Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Księżna Kate w wyjątkowym naszyjniku. Tak oddała hołd Elżbiecie II
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 14.09.2022 20:28

Księżna Kate w wyjątkowym naszyjniku. Tak oddała hołd Elżbiecie II

Księżna Kate EA
fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Mimo iż monarchini dożyła sędziwego wieku, jej odejście zaskoczyło wielu. Obecnie w Londynie przebywają najbliżsi Elżbiety, którzy honorowo żegnają się z władczynią. Księżna Kate wraz z księciem Williamem zjawili się w Pałacu Buckingham, by czuwać przy trumnie. Na ten dzień księżna założyła wyjątkową biżuterię.

Brytyjska rodzina królewska słynie z pielęgnowania wieloletnich tradycji. Jedna z nich sięga czasów królowej Wiktorii, która panowała przez 63 lata, od 20 czerwca 1837 do 22 stycznia 1901 roku.

Księżna Kate pielęgnuje tradycję rodziny

13 września wieczorem do Pałacu Buckingham przyjechała trumna z ciałem królowej Elżbiety II. Do posiadłości zjechali się więc członkowie rodziny, by czuwać nad zmarłą monarchinią i oddać jej cześć.

Tego dnia księżna Kate ponownie postawiła na schludną i niezwykle elegancką czarną kreację. Uwagę przykuła również wyjątkowa biżuteria, którą założyła. Otóż perłowy komplet, w którego skład wchodzi naszyjnik oraz kolczyki należał niegdyś do Elżbiety II.

Ponadto zmarła monarchini uważała, że perły są symbolem hojności i czystości. Sama wielokrotnie decydowała się na perłową biżuterię, która dodaje stylizacji elegancji i szyku. Warto również wspomnieć, że z perłami wiążę się wieloletnia tradycja, sięgająca czasów królowej Wiktorii.

Żałoba a perły

Jak się okazuje, perły to nie tylko elegancka biżuteria zdobiąca strój, ale również wyraz szacunku wobec zmarłych. Od czasów królowej Wiktorii w rodzinie brytyjskiej pielęgnowana jest tradycja, związana z noszeniem przez kobiety pereł w czasie żałoby.

Księżna Kate swoim ubiorem, elegancją oraz biżuterią Elżbiety II oddała hołd monarchini, a także upamiętniła wieloletnią tradycję. Do zasad sprzed lat zastosowała się również królowa małżonka Kamila, która także na czas żałoby założyła na szyję białe perły.

Królewska tradycja noszenia pereł w żałobie sięga czasów królowej Wiktorii, która była tak przytłoczona smutkiem po śmierci księcia Alberta, że ​​przez resztę życia nosiła wyłącznie czerń — powiedział Maxwell Stone z brytyjskiego jubilera Stevena Stone’a w rozmowie z "Page Six Style".

Zobacz zdjęcia:

Księżna Kate i Meghan Markle EA
Księżna Kate i Meghan Markle czuwające nad trumną z ciałem królowej Elżbiety II, fot. PHIL NOBLE/AFP/East News
Księżna Kate EA
Księżna Kate, kondukt żałobny z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Królowa Wiktoria
Królowa Wiktoria, fot. Ross Dunn, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Dopiero został królem, a tu taka wpadka. Karolowi III puściły nerwy

  2. Jedyna córka Elżbiety II przerwała ciszę, wspomina ostatnie godziny życia królowej

  3. Sara James już po finale "Mam Talent". Jak wypadła? Amerykanie nie wytrzymali, posypały się komentarze

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Page Six Style