Swiatgwiazd.pl
król Karol / księżna Meghan

fot. Rex Features, Hannah McKay / AFP / East News

Król Karol zabronił Meghan Markle pożegnać się z Elżbietą. Książę Harry nie wytrzymał

23 Września 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II rozdrapały kolejne rany pomiędzy członkami rodziny Windsorów. Zagraniczna prasa donosi o kolejnym haniebnym zachowaniu, którego miał dopuścić się król Karol III względem Meghan Markle. Książę Harry podobno wpadł we wściekłość.

Do tej pory dużo mówiło się o wyraźnie chłodnych relacjach między księciem i księżną Sussex a resztą rodziny królewskiej. Głośnym echem odbił się także zakaz noszenia munduru na pogrzebie Elżbiety II, jakim został objęty Harry. Teraz okazuje się, że nowy król zabronił Meghan pojawić się w Balmoral.

Król Karol III zabronił księżnie Meghan Markle pożegnać Elżbietę II

Kiedy zdrowie Elżbiety II na początku września uległo nagłemu pogorszeniu, Meghan oraz Harry znajdowali się właśnie w trakcie podróży po krajach europejskich w związku ze swoją działalnością charytatywną. Kiedy tylko książę dowiedział się o złym stanie królowej, wsiadł w samolot, by udać się do szkockiej posiadłości Balmoral, gdzie wówczas przebywała.

Portal Daily Mail donosi, że Karol III zabronił, by do rodziny królewskiej, zbierającej się w Balmoral, dołączyła Markle. Kiedy Harry dowiedział się o tym, miał wpaść w furię i odmówić spędzenia czasu z ojcem i bratem na wspólnej kolacji.

Harry chciał, by jego żona spędziła razem z nim czas w Balmoral, gdzie cała rodzina pogrążała się w żałobie. Nie pozwolono jej jednak przybyć do Szkocji. Okoliczności, w jakich dowiedział się o tym, miały być naprawdę przykre. Portal Daily Mail informuje też, jakie miały być konsekwencje tej decyzji Karola.

księżna Meghan

Księżna Meghan udawała łzy na królewskim pogrzebie? Świat obiegło nagranie

CZYTAJ DALEJ

Książę Harry wściekł się na ojca. Karol nie pozwolił na przyjazd Meghan Markle do Szkocji

Król Karol III miał zadzwonić do Harry'ego i poinformować go, że obecność Meghan w Balmoral podczas ostatnich chwil życia Elżbiety II byłaby "niestosowna". W wyniku tego książę Sussex odmówił spotkania z ojcem i bratem. Kolację miał zjeść z księciem Yorku oraz hrabią i hrabiną Wessex, po czym wyjechać z Balmoral następnego ranka.

Wszystko to składa się na bardzo smutny obraz relacji, panujących obecnie w rodzinie Windsorów. Ostatni głośny wywiad kuzynki Karola, w którym ta ujawniła sposób, w jaki członkowie brytyjskiego roku królewskiego traktowali Meghan (więcej TUTAJ) tylko podgrzał atmosferę wzajemnych pretensji i żalu.

Podobno jeszcze w czasie obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II Harry miał zaproponować reszcie rodziny mediacje, by zakopać topór wojenny, nie spotkało się to jednak ani ze zrozumieniem, ani z dobrym przyjęciem (więcej TUTAJ). Tymczasem biografowie i znawcy rodziny królewskiej ujawniają coraz to nowe fakty, dotyczące życia w Pałacu Buckingham (więcej TUTAJ).

Zobacz zdjęcia:

król Karol EA

Król Karol III, fot. HANNAH MCKAY/AFP/East News

księżna Meghan EA

Książę Harry i księżna Meghan, fot. Rex Features/East News

Książę Harry

Książę William, król Karol III i książę Harry na pogrzebie Elżbiety II, fot. Rory Arnold / No 10 Downing Street, UK Government, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

książę Harry

Książę Harry i książę William na pogrzebie Elżbiety II, fot. Simon Dawson / No 10 Downing Street, UK Government, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Meghan Markle i książę Harry

fot. Northern Ireland Office - Prince Harry and Ms. Markle visit Catalyst Inc, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67987064

Książę Harry i Meghan Markle

fot. Northern Ireland Office / Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Karol III

Karol III, fot. Eric Fidler, flickr.com, Attribution-NonCommercial 2.0 Generic (CC BY-NC 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. Rex Features / East News

Po latach ujawniono, co działo się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Elżbieta II wolałaby zapomnieć

Elżbieta II przez ponad 70 lat panowała w Wielkiej Brytanii, będąc tym samym symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Siedem dekad sprawiło, że życie monarchini było pełne przeróżnych zdarzeń, komentowanych publiczne. Część z nich królowa z pewnością wolałaby pozostawić w zaciszu własnego pałacu. Oto lista skandali, które obiegły cały świat podczas panowania Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Daily Mail

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >