Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagle zniknął z mediów. Jego emerytura to "żenada". Co się stało z Rudim Schuberthem?
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 14.06.2024 15:01

Nagle zniknął z mediów. Jego emerytura to "żenada". Co się stało z Rudim Schuberthem?

Rudi Schuberth
fot. KAPiF

Przed laty był jedną z największych gwiazd telewizji w Polsce. Nagle jednak kompletnie usunął się w cień. Wielu widzów zastanawia się, co dziś słychać u nieco zapomnianego gwiazdora. Czy mają powody do niepokoju? Sprawdzamy.

Kim jest Rudi Schuberth?

Rudi Schuberth to postać, której raczej nie trzeba przedstawiać tym, którzy uważają się za fanów programów telewizyjnych o tematyce muzycznej. Popularny piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i satyryk zdobył bowiem ogromną rozpoznawalność jako gospodarz show “Śpiewające fortepiany”. Emitowany w latach 2001-2005 na antenie TVP2 quiz uczynił z niego prawdziwą gwiazdę telewizji. Jego potencjał dostrzegła także konkurencja.

Dwa lata po zakończeniu zdjęć do hitu telewizyjnej Dwójki Schuberth został jurorem w programie “Jak oni śpiewają”. Występy znanych artystów oceniał we wszystkich sześciu edycjach programu. W 2009 roku widowisko zniknęło z ramówki Polsatu, a Schuberth praktycznie zapadł się pod ziemię...

Tak mieszkała Marzena Kipiel-Sztuka. Joanna Kurowska prosiła ją o jedno Ofiara Kaźmierskiej przemówiła: "Dagmara była prostytutką". Opowiedziała, jak karała podwładne za nieposłuszeństwo

Co teraz dzieje się z Rudim Schuberthem?

Gwiazdor przypomniał o sobie telewidzom dopiero 4 lata później. Pojawił się bowiem na Kabaretonie podczas 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od tamtego czasu próżno jednak wypatrywać go na ekranach telewizorów. Rudi Schuberth skończy w tym roku 71 lat. Trudno jednak powiedzieć, czy cieszy się zasłużoną emeryturą. Szerokim echem w mediach odbiły się słowa artysty na temat wysokości jego świadczenia z ZUS-u.
 

Państwo wypłaca mi pieniądze za to, że jestem obywatelem. (…) Od czasu do czasu będę musiał nadal występować i pokazywać się publicznie, bo ta moja emerytura to jest po prostu żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur - mówił przed laty w wywiadzie dla “Faktu”.

Schuberth podał wtedy nawet konkretną kwotę - 1200 złotych. Trudno wyobrazić sobie, że jest w stanie przeżyć za taką kwotę. Z czego zatem obecnie utrzymuje się były gwiazdor? Szczegóły poniżej.

Z czego dziś utrzymuje się Rudi Schuberth?

Rudi Schuberth narzeka na niską emeryturę, ale raczej ciężko byłoby określić go mianem skromnego seniora. Nie jest tajemnicą, że siedemdziesięciolatek posiada swój własny folwark na Kaszubach. Zarobione przez lata kariery w show-biznesie pieniądze zainwestował w wielkie gospodarstwo agroturystyczne.
 

Zawsze marzyłem, by żyć blisko natury. Tu jest nasze miejsce, stworzyliśmy je od początku. Staraliśmy się wpisać w tutejszą kulturę. Przy budowie domów wzorce braliśmy z pobliskiego muzeum - opowiadał w “Fakcie”.

Należący do Rudiego Schubertha Folwark Otnoga to obejmujący aż 18 hektarów piękny kawałek kaszubskiej ziemi z czterema domami i dostępem do jeziora.

Wiedzieliście, że Rudi Schuberth tak się “ustawił” na stare lata?

KAPIF_1000pix_K487095F.jpg
Rudi Schuberth, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K340082F.jpg
Rudi Schuberth, fot. KAPiF