Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie pozwolili synowi Rewińskiego przeżyć żałoby w pracy. "Za jaką cenę?"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.06.2024 19:11

Nie pozwolili synowi Rewińskiego przeżyć żałoby w pracy. "Za jaką cenę?"

Janusz Rewiński
fot. KAPiF; Instagram

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca 2024. Pogrzeb aktora odbył się tydzień temu. Jeden z jego synów opublikował nowe oświadczenie. Wyznał, z czym musi mierzyć się w pracy po śmierci ojca.

Janusz Rewiński i jego relacje z synami

Janusz Rewiński miał w chwili śmierci 74 lata. Kultowy aktor pod koniec życia odciął się niemal od wszystkich. Zamieszkał Nowodwór koło Mińska Mazowieckiego, gdzie założył gospodarstwo. Nie szukał nawet kontaktu z synami.

Wraz z upływem czasu czuję coraz mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi, znajomymi i nieznajomymi. Nie szukam nowych znajomości, chyba jestem już samotnikiem. Bardzo dobrze się czuję sam. W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny – mówił Rewiński w 2023 w wywiadzie “Szykowne rozmowy”.

W tym samym wywiadzie Janusz przyznał, że jest najszczęśliwszy, kiedy nikt do niego nie dzwoni.

Bywają dni kiedy nawet telefon się do mnie nie odzywa i jest mi wtedy bardzo dobrze. A jak chcę to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych nie będzie – mówił gwiazdor.

Mimo to synowie Rewińskiego wyraźnie bardzo mocno przeżyli jego śmierć. Jonasz Rewiński tak informował o odejściu ojca:

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. W trudnych momentach pocieszał nas, mówiąc “fokus na pozytyw!”. Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że “mają rozmach” – pisał syn Janusza.

Teraz w sieci odezwał się drugi z synów aktora, Aleksander. Co ujawnił?

Ostatni wywiad z Januszem Rewińskim. To dlatego dociął się od ludzi. Padły gorzkie słowa Janusz Rewiński nie chciał się leczyć. Przyjaciel zdradza, na co chorował

Aleksander Rewiński – oświadczenie po pogrzebie Janusza Rewińskiego

Pogrzeb Rewińskiego odbył się 7 czerwca 2024 roku w kościele Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości. Jego młodszy syn Aleksander zamieścił właśnie poruszające oświadczenie na Instagramie. Mężczyzna także zajmuje się branżą artystyczną – został śpiewakiem, bardzo cenionym tenorem. Teraz podziękował wszystkim za wsparcie i wyjaśnił, że właśnie wraca z koncertu w Austrii.

Gdyby ktoś zapytał mnie, dlaczego zawód artysty jest niby taki trudny, to odpowiedziałbym, że właśnie dlatego. W okresie żałoby emocje i uczucia biorą górę, a grafik koncertowy zmusza do przechodzenia ponad wszystkim i wymaga bycia na 99.9 procent na scenie. Śpiewak klasyczny to ponoć tzw. zawód doskonały. Ale czy na pewno i za jaką cenę? – pisze z goryczą syn Rewińskiego.

Równie bolesne, pełne żalu słowa padły na pogrzebie aktora. Co mówili wtedy jego synowie?

Mowa pogrzebowa syna Janusza Rewińskiego

Na pogrzebie Janusza Rewińskiego pojawiła się głównie jego rodzina i bliscy. Wśród żałobników z branży artystycznej można było dostrzec tylko Zenona Laskowika i Tadeusza Drozdę. Nie znaczy to, że na ceremonii brakowało wzruszających momentów. Szczególne emocje wywołały słowa Aleksandra Rewińskiego.

Za dobre wyniki w szkole dostawałem prezenty. Kiedyś dostałem biografię Ireny Kwiatkowskiej i wieczne pióro, z dedykacją. [...] “Jak będziesz starym piernikiem, zostań malarzem albo muzykiem...” Jestem muzykiem. [...] Przyszliśmy tu, by go pożegnać, ale ja mówię mu do zobaczenia – mówił Aleksander Rewiński.

Jeszcze przed mszą odczytano list od Andrzeja Dudy, który wyraził wdzięczność za poparcie, jakie otrzymał od Janusza podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku.

Janusz Rewiński, oświadczenie syna po pogrzebie, co napisał Aleksander Rewiński
Aleksander Rewiński na pogrzebie Janusza Rewińskiego, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Janusz Rewiński, oświadczenie syna po pogrzebie, co napisał Aleksander Rewiński
Janusz Rewiński, fot. KAPiF