. Zawodnik zdobył mistrzostwo Anglii, grał w Arsenalu, a także w Evertonie i wielu innych klubach. Był legendą angielskiego futbolu. Ostatnio pracował jako ekspert telewizyjny. 

Na początku czerwca Campbell  trafił do szpitala. W sobotę "Kanonierzy" poinformowali o śmierci 54-latka.

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością, że nasz były napastnik Kevin Campbell zmarł po krótkiej chorobie. Wszyscy w klubie uwielbiali Kevina. W tym trudnym czasie wszyscy jesteśmy myślami z jego przyjaciółmi i rodziną. Spoczywaj w pokoju, Kevin - taką informację podał w sobotę Arsenal FC.

Dwa tygodnie temu, na początku czerwca, Anglik trafił do szpitala. Media informowały o "poważnej chorobie", nie podając innych szczegółów.

Kim był Kevin Campbell?

Kevin Campbell z Arsenalem (występował w nim w latach 1988-95) wywalczył kilka trofeów: mistrzostwo Anglii w 1991 r., Puchar Anglii i Puchar Ligi w 1993 r., a także Puchar Zdobywców Pucharów w 1994 r. Grał w młodzieżowej reprezentacji Anglii, zaliczył także jeden występ w kadrze B.

Grał także w Evertonie, Nottingham Forest, West Bromwich Albion czy klubach tureckich. W ostatnich latach pracował jako ekspert telewizyjny, m.in. dla Sky Sports. Miał 54 lata.