Swiatgwiazd.pl
Michał Wiśniewski

Beata Zawadzka/East News

Michał Wiśniewski podzielił się wspomnieniem z młodości. Przy okazji otworzył się na temat Boga

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

W najnowszym wpisie w social mediach Michał Wiśniewski podzielił się z fanami archiwalnym zdjęciem z zaprzyjaźnionym duchownym. Widok fotografii skłonił piosenkarza do refleksji na temat Kościoła. Lider zespołu "Ich Troje" przypomniał fanom, że i w tej wspólnocie nie brakuje ludzi wartościowych, którzy pragną dzielić się z innymi dobrem. Przy okazji wydało się, jakiego wyznania jest Michał Wiśniewski.

  • Michał Wiśniewski w szczerych słowach o Kościele

  • Piosenkarz przypomina, że i tę wspólnotę tworzą wartościowi ludzie

  • Jedną z takich osób jest właśnie ksiądz Arkadiusz Nowak

  • Przy okazji wokalista wyjawił, jakiego jest wyznania

Michał Wiśniewski należy do tych gwiazd polskiego show-biznesu, które chętnie udzielają się w mediach społecznościowych. Internetowy zakątek piosenkarza zrzesza pokaźne grono ponad 100 tys. obserwujących. Były lider zespołu „Ich Troje” najczęściej pokazuje tam wspomnienia z minionych dni i fotografie w towarzystwie bliskich. W najnowszej publikacji wokalista zapoznał fanów z osobą Arkadiusza Nowaka.

Michał Wiśniewski w szczerych słowach na temat Kościoła

W ostatnim czasie praktycznie nie ma dnia, w którym na profilu Michała Wiśniewskiego na Instagramie nie zaistniałby nowy post. Dziś gościły tam archiwalne zdjęcia piosenkarza - pozował do nich w towarzystwie jednego z polskich duchownych.

Michał Wiśniewski odnalazł w domowym archiwum pamiątkowe fotografie z księdzem Arkadiuszem Nowakiem. Zdjęcia ukazują uśmiechniętych panów siedzących przed komputerem. Oboje przywdziali białe stroje kapitanów.

Odkopanie starych fotek było dla Michała Wiśniewskiego okazją do refleksji na temat Kościoła. Do archiwalnych zdjęć lider „Ich Troje” dołączył obszerny wpis. Nim piosenkarz przeszedł do osobistych przemyśleń, podkreślał, iż rozumie, że każda osoba ma w kwestii wiary swoją własną opinię, co może potencjalnie prowadzić do konfliktów.

Jak ocenia Michał Wiśniewski, w obliczu ostatnich głośnych afer z Kościołem w roli głównej niektórzy zapomnieli o tym, że i tę wspólnotę tworzy mnóstwo wartościowych osób. Jedną z nich jest właśnie Arkadiusz Nowak.

- Pomyślałem, że przy całym hejcie na kościół zapominamy, że on składa się z ludzi, bardzo często tak wartościowych jak on (ks. Arkadiusz Nowak - przypis red.), którzy mimo poświęcenia Jezusowi znajdują czas dla zwykłych ludzi. Pokazują, że kościół katolicki ma też przyjazną twarz i potrafi zbliżać, nie dzielić - czytamy na Instagramie.

Wokalista opowiedział historię sprzed lat. Wyjawił, jakiego jest wyznania

Michał Wiśniewski przytoczył również historię, która przytrafiła się mu przed laty. Opowiedział o spowiedzi w Kirunie - początkowo obawiał się rozmowy z duchownym. Ostatecznie doświadczenie to okazało się dla niego jednak oczyszczające.

Przy okazji piosenkarz wyjawił, jakiego jest wyzwania. Michał Wiśniewski przyznał, że jest protestantem. Z tego powodu wcześnie nie spowiadał się poprzez rozmowę z kapłanem.

- Nie zapomnę spowiedzi w Kirunie, której bardzo się bałem, bo jako protestant spowiadam się tylko przed Bogiem, ale ta rozmowa/spowiedź przyniosła mi ulgę - napisał wokalista.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Lekarz nie pozostawił Annie Dymnej wątpliwości, ale aktorka odmówiła pomocy

  • Taniec z gwiazdami: Dramatyczne wyznanie gwiazdy, dotknęła ją śmiertelna choroba

  • Fenomenalne wieści od Sławomira i Kajry. Niespodziankę długo trzymali w tajemnicy

Źródło: Plejada, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >