Michał Wiśniewski - lekarskie badania lotnicze Żródło: screen/Instagram.com/m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski wykonał obowiązkowe badania lekarskie i podzielił się doświadczeniami

9 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Michał Wiśniewski od lat poświęca się swojej pasji, jaką jest lotnictwo. Wokalista musi dbać między innymi o to, by jego uprawnienia nie straciły ważności. W związku z tym w piątek udał się do lekarza i wykonał lotnicze badania medyczne. Zdradził, że wielkimi krokami zbliżają się jego pięćdziesiąte urodziny, a to oznacza, że już niedługo będzie musiał poddawać się takiej kontroli częściej.

  • Przygoda Michała Wiśniewskiego z lotnictwem zaczęła się w połowie lat 90. ubiegłego wieku
  • Lider zespołu „Ich Troje” może pochwalić się m.in. licencją turystyczną PPL
  • Wokalista regularnie wykonuje badania lekarskie. Najnowszymi pochwalił się na Instagramie
  • „Ostatnie badania z dwuletnim terminem ważności” – zdradził.

Michał Wiśniewski od ponad dwudziestu lat robi karierę muzyczną jako lider popularnego zespołu „Ich Troje”. Nie każdy wie, że muzyka nie jest jego jedyną pasją. Czerwonowłosy artysta ogromnym zainteresowaniem darzy także lotnictwo.

Lotnicze badania lekarskie Michała Wiśniewskiego

Pilotowanie maszyn w powietrzu wiążę z koniecznością posiadania odpowiednich uprawnień. Doskonale wie o tym Michał Wiśniewski, który w piątkowy poranek wyszedł z budynku Centrum Medycyny Lotniczej. Wokalista wykonał właśnie obowiązkowe badania lekarskie.

Jak zdradził na InstaStory, najnowsza kontrola stanu zdrowia pozwoliła mu na przedłużenie uprawnień lotniczych o dwa lata. Kolejne badania artysta będzie musiał powtarzać co roku. Wielkim krokami zbliżają się bowiem jego pięćdziesiąte urodziny, a to w przypadku kontroli stanu zdrowia pilotów ma bardzo duże znaczenie.

- Ostatnie badania na „dwójkę” z dwuletnim terminem ważności. Później już co rok, a na „jedynkę” co pół roku – zaznaczył wyraźnie niezadowolony Wiśniewski, rozróżniając klasę I i II lotnictwa.

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawi się Daniel OlbrychskiNa pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawi się Daniel OlbrychskiCzytaj dalej

Wieloletnia pasja Michała Wiśniewskiego

Michał Wiśniewski znany jest głównie jako lider grupy „Ich Troje”. Oprócz muzyki jego największą pasją jest lotnictwo. 48-letni wokalista uwielbia adrenalinę i maszyny, którymi może pilotować w powietrzu. Jego zamiłowanie do latania narodziło się już w połowie lat 90. ubiegłego wieku.

Jak zdradził Michał Wiśniewski w rozmowie dla portalu aerokluby.pl, jego przygoda z lataniem rozpoczęła się bardzo niewinnie. Na początku muzyk kupował kolejne wydania Flight Simulatora, czyli serii komputerowych symulatorów lotu. Z czasem zaczął jednak przemieszczać się na koncerty drogą lotniczą. To „zafascynowało go bez reszty”.

Pierwsze kroki jako pilot Michał Wiśniewski stawiał na lotnisku pod Zieloną Górą, gdzie stacjonuje Grupa Akrobacyjna „Żelazny” prowadzona przez jego przyjaciół. Dziś muzyk może pochwalić się między innymi licencją turystyczną PPL. W podróże po niebie wybiera się sam, a czasem zabiera ze sobą swoich najbliższych.

- (…) nawet moje dzieciaki ze mną latały, ja byłem zafascynowany tym, że mogły polecieć z tatą-pilotem ... a one, zasnęły ... ale to świadczy o tym, że czuły się bezpiecznie – wspominał Wiśniewski w rozmowie z portalem.

Co jest największym marzeniem znanego muzyka? Boeing 747. Wiśniewski chciałby kiedyś móc przywitać załogę na pokładzie jednego z największych odrzutowców na świecie, a potem samodzielnie poprowadzić maszynę.

Michał WiśniewskiŹródło: Instagram.com/m_wisniewski1972

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Instagram, aerokluby.pl

Następny artykuł